18. اسفند 1396 - 13:31
بمناسبت سالروز ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها و روز زن با یکی از مادران شهید چرامی گفتگویی کردیم که اینجا مشاهده کنید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام،به مناسبت سالروز ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها و روز زن با یکی از مادران شهید چرامی گفتگویی داشتیم که به شرح زیر است.

 

 سوال_ضمن تبریک این روز به شما لطفاً خودتان را معرفی بفرمایید؟

مادر دو شهید عوض پراهام و نجیم پراهام هستم که افتخارم همین مادر شهید بودن است زیرا فرزندان خود را در راه خدا و انقلاب اسلامی ایران از دست دادم.

 

 

سوال_چه اتفاقی افتاد که اجازه حضور فرزندانتان را در جبهه حق علیه باطل دادید؟

شهید نجیم پراهام بعنوان سرباز سپاه پاسداران ناحیه دهدشت اعزام به خدمت سربازی شد و حدود 18روز مانده به خدمت مفقودالاثر شد یعنی مورخ 18تیرماه1364ومحل حادثه مائوت عراق بوده است.

فرزند دوم که در دبیرستان چرام در حال تحصیل بود به عشق جبهه و ادامه راه برادر مفقودالاثرش نجیم،از طریق بسیج مقاومت شهرستان گچساران اعزام شد و در همان سال در تپه دوقلو به درجه شهادت نائل آمد.

 

 سوال_ هدف شما از این کار چیست?

در پاسخ به این سوال ابتدا سالروز شهدا که چند روز دیگر هست پیشاپیش خدمت ایرانیان عزیز بویژه خانواده های معظم شهدا و ایثارگران گرامی میداریم و هدف من این است که به دشمنان اسلام ثابت کنم که دو فرزند شجاع و دلیر خود را در راه این انقلاب داده ام و شش پسر دیگر را هم رضایت دارم در راه انقلاب اسلامی ایران بفرستم به میدان این انقلاب تا این سرزمین که با خون شهدا درست شده را باردیگر آبیاری کنند.

 سوال_تفکر فرزندان شما از انقلاب اسلامی در حال حاضر چیست؟

فکر فرزندان من همیشه از انقلاب اسلامی این بود که تا آخرین قطره خون از این انقلاب محافظت می کردند و نمیگذآشتند که این انقلاب لطمه ای بخورد.

 

سوال_ نصیحت شما به جوانان ملت ایران چیست؟

نصیحتم از جوانان ملت، حمایت از رهبری و انقلاب اسلامی و پیرو راه شهدا و ولایت بودن است تا همیشه موفق و سربلند باشیم.

هیچ زمان جوانان فریب دشمنان را نخورند مثل آن افرادی که فریب خوردند و پرچم عزیز ایران که نشانه اقتدار انقلاب اسلامی ایران بوده است،به آتیش کشیدند و وقتی آن لحظه را دیدم احساس کردم دو فرزند شهیدم را آتش زدند و خواهش دارم از انقلاب اسلامی محافظت کنید و نگذارید دشمن به آن ضربه ای وارد کند.

 


 سوال_چه انتظاری از مسئولان دارید؟ 

.عدالت را رعایت کنند و نگذارند این انقلاب که با خون هزاران هزار شهید بوجود آمده است،لطمه ای به آن وارد شود و از طرفی خدمتگذاز مردم باشید و به مردم ایران احترام بگذارید چون همین مردم انقلابی را بر علیه رژیم بوجود آوردند.

نگذارند این امنیت و آرامشی که به ریختن خون شهدایی همچون فرزندان من درست شده است،در ان اخلال بوجود آید.

 

 


سوال_ حرف پایانی?

 

مجدد روز زن را خدمت همه مادران و خانم های ایرانی تبریک میگویم و همچنین از فرزندان و جوانان ایران اسلامی میخواهم پیرو رهبر انقلاب اسلامی باشند.

نگذارند دشمنان در ب

ین شما مردم غیرتمند نفوذ و باعث جدایی شما شود.؛من بعنوان مادر دو شهید از همه مسئولین و مردم ایران بویژه جوانان با غیرت ایران  میخواهم هیچ زمان خداوند،ولایت ،شهدا و رهبری را فراموش نکنند .

 

 

 

پایگاه اطلاع رسانی چرام ضمن تقدیر از مادر دو شهید پراهام ،این روز خجسته را به تمام مادران دنیا و ایران زمین تبریک عرض می کند.

 

انتهای پیام/

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس