14. خرداد 1396 - 13:10
امام خمینى هـدفها و آرمانها و هـر آنچه را که مـى بایــست ابـلاغ کنـد ، گفته بـود و در عمـل نیز تـمام هستیـش را بـراى تحقق هـمان هـدفها بـکار گرفته بـود. اینک در آستـانه نیمه خـرداد سـال 1368 خـود را آماده ملاقات عزیزى مى کرد که تمام عمرش را براى جلب رضاى او صرف کرده بـود و قامتش جز در بـرابـر او ، در مـقابل هیچ قدرتى خـم نشده ، و چشـمانش جز براى او گریه نکرده بـود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام، با مراجعت رهبر فقید ایران در 12 بهمن 1357 و هدایت انقلاب از نزدیک، صبح پیروزی در 22 بهمن ماه 1357 دمید و مردم ایران شاهد پیروزی را در آغوش گرفته بود.

 

 

با انحلال رژیم سلطنتی و پایان حکومت 57 ساله و ستمکارانه پهلوی، امام خمینی (ره) جمهوری اسلامی ایران را با آرای قاطع مردم بنیان نهاد. از 22 بهمن 1357 تا 14 خرداد 1368 حضرت امام همچنان رهبری انقلاب را به دوش کشیده و انقلاب و کشور را در حوادث خطرناکی و توطئه های گوناگون و جنگ 8 ساله تحمیلی عراق و تحریم ها به سلامت و به خوبی رهبری نمودند.

 

5555555ببب

سروده هاى عارفانه اش همه حاکى از درد فـراق و بیان عطـش لحظه وصال محبوب بـود. و اینک ایـن لحظه شکـوهمنـد بـراى او ، و جانــکاه و تحمل ناپذیر بـراى پیروانـش ، فـرا مـى رسید. او خـود در وصیتنامه اش نـوشـته است : با دلى آرام و قلبـى مطمئن و روحى شاد و ضمیرى امیدوار به فضل خدا از خدمت خـواهران و برادران مرخص و به سـوى جایگاه ابــدى سفر مى کنـم و به دعاى خیر شما احتیاج مبرم دارم و از خداى رحمن و رحیـم مى خـواهـم که عذرم را در کوتاهى خدمت و قصـور و تقصیر بپذیـرد و از مـلت امـیدوارم که عذرم را در کـوتاهى ها و قصـور و تقصیـرها بـپذیـرنـد و بـا قــدرت و تصمیـم و اراده بــه پیش بروند.

 

گرامیداشت و پاسداشت مراسم رحلت جانسوز امام خمینی(ره)هرساله یکی از مراسماتی است که در کشور ما باشکوه برگزار شده و مردم نیز این مراسم را گرامی می دارند.

 

چرامی ها نیز به پاس و گرامیداشت سالروز ارتحال امام خمینی(ره)هر ساله با دسته های عزا و تجمع در یک مکان خاص، مراسم ارتحال امام راحل را گرامی می دارند.

قااااااااااااااا

همانطور که در تصاویر زیر این امر را انعکاس می دهد،عاشقان امام و دوستداران شهدا در شهرستان چرام هرساله برای این مراسمات زان خاصی را درنظر می گیرند و با شرکت در این مراسم عهد و پیمان دوباره با امام و اهداف امام و همچنین شهدا می بندد.

 

در این عزاداری که به مناسبت سالگرد عروج ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار می شود، اقشار مردم اعم از پیر و جوان، مرد و زن، نیروهای نظامی و انتظامی، بسیجیان سلحشور، کسبه و بازاریان با سوز دل و چشم‌های اشکبار حضور می یابندد.

 

مردم چرام به نشان ارادت خود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی در این مراسم حضور یافتند و آنچنان ضجه زده و صحنه‌هایی پدید آوردند که نمونه آن در روز رحلت امام خمینی (ره) مشاهده شده بود.

ذلللللللللللللللللل

اما به میان شهروندان چرام رفتیم تا نظرات آنها را درخصوص اتفاقات14خرداد و اهداف این روز جویا شویم.

 

 

مهدی یکی از دانشجویان اهل چرام است که با اشاره به ماه مبارک رمضان می گوید:ماه رمضان فرصتی برای خودسازی انسان و تطهیر از رذایل نفسانی و آلودگی هاست.

 

وی می گوید:حضرت امام خمینی (رحمه الله تعالی علیه) روشن گر جهان اسلام و احیاء کننده دین هستند و باید در این راستا سرمایه گذاری کنیم.

فققفقفقفق

این فرد چرامی اظهار کرد:انقلاب اسلامی ما نتیجه مجاهدت امام خمینی (رحمه الله تعالی علیه) است و این انقلاب بدون نام ایشان در هیچ جای جهان نمایان نخواهد بود.

 

 بی تردید هیچ دگرگونی و انقلابی بی ریشه و علت پدید نمی آید و بسترها و عواملی در شکل گیری آن مؤثر است بنابراین انقلاب ما انقلاب دگرگونی ها و شگفتی ها بود.

 

اما بانوی چرامی نیز می گوید:امام خمینی (رحمه الله تعالی علیه) بر همه مسلمین حق بزرگی دارد، زیرا با زحمات، مجاهدت و تدابیر حکیمانه امام خمینی (رحمه الله تعالی علیه) جهان اسلام بار دیگر جان تازه گرفت.

ببییییییییییییییی

این بانوی اهل چرام گفت:امام خمينى هـدفها و آرمانها و هـر آنچه را كه مـى بايــست ابـلاغ كنـد ، گفته است و این ماییم که باید در عمـل آن اهداف را انجام دهیم.

 

وی افزود:همانند هرسال امسال نیز در مراسم گرامیداشت آن امام بزرگوار شرکت خواهیم کرد.

 

ولی حمیدی از دیگر شهروندان چرامی است که در ادامه شناساندن، ترویج تفکرات و اندیشه های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی را به نسل جوان حائز اهمیت دانست و گفت: معرفی شخصیت والای امام خمینی(ره) به نسل جوان در جامعه امری بسیار ضروری است.

 

وی افزود:انتقال افکار و آثار آن حضرت به نسل های آینده وظیفه اصلی مسئولان و دستگاه های فرهنگی است.

لثثثثثثثثثثثثثثثثثثثثثثثث

این جوان چرامی گفت:جهان اسلام با تدابیر حکیمانه امام خمینی (ره) جان دوباره گرفت و ما نیز قدردان این حرکت امام خواهیم بود.

 

در ادامه این گزارش نوجوانی اهل چرام می گوید:هدف مشترک همه دست‌اندرکاران نظام اين است که بزرگداشت امام(ره) بايد به شکل شايسته و در خور شان ايشان برگزار شود.

755555555555

وی گفت:شاخص‌ترين هدف ما اين است که هر سال دستاوردهاي متفاوتي از سال‌هاي گذشته داشته باشيم تا اهداف امام را به خوبی انجام داده باشیم.

 

به کانال اخبار کهگیلویه و بویراحمد بپیوندید:

https://goo.gl/g7ObHn

 

گزارش و عکس:صادق شیخی

انتهای پیام/ک

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس