10. ارديبهشت 1396 - 11:44
یکی از نیازهای اساسی شهروندان چرام و همچنین کسانی که برای اوقات فراغت به نشست های شبانه در پارک های شهری می پردازند،روشنایی شهر علی الخصوص پارک ها و مکان های تفریحی و شهری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام،طی تماس های مکرر برای رسیدگی به روشنایی یک طرف ورودی شهر چرام در محل آن حاضر شدیم که شاهد تاریکی یک طرف ورودی شهر چرام تا خروجی این شهر شدیم.

 

با سوال از کسانی که در این منطقه ساکن بودند متوجه شدیم که این اتفاق مدت زیادی است که روی داده است.

 

یکی از نیازهای اساسی ساکنین این منطقه و حتی رانندگانی که در شب وارد شهر چرام می شوند بی شک روشنایی جاده و شهر می باشد.

نافقبغف

اگر در شب از جاده دهدشت به چرام وارد شهر شوید متوجه تاریکی در یک طرف جاده خواهید شد که فقط با وجود چراغ های خودروی شما می توانید راه را تشخیص دهید.

 

اما با کمی بررسی و پیگیری دریافتیم که مشکل این ماجرا سرقت کابل چراغ های پیاده رو ها است.

 

اما یکی از ساکنان این منطقه می گوید:در طول شبانه روز و یا در جلوی چشم افراد این سرقت ها صورت می گرد.

اتللللللی

وی افزود:بنده هم شاهد یکی از سرقت کابل این چراغ ها بودم که سریعا به پلیس تماس گرفتیم.

 

اما یکی از نیازهای اساسی شهروندان چرام و همچنین کسانی که برای اوقات فراغت به نشست های شبانه در  پارک های شهری می پردازند،روشنایی شهر علی الخصوص پارک ها و مکان های تفریحی و شهری است.

 

اما از لحاظ کارشناسان و متخصصان فنی حریم کابل های زیر زمینی که در معابر و راهها گذارده می شود در هر طرف نیم متر از محور کابل و تا ارتفاع دو متر از سطح زمین خواهد بود

 

بهتر بود این کابل ها در عمق بیشتری از زمین حفر گردیده می شد تا دسترسی این کابل ها به سارقین کاهش می یافت اما اینگونه حفاری کابل های برق شایسته نبوده و نیست.

 

بر همین منوال به سراغ شهردار چرام رفتیم که به خبرنگار این پایگاه خبری گفت:ما نیز پیگیر این مشکل از لحاظ قانونی بوده و خواهیم بود و منتظر رای دستگاه قضا هستیم.

لاااااااااااااا

اما مردم نیز می توانند با اطلاع رسانی سریع و نهادینه کردن برخی فرهنگ های شهرنشینی می توانند علاوه بر اینکه کمک زیادی به حل چنین مشکلاتی کنند،باعث شود که افزایش عمر اموال بیت المال و استفاده حداکثری توسط شهروندان را داشته باشیم.

به مرجع ترین کانال تلگرامی چرام بپیوندید:

https://telegram.me/akhbarchoram

گزارش و عکس:صادق شیخی

انتهای پیام/ک

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس