18. مهر 1394 - 9:37
اهالی قدیمی ترین محله چرام از خدمات شهرداری و شورای شهر ی ابراز نارضایتی کرده و از بی توجهی مسئولان نسبت به سلامت و آسایش مردم گلایه مند هستند.
نارضایتی اهالی قدیمی ترین محله چرام از خدمات شهری /  سلامت مردم برای مسئولان اهمیتی ندارد؟ + تصاویر

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی چرام، رفاه شهروندی  یکی از مهمترین محورهای اصلی توسعه پایدار شهری است که افزایش امنیت انسانی و رضایتمندی اجتماعی را به همراه دارد و سبب شکل‌گیری سرمایه و عدالت اجتماعی در سطح جامعه می شود.

 

برنامه‌ريزي شهري براي هر شهري مستلزم دريافت و فهم صحيح از فضاهاي شهري است و درک مشکلات مردم در حوزه های مختلف، موضوعی است که باید به صورت منطقه ای به آن پرداخته شود نه در سطح کلان و فرا منطقه ای.

 

در یکی از قدیمی ترین محلات شهر چرام موسوم به پاقلعه و منطقه ای وسیع که از امتداد دو خیابان شهید اکابری و توحید تا انتهای پارک محله ای اطراف آن ادامه دارد، مردم از عملکرد شهرداری و شورای شهر چرام به شدت انتقاد کرده و از مشکلات بهداشتی و روانی ناشی از رهاسازی فاضلاب و گنداب در این منطقه ابراز نارضایتی کردند. 

 

 

درخواست های مکرر مردم ما را بر آن داشت تا به منطقه موردنظر رفته و از نزدیک در جریان مشکلات مردم قرار بگیریم و با به تصویر کشیدن نابسامانی ، طولانی بودن و همچنین نواقص کارهای انجام شده مشکلات را به گوش مسئولان برسانیم تا شاید در بهبود و مرتفع کردن این مشکلات فرجی ایجاد شود.

 

 

یکی از شهروندان چرامی با بیان اینکه در کارهای عمرانی این همه هزینه میلیاردی صرف می شود تا امنیت اجتماعی و روانی داشته باشیم، اظهار کرد: تغییر در شبکه فاضلاب و کانال کشی جدید نه تنها مشکل طولانی سالهای گذشته را مرتفع نکرد، بلکه در فصول مختلف سرما و گرما برای شهروندان مشکلاتی را به وجود آورده است.

وی افزود: در فصل های بارندگی آب‌های سطحی و فاضلاب با هم ادغام شده و در جدول و کانال قدیمی که از یک طرف باز و از طرف دیگر مسدود است معجونی کشنده بوجود می آورد که حتی فکرش خاطر را آزرده و اعصاب و روان را مکدر می کند.

 

 

این شهروند با اشاره به خیابان 14 متری جدیدی که در اطراف پارک محله ای منطقه وجود دارد، خاطرنشان کرد: در هنگام بارندگی این خیابان گل آلود شده و عبور و مرور به سختی انجام می شود به طوری که با زیر آب رفتن خیابانهای اطراف تاکنون چندین تصادف در آن صورت گرفته است.

 

 

یکی دیگر از اهالی این محله با بیان اینکه در روزهای گرم سال نیز شاهد بروز مشکلات عدیده ای هستیم، ابراز داشت: در روزهای گرم سال بوي نامطبوع فاضلاب و به طبع آن سوسک های فاضلابی در این محله ها، مشكلاتي را براي مردم اين شهر به وجود آورده است.

 

 

شهروند دیگری با بیان اینکه شهرداری برای رفع مقطعی مشکل گودال بزرگی در بین خانه های مردم حفر کرده و با شکستن قسمتی از کانال گنداب و فاضلاب را در آن رها کرده اند، گفت: این حرکت نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه برای کودکان خطر جانی در پی دارد.

 

 

 

اگرچه در سال‌های اخیر با توسعه زیرساخت و احداث پارک‌ محله‌ای تا حدودی اقداماتی در این منطقه از شهر انجام شده است اما گویا کمبود فضای سبز و آلودگی جداول و کانال‌ها، هم‌چنان چهره نامناسبی به منطقه داده و نتوانسته است خاطر شهروندان چرامی را جلب کند.

 

 

حال باید دید که مسئولان شهرداری و شورای شهر چرام درباره صحبت های مردم چه جواب و نظراتی خواهند داشت و احیانا برای مرتفع کردن مشکلات فوق چه اقداماتی انجام خواهند داد.

 

 

 

گزارش و عکس: میثم دهقان

انتهای پیام/پ

 

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا