30. بهمن 1397 - 7:48
معدن فسفات چرام یکی از موارد بسیار مهمی است که میتواند تاثیر فراوانی بر اشتغالزایی جوانان این منطقه داشته باشد که مدت زیادی است بر روی نحوه ی جذب نیروی آن مطالب متعددی عنوان میشود.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام، ماده معدنی فسفات و محصولات شیمیایی حاصل از آن شامل اسید فسفریک ،کودهای فسفاته، دی کلسیم فسفات، تری پلی فسفات، اسید فسفریک خوراکی و فسفر از جمله محصولات استراتژیک و ارزشمند در چرخه صنعتی کشور به ویژه صنعت پتروشیمی و پالایشگاهی است.

 

 

کوه لار از رشته های زاگرس واقع در استان کهگیلویه و بویر احمد در جنوب غربی کشور منبع غنی از این ماده معدنی شناخته شده است و در صورت سرمایه گذاری از ظرفیت اقتصادی و اشتغالزایی خوبی نیز برخوردار است.

 

ذخیره معدنی فسفات کوه لار (بناری) در 12 کیلومتری شهرستان چرام و 150 کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

 

 

نماینده شهرستانهای کهگیلویه،بهمئی،لنده و چرام در مجلس شورای اسلامی مورخ ۱۶ دیماه ۱۳۹۶ افزود:نزدیک به پانصد نفر بصورت مستقیم و یک هزار نفر بصورت غیر مستقیم در این معدن اشتغال پیدا میکنند.

هاشمی پور با اشاره به نیروهای استخدامی و نوع جذب نیروی کار این معدن گفت:همانطور که در مجلس تصویب شد، نیروهای غیر بومی در مکانهایی که کار تعریف میشود،استفاده نمیشوند.

 

 

از طرفی دیگر قرار بود این جذب نیروها تا پایان سال جاری جذب شوند اما این کار انجام نپذیرفت و در میان مردم چرام گفتگوهایی مبنی بر عدم انجام کار صورت گرفت که برای بهتر شدن این وضعیت، گفتگویی اختصاصی با نماینده شهرستانهای کهگیلویه،بهمئی،لنده و چرام خواهیم داشت.

 

 

عدل هاشمی پور در گفتگو با صبح زاگرس گفت:این تعداد نیرو بصورت یک مرتبه جذب نمیشود و طی بازدیدی از معدن فسفات چرام همراه با مدیرعامل شرکت ساخت و تولید مواد معدنی وزارت صنعت و معدن و مدیرکل صنعت و معدن استان،کار و فعالیت بر روی این معدن درحال انجام است و کار عملا کلید خورده است.

 

 

وی افزود:امیدواریم تا پایان سال جاری حدود 40تا50نفر در این معدن اشتغالزایی شود.

نتیجه تصویری برای فسفات چرام

معدن فسفات چرام یکی از موارد بسیار مهمی است که میتواند تاثیر فراوانی بر اشتغالزایی جوانان این منطقه داشته باشد و امیدواریم هرچه سریعتر وضعیت جذب نیروی این معدن مشخص شود تا بسیاری از جوانان بیکار اشتغال یابند.

 

 

گفتنی است که شهرستان چرام با بیش از 32 هزار نفر جمعیت در 160 کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد واقع شده و این معدن با ارزش نیز در شهر چرام است

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس