14. آذر 1397 - 11:04
استان کهگیلویه وبویراحمد دارای امامزادگان زیادی است که خیلی از آنها با داشتن بناهای قدیمی و قرار گیری در کنار آثار تاریخی و طبیعی در طول سال علاوه بر برگزاری آیین های مذهبی مختلف، پذیرای هزاران گردشگر از نقاط دور و نزدیک هستند؛اما در شهرستان چرام استان کهگیلویه وبویراحمد امامزادگانی وجود دارند که متاسفانه در محرومیت هستند؛این درحالیست که با وجود گردشگران و زائران مختلف امکانات مناسبی ندارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چرام, استان کهگیلویه وبویراحمد دارای امامزادگان زیادی است که خیلی از آنها با داشتن بناهای قدیمی و قرار گیری در کنار آثار تاریخی و طبیعی در طول سال علاوه بر برگزاری آیین های مذهبی مختلف، پذیرای هزاران گردشگر از نقاط دور و نزدیک هستند.

 

وجود این امامزاده ها و بقاع متبرکه در نقاط مختلف استان کهگیلویه وبویراحمد علاوه بر ایجاد جلوه های مذهبی، فرصت مناسبی را نیز به منظور جذب گردشگر ایجاد کرده است.

علاوه بر بناهای تاریخی و طبیعی متعدد در گوشه و کنار  استان کهگیلویه وبویراحمد که در نوروز پذیرای بازدید کنندگان فراوانی هستند، امامزاده ها و بقاع متبرکه در این استان نیز طی این ایام مملو از زائران و همچنین گردشگرانی از نقاط مختلف ایران هستند که در زیر به معرفی برخی از مهم ترین آنها پرداخته شده است. 

 

 

اما در شهرستان چرام استان کهگیلویه وبویراحمد امامزادگانی وجود دارند که متاسفانه در محرومیت هستند؛این درحالیست که با وجود گردشگران و زائران مختلف امکانات مناسبی ندارند.

 

امامزاده امیریوسف(ع) یکی از امامزادگان این شهرستان است که برای رسیدن به امامزاده ، بهترین راه استفاده از وسایل نقلیه عمومی یا پیاده روی مسافت طولانی است.

اولین چیزی که پس از ورود به حرم توجه شما را به خود جلب می‌کند مقبره و مزار این امامزاده است که در حقیقت شایسته چنین امامزاده ای نیست.

 

گشت و گذار در اطراف حرم امامزاده امیر یوسف (ع) برای بسیاری از شهروندان و گردشگران بسیار خاطره‌انگیز است. برای کسانی هم که برای نخستین بار به این محل مراجعه می‌کنند، حرم این امامزاده یک مقصد گردشگری خواهد بود که دوست دارند دوباره و دوباره هم به آن سری بزنند و زیارت کنند.

حال مسئولان باید فکری به حال چنین امامزاده ای کنند تا محلی مناسب برای فرزندان امامان ما و مکانی شایسته و با امکانات مناسب برای شهروندان باشد.

 

از طرفی اداره اوقاف چرام مدتی است که در چرام وجود ندارد و به شهرستان کهگیلویه منتقل شده است که جای بسی سوال دارد.

 

 این امامزاده در فاصله 2کیلومتری روستای آرند در دهانه تنگ آرند و در حاشیه دره آبکنارو بین دو کوه "چرو " و "رمه چر" واقع شده است.

انتهای پیام/نادر طسوجی

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس