بمناسبت سالروز اسمانی شدن شهدا/
سردار شهید علیزاده یار امام خامنه ای در سال 1337 و در روستاي القچين ديده به جهان گشود و چند ماه پس از ورودش به سپاه، براي سرکوبي غائله ضد انقلاب راهي غرب کشور شد و سرانجام در تاريخ 2فروردین سال1361 در جبهه شوش به درجه شهادت نايل آمد.
پنج شنبه ای باشهدا/
شهيد باقريان در سال 1346 در خانواده اي متدين متولد شد و پس از طي دوران طفوليت براي كسب علم و دانش راهي مدرسه و به فراگيري علم و دانش پرداخت و همچنین با وجود اينكه در روستاي محل اقامت ايشان مدرسه وجود نداشت ولي رنج و زحمت زيادي را تحمل کرد و صبحها براي فراگيري علم و دانش به چرام می آمد.
شهید کهگیلویه و بویراحمدی/
شهید حسين وحدتى‌فر در تاریخ 5مردادماه1365 بر اثر حوادث ناشى ازدرگيرى مستقيم بادشمن توسطدشمن‌درجبهه به مقام رفیع شهادت رسید.
شهید چرامی:
شهید عوض پراهام اطاعت از ولایت فقیه را لازم دانسته و تا روز22تیرماه سال66 که همان زمان شهادتش است،از این جمله دست نکشید.
پنجشنبه ای با شهدا/
شهيد شعباني در هشتم مرداد در سال 1308 در روستاي آرو از توابع شهرستان گچساران در يك خانواده روستايي متولد گرديد و از همان دوران كودكي طبق معمول در كنار خانواده به امور كشاورزي و دامپروري پرداخت .
یادواره شهیده امنه حیدریان؛
سه شهید از 1800 شهید در استان کهگیلویه و بویراحمد زن هستند. آمنه حیدریان، پروانه کاویانی و حاجیه بهرامی سه شهیده عزیزی هستند که در بمباران دوران جنگ تحمیلی به شهادت رسیدند. که یادواره شهیده آمنه حیدریان در چرام برگزار شد.
در قالب برنامه" افتخار کوچه، آبروی محله" صورت گرفت:
یادواره 27 شهید گلگون کفن روستاهای شهرک کره شهبازی و حومه شامگاه یکشنبه با حضور رئیس ستاد کنگره سرداران کهگیلویه و بویراحمد در روستای شهرک کره شهبازی برگزار گردید.
به مناسبت ایام‌الله دهه فجر صورت گرفت:
مسئولان استانی و شهرستانی با خانواده شهید قاسم باقریان در چرام، دیدار و گفت‌وگو کردند.
شهید بارانی شیخی در قسمتی از وصیت نامه اش خطاب به مادر خود می نویسد: اینک، با آغوش باز به سوی شهادت می روم و اگر شهادت نصیبم شد بدان که آرزوی قلبی من بود.
زرین بسیار ساده و صمیمی بود تواضع وفروتنی عجیبی تمام وجودش را فرا گرفته بود ، حتی ذره ای تکبر از او دیده نشد ، با نگاه به قامت خاکی وظاهر بسیار ساده اش هیچکس نمی توانست باور کند که او همان تک تیر انداز بزرگ است .
وبلاگ " دیار همیشه سبز" نوشت
آفرزند شهید ارجاسب علیزاده در وبلاگ شخصی خود " دیار همیشه سبز " نوشت :آیا تو دست خدا نبودی؟ همان دستی که از همه ی دست ها بالاتر است..؟
حرف های شنیدنی شهید سید رمضان پاکروش به والدینش
شهید سید رمضان پاکروش در وصیت نامه خود به والدینش می نویسد : " همانطوری که خداوند هرمالی را به انسان می دهد باید خمسش را بدهد، پس مرا خمس فرزندان خود بگیرید".
چهارفصل گزارش داد
جمعی از مسوولان دانشگاهی و مسوول بسیج دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد بر مزار شهید مهندس هدایت الله طیب حضور یافتند.
تا وقتی که مصطفی خوابش برد روی سینه پدرش نشسته بود و چشم های او را غرق بوسه می کرد، خیلی برایم عجیب بود چون اولین باری نبود که باید پدر از او جدا می شد،با خودم گفتم: خدایا این بوسه ها چه رمز و رازی دارد؟.......
استان کهگیلویه و بویراحمد با تقدیم خون های بسیار در ادوار مختلف انقلاب اسلامی، دین خود را به ایران ادا کرده و هر زمان که احساس تکلیف کرده اند با رویی گشاده و ضمیری مطمئن به فرمان رهبر خود لبیک گفته و مردانه تا آخرین نفس برای حفاظت از درخت انقلاب، جانفشانی کرده اند.