20. شهريور 1396 - 12:31
گرمای هوا در روزهای تابستانی در چرام به اوج خود رسیده اما بی‌دقتی در آبیاری فضای سبز باعث شده مقدار زیادی آب باارزش هدر رود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام، امسال یکی از سخت‌ترین سال‌ها از نظر گرمای هوا برای چرامی ها محسوب می‌شود و از سوی دیگر با توجه به سال کم‌بارشی که پشت سر گذاشتیم، کم‌آبی معضلی شده که از ابتدای سال توسط مسئولان امر تذکر داده شده و می‌شود.

 

 گرمای هوا در روزهای تابستانی در چرام به اوج خود رسیده اما بی‌دقتی در آبیاری فضای سبز باعث شده مقدار زیادی آب باارزش هدر رود.

 

این در حالی است که در آبیاری فضای سبز سطح شهر شاهد بی‌دقتی‌های مکرر هستیم که به تبع آن باعث هدررفت مقادیر زیاد آب شده است.

 

اما بهتر بود در سطح بلوارهای شهر اقدام به لوله‌کشی و نصب شیرهای آبیاری بارانی کرده اما باید دانست که همین موضوع در هدر رفتن آب تأثیر مستقیمی دارد.

 

نکته مهمتر این است که در چند روز اخیر دمای هوای شهر چرام به 40 تا45درجه رسیده، به طور حتم آبیاری در اواسط روز تنها به تبخیر آن منتهی می‌شود و هیچ فایده‌ای برای چمن و گل‌های بلوارها ندارد  اما ما شاهد آبیاری چمن‌ها در این ساعت از روز بوده‌ایم.

 

اما می توان  به منظور بهبود هرچه بیشتر فضای سبز شهر چرام سیستم آبیاری مکانیزه در بلوارهای شهر اجرا شود.

 

از طرفی دیگر  جداسازی آب شرب برای آبیاری فضای سبز موجود بوستان‌ها و میادین و بلوارهای شهر چرام یکی از نکاتی است که میتوان به ان توجه ویژه کرد.

 

 

با وجود سکانداری شهرداری چرام به دست شهردار جدید می طلبد که فضای سبز و تصحیح آبیاری بلوارها در اولویت اول قرار بگیرد.

به عقیده کارشناسان، مصرف بهینه آب در کشور از گذشته چندان مورد توجه قرار نگرفته و این موضوع در حالی است که بررسی ها نشان می دهد حتی در کشورهای پرآب جهان، موضوع مصرف بهینه آب و اسراف نکردن در مصرف این مایع گرانبها به شدت مورد توجه مردم و همه ی افراد دنیا قرار گرفته است .

در پایین تصاویری از بلوارهای شهر چرام را مشاهده می کنید.

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس