22. آبان 1397 - 13:36
ورزش شنا يكي از محبوب ترين ورزشها در بين اقشار مختلف مردم است. فردي كه شنا مي كند، نه تنها از اين طريق احساس راحتي و نشاط مي كند بلكه در اثر شنا كردن قابليتهاي جسماني خود را از قبيل استقامت دستگاه گردش خون و تنفس، قدرت، سرعت و انعطاف پذيري مفاصل شانه و مچ پا افزايش مي دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چرام؛ورزش شنا يكي از محبوب ترين ورزشها در بين اقشار مختلف مردم است. فردي كه شنا مي كند، نه تنها از اين طريق احساس راحتي و نشاط مي كند بلكه در اثر شنا كردن قابليتهاي جسماني خود را از قبيل استقامت دستگاه گردش خون و تنفس، قدرت، سرعت و انعطاف پذيري مفاصل شانه و مچ پا افزايش مي دهد.

 

ورزش شنا ورزشي است كه از سن نوزادي تا سن كهنسالي ميتوان آنرا انجام داد و به طور كلي ورزشي است كه هيجان و اضطراب را كاهش داده، عضلات را قوي و محكم كرده و بدن را نرم و انعطاف پذير مي سازد و باعث مي شود كه فرد انرژيي بيشتري براي انجام كارهاي روزانه خود كسب كند.

 

شنا از جمله ورزش هایی است که از جنبه های گوناگون حرفه ای، تفریحی، درمانی و سلامت و توجه دین مبین اسلام به آن، جایگاه ویژه ای بین مردم به خود اختصاص داده است ولی متاسفانه شهروندان چرامی هرساله در زمستان و امسال نیز تا کنون از نعمت داشتن استخر شنا در این شهرستان محروم شده اند که در روزهای آینده این استخر بازگشایی می شود.

http://choram.ir
تعطیلی تنها استخر این شهرستان باعث نقد و انتقاد عموم مردم نسبت به یکی دیگر از مطالبات آنها شده است،از جوانان گرفته تا پدر و مادرانی که می خواهند کودکانش در کلاس های آموزشی شنا شرکت کنند و از سوی دیگر برخی بیماران که به توصیه پزشک باید از استخر استفاده کنند، خواستار بازگشایی مجدد استخر هستند.
 
 
همچنین استخر شنای چرام یکی از محدود پروژه هایی است که به خوبی انرژی جوانان را تخلیه می کند و برای اوقات فراغت بهترین و سالم ترین ورزش می باشد.
 
 
برای حل این مشکلات نیاز به برخی برنامه ریزی های مدت دار و تلاش فراوان می باشد اما برخی کارها با همت  از سوی مسئولان می تواند باعث ایجاد روحیه به جوانان این شهرستان شود که در برخی موارد هم تعلل مسوولان باعث ایجاد نا امیدی در بین مردم می شود.

 

اما نمی دانیم چرا و با کدام تدبیر این نعمت از مردم گرفته شده است؟ و راز و رمز  تعطیلی این مکان ورزشی و مورد علاقه ی مردم چیست؟

http://choram.ir

از طرفی شنیده ها حاکی از آن هست که به علت بدهکاری های این مکان و نبود مستاجر همیشگی،چنین موردی راکد مانده است.

 

همچنین طی تحقیقات خبرنگار ما  در مزایده اخیر استخر شهدای چرام طی انجام یک مزایده به بخش خصوصی  واگذار شده و کار در مراحل اداری پایانی و در حال انجام است.

 

اما چند مرحله جهت واگذاری این استخر به بخش خصوصی و یا پیمانکار آگهی مزایده منتشر شد که تعداد به حد و نصاب نرسید و فقط یک مورد بود که بمدت دو هفته باعث راه اندازی استخر شد ولی تداومی نداشت و نتیجه ای حاصل نشد.

 

در پایان می طلبد که فرماندار شهرستان چرام با ورود به این مورد و حل روند اداری و نامه نگاری آن طی روزهای آینده فعالیت استخر شهدای چرام آغاز شود و مردم این شهرستان و حومه بتوانند از آن استفاده کنند.

 

بر اساس این گزارش استخر شهر چرام بصورت کلی حدود25ماه تعطیل هست که مسئولان باید به حال چنین موضوعی تدبیری بیاندیشند.

See the source image

گفتنی است که تنها استخر شنای شهرستان چرام در "کره شهبازی" چرام واقع است.

 

انتهای پیام/م.ر

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس