نمایش 1 - 10 از 359
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
ویژه؛پایگاه اطلاع رسانی چرام گزارش می دهد:
جیران عروس دیروز که با هزاران امید و آرزو به خانه بخت به روستای آرند آمده بود از روزگار تنهایی اش که بدون فرزند مانده و شوهری که او را تنها گذاشت با آه و افسوس یاد می کرد و می گفت که قسمت نبود بچه دار شوم.
پایگاه اطلاع رسانی چرام گزارش می دهد:
چرام یکی از شهرستان های استان کهگیلویه و بویراحمد است که جاذبه‌های های گردشگری زیادی دارد.
بمناسبت روز مادر؛گفتگوی خواندنی با مادر دو شهید چرامی:
بمناسبت سالروز ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها و روز زن با یکی از مادران شهید چرامی گفتگویی کردیم که اینجا مشاهده کنید.
در آستانه عید97/پایگاه اطلاع رسانی چرام گزارش می دهد:
امامزاده محمد نواده ی سرسلسله ی امام چهارم حضرت زین العابدین بن حسین بن علی است، اکنون بدون بارگاه و با چهره نگاری از سنگ های ستبر در ضلع غربی روستای پشت چنار از توابع سرفاریاب در مکانی مسطح در جبین کوه نور مأمن گزیده و اکثریت مردم آن سامان از دیرباز آمال و حاجات معنوی خود را در آن جستجو می کنند
گزارش ویژه:
امروزه جوانان با گسترش وسایل ارتباط جمعی و فناوری‌های جدید رایانه‌ای، ارتباطات گسترده‌ای با جوامع و فرهنگ‌های گوناگون یافته‌اند و موقعیت آنها در شناخت و فهم ارزش‌ها، باورها و انتخاب هنجارهای مطلوب، پیچیده تر و مشکل تر شده است و چه بسا زمینه‌های موجود، باعث شده تا جوانان و نوجوانان به رفتارها و هنجارهای متضاد با ارزش های جامعه‏ خویش روی آورند.
گفتگوی خواندنی با فعال انقلابی اهل چرام در سال57؛
استان کهگیلویه و بویراحمد نقش و سهم مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی داشته است،دارای فعالانی بوده و هست که اقدامات انقلابی داشتند و برای پیروزی انقلاب بزرگ اسلامی هرگز دست از فعالیت نکشیدند و در همین راستا شهرستان چرام نیز دارای افرادی انقلابی است که علاوه بر اینکه در دهه های 40 و50 فعالیت داشتند،اکنون نیز فعالیت آنها ادامه دارد و برای بقا و سربلندی میهن و انقلاب اسلامی تلاش می کنند.
ویژه:
اهمیت تولید کشاورزی در امنیت غذایی جامعه ونیز ضرورت توجه به ابعاد اقتصادی تولید ، اقتصاد کشاورزی به عنوان یکی از شاخه های علوم کشاورزی از حدود یک قرن پیش در کنار سایر رشته های کشاورزی به تدریج مطرح شد وبا سیر تکاملی اش امروزه به شکل یک دانش منسجم ومدرن در مراکز آموزش عالی و تحقیقاتی در اختیار مشتاقان علم وجامعه کشاورزی قرار گرفته است.
ویژه:
معابر و کوچه های روستای کره شهبازی از روستاهای مرکزی شهرستان چرام که مسیر آن مورد تدبیر مدیریتی مناسبی قرار نگرفته است،اهالی این روستا از عدم آسفالت جاده منتهی به مرکز روستا و اطرف ان رنج می برند.
از زیلایی بویراحمد تا پشته زیلایی سرفاریاب؛
روستای مندان یکی از قدیمی ترین روستاهای استان کهگیلویه وبویراحمد واقع در شهرستان چرام و از توابع شهر سرفاریاب است که از آثار به دست آمده و کشف شده باستانی در آن روستا،سکونت دردوره های ایلامی را نشان می دهد اما اکنون وضعیت خوبی ندارد.
گزارش/
درزمانهای قدیم در بین عشایر و ساکنان استان کهگیلویه و بویراحمد سنتی مرسوم بود که وقتی مدتهای طولانی باران نمی بارید آن را به جا می آوردند و اصطلاحا به آن «یالا یالا بارونی» گفته می شود که به نوعی می توان آن را دعای طلب باران نام نهاد.

صفحه‌ها