پایگاه خبری چرام گزارش می دهد:
یکی از آثارهای تاریخی که از فرهنگ و خصوصیات استان کهگیلویه و بویراحمد، قلعه ی تاریخی چرام بوده که ساختمان قلعه و بافت متراکم تابعه قلعه در منطقه چرام است.
پایگاه اطلاع رسانی چرام گزارش می دهد:
چرام یکی از شهرستان های استان کهگیلویه و بویراحمد است که جاذبه‌های های گردشگری زیادی دارد.
ویژه/پایگاه اطلاع رسانی چرام گزارش می دهد:
باغ زیبای چشمه بلقیس چرام که معروف به نگین جنوب کشور است، یکی از مناطق گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد بوده که اکنون با کم آبی دست وپنجه نرم میکند.
برداشت گندم در خراسان شمالی از خرداد ماه آغاز می شود، در خراسان شمالی 158 هزار هکتار زیر کشت گندم است که از این میزان 55 هزار هکتار آبی و 103 هزار هکتار دیم است.
عید فطر کجا بریم؟
شهر چرام داراي مکانهاي ديدني بسيار و ازجمله باغ معروف و مشهور چشمه بلقيس ، باغ عمران ،چشمه کورسا،امامزاده امير يوسف،سرکرته،باغ و آبشار المون،قلعه قديمي،روستاي تاريخي آرند و باغهاي زيباي طسوج بوده و با توجه به سرزمينهاي حاصلخيز و شاليزارهاي وسيع و زيبا در آن به منطقه سبز و به عنوان «شمالي در جنوب» ناميده مي‌شود.
ابیانه یکی از بلندترین نقاط مسکونی در ایران است. ارتفاع از سطح دریا در این روستا ۲۲۲۲ متر می‌باشد. به اعتبار معماری بومی و بناهای تاریخی پُرتنوعش، از روستاهای مشهور ایران است. ابیانه با آب و هوای معتدل، دارای موقعیت طبیعی مساعدی است. این روستا به ثبت ملی نیز رسیده است.
قابل توجه طبیعت دوستان/
گردشگری روستایی می‌تواند منبع جدید درآمد برای روستاییان و به ویژه روستاییان کشورهای در حال توسعه باشد و تا اندازه‌ای مشکلات آن‌ها را حل کند و یا تقلیل دهد. این امر مستلزم مدیریت و برنامه‌ریزی خاصی است تا گردشگران علاوه بر دیدن مناظر و چشم‌اندازهای طبیعی آن نقاط، با آداب و رسوم و فرهنگ آن روستا نیز آشنا شوند.
پایگاه اطلاع رسانی چرام گزارش می دهد:
باغ زیبا و چهارفصل چشمه بلقیس منطقی گردشگری واقع در شهرستان چرام است که سالانه تعداد زیادی گردشگر را به خود جذب می کند اما.....
آیین تکریم و معارفه ائمه جمعه جدید و قدیم شهر پاتاوه ظهر امروز همزمان با نماز جمعه شهر پاتاوه برگزار شد.
صرفا جهت اطلاع!
هر ساله سرفاریاب شاهد سیل گردشگران از سراسرکشور و علی الخصوص مناطق گرمسیری است.گاه این گردشگران برای تفریح و تفرج و گاهی دیگر نیز برای لذت بردن از آب هوا و پوشش گیاهی بکر و بی نظیر به این بخش شهرستان چرام سفر می کنند اما.....
پیشنهاد پایگاه خبری چرام/
شهرستان چرام دارای مناطق گردشگری فراوان است که در این خبر به انها می پردازیم.
جایی مناسب برای دردودل/
حرم مطهر بی‌بی رشیده(س)، خواهر امام رضا(ع) و دختر امام موسی کاظم(ع) در سه کیلومتری شهر چرام مرکز شهرستان چرام در روستایی به همین نام قرار گرفته است.
در کوه های آرند چرام/
تصمیم گرفتیم که به بهانه بهار96 با جمعی از دوستان سفری به دامن طبیعت منطقه ای اطراف شهرستان چرام داشته باشیم که...
همان جایی که دوست دارید/
اگر به چرام سفر نکرده اید،پیشنهاد می دهیم که در نوروز پیش رو به این شهرستان بیایید و از جاذبه های گردشگری و طبیعت دلنشین این شهرستان نهایت لذت را ببرید.
باغ تاریخی چشمه بلقیس چرام یکی از جاذبه های گردشگری مفرح و چشم نواز کهگیلویه و بویراحمد این روزهای نوروز پذیرای گردشگران پرشماری از نقاط مختلف کشوراست.