شهيد كامل تفضيلي در عمليات والفجر 8 و گردان سيف الله دوم بر اثر اصابت تير مستقيم دشمن شربت شيرين شهادت را چشيد و در بخش سرفارياب آنرا به خاك سپردند.
بمناسبت آسمانی شدنشان؛
شهيده آمنه حيدريان وقتي كه در دفعات اول به بهبهان موشك اصابت کرد، فرزندان خويش را روانه شهرستان چرام كرد و با مادر پيرش حاضر به ترك شهر نشدند تا اينكه در شب 25بهمن ماه 62 موشكهاي اهدايي ابرجنايتكاران به شهر بهبهان شليك مي شود و به خانه ايشان اصابت کرده و دعوت حق را لبيك گفته و به لقاءالله پيوستند .
بمناسبت آسمانی شدنشان؛
شهید بارانی شیخی در قسمتی از وصیت نامه اش خطاب به مادر خود می نویسد: اینک، با آغوش باز به سوی شهادت می روم و اگر شهادت نصیبم شد بدان که آرزوی قلبی من بود.
مراسم یادبود شهيد شنبه حيدري در چرام با حضور رزمندگان و جمعی از مردم ولایی شهرستان چرام برگزار شد.
بمناسبت سالروز آسمانی شدنشان؛
سردار شهید عبد محمد آتش پنجه و شهید شعبان شاهینی در روز27 دیماه 1365هنگامي که با دژخيمان بعثي در شلمچه در حال نبرد از قفس جسم رهيد و به درجه رفيع شهادت نايل امد.
بمناسبت سالروز اسمانی شدن شهدا/
سردار شهید علیزاده یار امام خامنه ای در سال 1337 و در روستاي القچين ديده به جهان گشود و چند ماه پس از ورودش به سپاه، براي سرکوبي غائله ضد انقلاب راهي غرب کشور شد و سرانجام در تاريخ 2فروردین سال1361 در جبهه شوش به درجه شهادت نايل آمد.
پنج شنبه ای باشهدا/
شهيد باقريان در سال 1346 در خانواده اي متدين متولد شد و پس از طي دوران طفوليت براي كسب علم و دانش راهي مدرسه و به فراگيري علم و دانش پرداخت و همچنین با وجود اينكه در روستاي محل اقامت ايشان مدرسه وجود نداشت ولي رنج و زحمت زيادي را تحمل کرد و صبحها براي فراگيري علم و دانش به چرام می آمد.
شهید کهگیلویه و بویراحمدی/
شهید حسين وحدتى‌فر در تاریخ 5مردادماه1365 بر اثر حوادث ناشى ازدرگيرى مستقيم بادشمن توسطدشمن‌درجبهه به مقام رفیع شهادت رسید.
شهید چرامی:
شهید عوض پراهام اطاعت از ولایت فقیه را لازم دانسته و تا روز22تیرماه سال66 که همان زمان شهادتش است،از این جمله دست نکشید.
پنجشنبه ای با شهدا/
شهيد شعباني در هشتم مرداد در سال 1308 در روستاي آرو از توابع شهرستان گچساران در يك خانواده روستايي متولد گرديد و از همان دوران كودكي طبق معمول در كنار خانواده به امور كشاورزي و دامپروري پرداخت .
یادواره شهیده امنه حیدریان؛
سه شهید از 1800 شهید در استان کهگیلویه و بویراحمد زن هستند. آمنه حیدریان، پروانه کاویانی و حاجیه بهرامی سه شهیده عزیزی هستند که در بمباران دوران جنگ تحمیلی به شهادت رسیدند. که یادواره شهیده آمنه حیدریان در چرام برگزار شد.
در قالب برنامه" افتخار کوچه، آبروی محله" صورت گرفت:
یادواره 27 شهید گلگون کفن روستاهای شهرک کره شهبازی و حومه شامگاه یکشنبه با حضور رئیس ستاد کنگره سرداران کهگیلویه و بویراحمد در روستای شهرک کره شهبازی برگزار گردید.
به مناسبت ایام‌الله دهه فجر صورت گرفت:
مسئولان استانی و شهرستانی با خانواده شهید قاسم باقریان در چرام، دیدار و گفت‌وگو کردند.
زرین بسیار ساده و صمیمی بود تواضع وفروتنی عجیبی تمام وجودش را فرا گرفته بود ، حتی ذره ای تکبر از او دیده نشد ، با نگاه به قامت خاکی وظاهر بسیار ساده اش هیچکس نمی توانست باور کند که او همان تک تیر انداز بزرگ است .
وبلاگ " دیار همیشه سبز" نوشت
آفرزند شهید ارجاسب علیزاده در وبلاگ شخصی خود " دیار همیشه سبز " نوشت :آیا تو دست خدا نبودی؟ همان دستی که از همه ی دست ها بالاتر است..؟