نمایش 1 - 10 از 24
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
اگر به استان چهارفصل کهگیلویه و بویراحمد و همچنین شهرستان چرام سفر کنید و به سمت روستای چهارفصل فشیان حرکت کنید، پس از روستای فشیان با منظره ای شگفت روبرو خواهید شد که شما را متعجب می کند.
این روزها و با اوج گرفتن قیمت گوشت در استان،توزیع گوشت برزیلی داد شهروندان نیازمند دهدشتی را درآورده است.
وجود امامزاده بی بی رشیده(س) در شهرستان چرام فرصتی برای زیارت و سیاحت افراد مختلف شده و همچنین مراتع غنی و حاصلخیز در دشت های حاصلخیز سبب رونق دامداری در روستای سردره شده است و مهم‏ترین محصولات دامی این روستا شامل انواع فرآورده‏های لبنی مانند دوغ، ماست، شیر، کره و روغن حیوانی است.
در استان کهگیلویه و بویراحمد وضعیت این شغل محترم و ارزشمند مناسب نیست و از طرفی کاگردان ها بفکر ساخت فیلم بوده و بدنبال اسپانسر و تهیه کننده میگردند.اما چنین وضعیتی نیز مطلوب نیست زیرا در تمام دنیا اسپانسرها در تامین بودجه و برنامه‌ها و سریال‌ها مشارکت می‌کنند ولی در این استان اینگونه نیست.
در سفر وزیر بهداشت به استان بیمارستان ۳۲ تختخوابی باشت افتتاح می شود و به فاصله چند کیلومتر آن ، در شهرستان چرام بیمارستانی وجود دارد که حتی دیوار هم ندارد!
با مشاهده تصاویر مربوط به زمین های کشاورزی یکی از شهرستانهای مرکزی استان کهگیلویه وبویراحمد(شهرستان چرام)پی خواهید برد که این مزارع خشک بوده و ابیاری مناسبی برای کشت و خشکی آن ها صورت نگرفته است.
در پی ناخوشی محور باشت به چرام:
جاده ارتباطی باشت ـ. چرام که چهار شهرستان استان شامل (چرام، کهگیلویه، لنده و لیکک) را به محور ترانزیتی گچساران ـ. بابامیدان و شیراز و یا گچساران ـ. خوزستان متصل می‌کند ، در حالی است که این روز‌ها حال و روز خوشی ندارد و هر گاه شاهد حوادث تلخ و ناگواری در این جاده هستیم.
هر روز بدتر از دیروز /
با وجودی که سال هاست دغدغه اصلی عشایر و مردم شهرستان چرام احداث جاده استاندارد وامن در مسیر چرام به گره ای چاسخار وطسوج هست، اما همچنان یکی از جاده های غیر استاندارد و حادثه خیز استان بوده و هست.
گزارش/
استان کهگیلویه وبویراحمد دارای امامزادگان زیادی است که خیلی از آنها با داشتن بناهای قدیمی و قرار گیری در کنار آثار تاریخی و طبیعی در طول سال علاوه بر برگزاری آیین های مذهبی مختلف، پذیرای هزاران گردشگر از نقاط دور و نزدیک هستند؛اما در شهرستان چرام استان کهگیلویه وبویراحمد امامزادگانی وجود دارند که متاسفانه در محرومیت هستند؛این درحالیست که با وجود گردشگران و زائران مختلف امکانات مناسبی ندارند.

صفحه‌ها