18. اسفند 1397 - 8:11
با توجه به آنکه تنها کمتر از یک ماه به ایام شب عید زمان باقی است،بازار اقلام اساسی با رفت و آمد بیشتری روبه‌رو می‌شود و همین امر بر افزایش قیمت بیش از پیش دامن می‌زند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام،گزارش های میدانی از بازار اقلام اساسی حاکی از آن است که قیمت ها به سبب ازدیاد تقاضا و سودجویی دلالان با نوساناتی روبروست.

 

با توجه به آنکه تنها کمتر از یک ماه به ایام شب عید زمان باقی است،بازار اقلام اساسی با رفت و آمد بیشتری روبه‌رو می‌شود و همین امر بر افزایش قیمت بیش از پیش دامن می‌زند.

 

حبوبات، گوشت قرمز، مرغ، ماهی، میوه و دیگر محصولات پرتقاضای این ماه حاکی از آن است که قیمت برخی از اقلام به سبب ازدیاد تقاضا و سودجویی دلالان و عوامل واسطه با نوساناتی در بازار روبه‌روست، این درحالی است که مسئولان تنظیم بازار به سبب ذخیره سازی و واردات مناسب کالاها از آرامش حاکم بر بازار خبر می‌دهند.

 

به عبارتی دیگر با توجه به افزایش قیمت گوشت قرمز و برخی اقلام، باید از هر طریق ممکن گوشت به استان وارد شود تا قیمت‌ها کاهش یابد.

 

همه ی افراد از مشکلات گرانی مطلع هستند و دولت باید در تلاش باشد تا در شرایط تحریم، فشارها روی مردم کاهش یابد.    

 

همچنین منشاء برخی گرانی‌ها ضعف مدیریت است و از طرفی دیگر نظارت و کنترل کافی روی قیمت کالاها بخوبی صورت نمی‌گیرد که مسئولان این مطلب را تایید می کنند.

 

نتیجه تصویری برای اقلام عید

موردی دیگر  ضرورت توجه به بازار میوه در ایام عید است و میوه شب عید باید در استان ها باید به اندازه کافی ذخیره شود تا مردم در این زمینه نگران نباشند.  

 

مردم خواستار نظارت جدی تعزیرات حکومتی، سازمان صنعت، معدن و تجارت و دستگاه‌های دیگر بر وضعیت بازار شده اند و باید نیروهای این دستگاه ها به صورت جدی تر بر توزیع کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی نظارت کنند.

 

 توجه به تولید، توزیع، قیمت‌گذاری و حمایت از آرد، گندم و نان در استان، بسیار حائز اهمیت است و در این راستا نظارت بر کیفیت نان تولیدی و توزیع آرد باید تشدید و نان مرغوب و سالم عرضه شود.

 

با وجود آنکه رئیس جمهور بارها تاکید کرده است که گرانی به اقلام اساسی برای ایام پایانی سال نمی‌رسد و با قیمت‌های پایینی در بازار عرضه می‌شود از این رو باید دید که دولت و سیاست تنظیم بازار مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها می‌تواند موثر باشد یا خیر؟

 

همچنین قاسمعلی حسنی عضو اتحادیه بنکداران مواد غذایی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از سکوت و آرامش بر بازار اقلام اساسی خبر داد و گفت: با توجه به فراوانی کالا در انبارها، نوسان خاصی تا شب عید در بازار اتفاق نخواهد افتاد.

 

با توجه به تأکید رئیس جمهور بر کنترل قیمت ها برای بازار شب عید به نظر می رسد که تعزیرات و دستگاه‌های مسئول با اعمال نظارت‌های بیشتر بر بازار باید از سودجویی دلالان و عوامله واسطه از افزایش قیمت در بازار جلوگیری کنند.

نتیجه تصویری برای اقلام عید

در پایان مسئولان باید همراه مردم بفکر خدمت رسانی مناسب و در خور شان ملت ایران باشند و تلاش کنند تا مشکلات معیشتی مردم بویژه در ایام عید حل شود.

 

انتهای پیام/

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس