22. فروردين 1397 - 9:22
باغ همیشه سرسبز چشمه بلقیس در شهرستان چرام واقع شده است و یکی از مهمترین جاذبه‌های توریستی جنوب کشور بحساب می آید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام، استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل  شرایط اقلیمی و جاذبه‌های گردشگری مختلف سالانه در ایام نوروز پذیرای مسافران زیادی از سراسر کشور است

 

 

باغ چشمه بلقیس شهرستان چرام یکی از جاذبه‌های گردشگری است که کمتر مسافری تاکنون ازآن دیدن نکرده باشد و زمین حاصلخیز این باغ زیبا سبب شده که هر گونه درخت در این باغ وجودداشته باشد.

 

 

این باغ که در فاصله دو کیلومتری شرق شهر چرام واقع شده، این روزها گردشگران و مسافران نوروزی از سراسر ایران اسلامی و استان های جنوبی به خصوص کهگیلویه وبویراحمد را به عنوان یکی از مقصدهای گردشگری خود انتخاب می کنند.

 

در اینجا که باید زیرساخت های موجود در سطح شهرستان آماده پذیریش این حجم از گردشگران نوروزی باشد،اما متاسفانه حقیقتی است محال.اما با وجود جلسات مکرر خدمات سفر و تاکید فرماندار شهرستان در جهت آمادگی ادارات خدمات رسان در این حوزه، متاسفانه شاهد ضعف در پذیرایی خوب در گردش پذیرترین مکان شهرستان یعنی باغ چشمه بلقیس هستیم.

گردشگران و مسافران نوروزی که از استان فارس،خوزستان،اصفهان و سایر مکانهای این کشور در چشمه بلقیس استقرار پیدا کرده بودند، نسبت به مسئولان حوزه ی شهری گلایه های داشتند که قسمتی از آنها را نشر می دهیم.

 

گردشگر شیرازی با تمجیدوتعریف ازجایگاه زیبا چشمه بلقیس گفت:این جایگاه بکروطبیعت خدادادی هزینه ورودی ۳۰۰۰هزارتومان برای این جایگاه بااین امکانات خیلی زیادهست و از طرفی هزینه پارکینگ بدون هیچ گونه امنیتی لازم نیست.

 

این شهروند شیرازی  ضمن انتقاد از برخورد نگهبانان، اظهار کرد: ازنگهبانان انتظاربرخوردبهتری داشتیم ولازم بودعلائم جایگاه وامکانات بابنرتبلیغ خوبی درباغ صورت می گرفت که این کارصورت نگرفته است .


اکبری گردشگربوشهری ضمن انتقادازکم کاری فرهنگی درباغ چشمه بلقیس عنوان کرد:کارخاص فرهنگی درباغ صورت نگرفته وحتی جایگاهی برای خواندن نماز تدارک دیده نشده وعلائم قبله درباغ مشخص نیست کمااینکه یک نفرمجبوربه خوانده نمازبه چندجهت شده است.

 

این گردشگر بوشهری، گفت :سرویس بهداشتی درباغ کم وسرویس های موجودمشکلاتی هم دارند.

 

وی ادامه داد :شارژ برقی برای امکانات تلفن همراه درباغ وجودنداردکه درصورت خاموش شدن گوشی ارتباط ماقطع خواهدشد.

 

عده ای زیادازگردشگران ازنبود آب آشامیدنی لوله کشی درباغ گلایه داشتند که برای آشامیدن وشستشو مشکلاتی را مطرح کردند و همچنین بوفه داران حاضردرباغ ازهزینه های زیاد گلایه داشتند.

 

به هرحال ضعف های پیدا و پنهان ادارات در این برهه زمانی باید آشکار شوند تا در جلسه ای که بعد از تعطیلات عید نوروز گرفته می شود،راهکاری دیده شود.

ازمسئولین ذیربط ،بویژه شهرداری ، شورای شهر، بخشداری و به ویژه میراث فرهنگی خواسته می شود در رابطه با رفع این موضوع اقدامات اساسی صورت دهند.

 

 

گزارش:کیانی باوند

انتهای پیام/

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس