15. دى 1397 - 19:41
وجود امامزاده بی بی رشیده(س) در شهرستان چرام فرصتی برای زیارت و سیاحت افراد مختلف شده و همچنین مراتع غنی و حاصلخیز در دشت های حاصلخیز سبب رونق دامداری در روستای سردره شده است و مهم‏ترین محصولات دامی این روستا شامل انواع فرآورده‏های لبنی مانند دوغ، ماست، شیر، کره و روغن حیوانی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چرام ، شهرستان تاریخی چرام دارای اماکن دیدنی زیادی است اما بی‌گمان وجود مبارک ستاره امام موسی کاظم (ع) و خواهر امام رضا(ع) است که در قلب شهر می‌درخشد و بازدید از سایر نقاط را به حاشیه‌های زیارت تبدیل می‌کند.
 

امامزاده بی‌بی رشیده(ع) به «بی‌بی رشیده» شهرت دارد. شاید هم نام واقعی یا کنیه ایشان «منذر» باشد. 
 

رودخانه تغار از دو کیلومتری شرق و رودخانه فصلی برم مرغابی چهار کیلومتری غرب‌ آبادی روان و کوه گرباجوبی در سه کیلومتری جنوب آن قرار دارد.
 

مرقد امامزاده بی بی رشیده در پایین دست روستای سردره و در کنار رشته کوهی کوچک قرار دارد که چشمه‌هایی از دل آن می‌جوشد و به طور شگفت‌انگیزی در طول ماه‌های گرم سال پر آب است.
626تالبیس

وجود این چشمه‌ها همچنین باعث بوجود آمدن باغات زیبای درختان انار و انگور در این روستا شده است.

 

مرقد امامزاده بی بی رشیده در پایین دست روستای سردره و در کنار رشته کوهی کوچک قرار دارد که چشمه هایی از دل آن می جوشد و به طور شگفت انگیزی در طول ماههای گرم سال پر آب می باشد.

 

به اعتقاد اهالی روستای سردره در زمان های دور و پس از اینکه این بانوی بزرگوار به روستای سردره قدم گذاشته و به علت بیماری از دنیا می روند.

 

روستای سردره،منبع دشت های حاصلخیز

اما در روستای سردره بعلت دشت های حاصلخیز و خاک مناسب باعث زراعت کشاورزان شده و بارش رحمت الهی باعث تسریع در رشد محصول انها میشود.

 

وجود این چشمه ها همچنین باعث بوجود آمدن باغات زیبای درختان انار و انگور در این روستا شده است.

فعالیت‏های اقتصادی روستای سردره بر زراعت، دامداری، پرورش زنبور عسل و انجام کارهای خدماتی استوار است که اراضی روستایی به دو صورت آبی و دیم کشت می‏شود و عمده‏ترین محصولات زراعی را گندم، جو، انجیر، انگور و انار تشکیل می دهند.

 

وجود مراتع غنی و حاصلخیز در دشت های مجاور سبب رونق دامداری در روستای سردره شده است و مهم‏ترین محصولات دامی این روستا شامل انواع فرآورده‏های لبنی مانند دوغ، ماست، شیر، کره و روغن حیوانی است.

 

انتهای پیام/

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس