23. فروردين 1396 - 10:46
هر ساله سرفاریاب شاهد سیل گردشگران از سراسرکشور و علی الخصوص مناطق گرمسیری است.گاه این گردشگران برای تفریح و تفرج و گاهی دیگر نیز برای لذت بردن از آب هوا و پوشش گیاهی بکر و بی نظیر به این بخش شهرستان چرام سفر می کنند اما.....

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام،طبیعت سرفاریاب زبانزد عام و خاص بوده و شهر سرفاریاب بین دو کوه سرشار از درختان بلوط و پوشش گیاهی متنوع محصور شده است.

 

هر ساله سرفاریاب شاهد سیل گردشگران از سراسرکشور و علی الخصوص مناطق گرمسیری است.گاه این گردشگران برای تفریح و تفرج و گاهی دیگر نیز برای لذت بردن از  آب هوا و پوشش گیاهی بکر و بی نظیر به این بخش شهرستان چرام سفر می کنند.

 

اما کوهای بخش سرفاریاب سرشار از پوشش گیاهی متنوعی همچون بن سرخ، پیاز کوهی و انواع گیاهان داروئی میباشد.

 

به هرحال این بخش دارای مشکلات عمده ای است که مشکل اصلی در این میباشد که این طبیعت بی نظیر به سوی نابودی سوق پیدا کرده است.

 

 درختان بلوط سرفاریاب که نماد استقامت و سرسبزی در این بخش می باشد، مورد سوءاستفاده برخی از افراد سودجو قرار گرفته و همچنین نگاه اقتصادی به درختان بلوط و به زمین انداختن آنها جلوه بسیار بدی به این منطقه داده است.

اتااااتاااا

متاسفانه برخی از صاحبان املاک کشاورزی برای گسترش و به زیر کشت بردن و استفاده بیشتری از املاک خود این درختان بلوط را  سد راهی برای گسترش زمین خود میدانند و در پای تنه ی آنها آتش روشن میکنند

 

با سیل گردشگران به این بخش مواد تجزیه ناشدنی همچون پلاستیک و انواع زباله که تجزیه آن به چندین سال به طول می انجامد در این طبیعت رها شده است.

 

در بیشتر کوهای بخش سرفاریاب تابلویی مربوط به غیر قانونی بودن گیاهانی همچون، بیلهر، بن سرخ، پیاز کوهی و غیره وجود ندارد و اطلاع رسانی کافی در خصوص غیر قانونی بودن گیاهان ذکر شده از طرف مسئولین مربوطه انجام نشده است.

قفغعهعغفقث

حفاظت و صیانت از طبیعت وظیفه قانونی و شرعی همه مردم می باشد و امید است مسئولین مربوطه توجه بیشتری در خصوص طبیعت و درختان بلوط این منطقه داشته باشند تا حفاظت از طبیعت  در بین مردم فرهنگ سازی و نهادینه شود.

 

گفتنی است شغل اکثر مردم سلحشور و زحمت کش شهر سرفاریاب کشاورزی بوده و هر ساله به کشت گندم، جو، و برنج می پردازند.

 

گزارش و عکس:علی دانشی 

انتهای پیام/خ

دیدگاه‌ها

این وظیفه امام جمعه سرفاریاب است که مردم رااگاه کند چون باید ازدیدگاه فرهنگی بااین قضییه نگاه شود
جمع کنید این سایت یکطرفه را چراکامنتهای مارانشر نمیدید چرافقط اگه برعلیه دولت تدبیر وامید باشه نشر میدید ازخدا بی خبرهای ظالم

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا