10. دى 1393 - 11:58
با گذشت دو روز از حادثه گلپایگان و تلاش ماموران برای دستگیری سایر مجرمان فضای نا امنی ، دلهره و ترس در بین مردم حاکم شده و بسیاری از شرکت های تجاری از انجام فعالیت خودداری می‌کنند.
از شناسایی و تعقیب مجرمان تا شایعات نگران کننده در سطح شهر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا، ظهر روز هفتم دی ماه خبری با عنوان" درگیری خونین مسلحانه در گلپایگان 12 کشته و زخمی به جا گذاشت" بر روی خروجی رسانه ها قرار گرفت.

ساعت 3 بامداد شنبه سه خودرو که شامل دو زانتیا و یک عدد پرشیا بوده، وارد خمین می‌شوند که به دلیل سرعت بالا مورد توجه پلیس قرار گرفته و از سوی پلیس به ان ها فرمان ایست داده می‌شود که سارقان مسلح بدون توجه به دستور پلیس به حرکت خود ادامه می‌دهند که همین امر موجب به وجود آمدن عملیات تعقیب و گریز می‌شود. 

در این درگیری دو نفر از پرسنل نیروی انتظامی خمین مجروح می‌شوند و سارقان نیز خودروها را رها کرده و به سمت ارتفاعات بین گلپایگان و خمین متواری می‌شوند. بعد از ظهر همان روز حدود ساعت 17 سه نفر از این افراد به کنار جاده برگشته و خودروی تیبا سفید رنگ متعلق به استاد دانشگاه شهر خمین به نام اقای زارع را متوقف کردند و از وی خواستند  که آن ها را تا مسیری برساند.

در این بین در مسیر به تور ایست و بازرسی پلیس برخورد می کنند که مجرمان از راننده تیبا می‌خواهند که به حرکت خود ادامه دهد ولی وی از این کار امتناع کرده و می ایستد. راننده تیبا که به این افراد مشکوک شده بود به محض خروج از خودرو به ماموران اعلام ‌می‌کند که این افراد مشکوک هستند و راکبان به محض اطلاع از این موضوع از خودرو پیاده شده و ماموران ناجا را به رگبار می‌بندند و در این بین یکی از افراد مسلح نیز با سوار شدن به خودرو از محل متواری شدند.

در اینجا دو نفر دیگر از ماموران مجروح می شوند که در ادامه ستوانیکم مهدوی به درجه رفیع شهادت می‌رسند. راننده خودرو اقای زارع نیز مجروح شده و به بیمارستان منتقل می‌شود. ماموران باقی مانده از ان گروه بلافاصله از طریق بیسیم وضعیت را اعلام ‌می‌کنند.

در ورودی شهر و ابتدای میدان معلم دیگر نیروهای انتظامی راه افراد مسلح را سد کردند که در آنجا نیز درگیری هایی رخ داد تا اینکه این تعقیب و گریز تا خیابان شهیدان ذنوبی و در انتها به یک کوچه بن بست ختم می‌یابد. در آن جا نیروهای انتظامی به رگبار بسته می‌شوند که سرهنگ هاشمی جانشین انتظامی شهرستان و یک سرباز به شهادت می‌رسند و یکی از ان افراد مسلح هم کشته می‌شود.

این افراد بعد از به رگبار بستن ماموران ناجا خودرو انتظامی را برداشته و به سمت شهرستان فرار کردند که در بین راه با سو استفاده از خودرو نیروی انتظامی جلوی یک کامیون را گرفته و ان را متوقف می‌کنند که به دلیل اینکه رانندگی با کامیون را بلد نبودند نمی‌توانند با خودرو کامیون فرار کنند و لذا جنازه یکی از همراهانشان و دو سلاح ماموران ناجا در ماشین انداخته و متواری می شوند.

بنابر اطلاعات خبرنگار ما بعد از این اقدام افراد مسلح به روستای "دُر" رفته و راننده یک نیسان و فرزندش را مجبور می کنند تا آن ها را به نقطه مورد نظرشان برساند که در بین راه به دلیل تمام شدن بنزین افراد مسلح راننده نیسان و بچه را می کشند.

این افراد بعد از کشتن راننده نیسان و فرزند 17 ساله وی، با استفاده از سلاح جلوی یک کامیون را گرفته و راننده را واردا می‌کنند تا آن ها را تا ویلاشهر برساند که با رسیدن به محل مورد نظر گوشی تلفن راننده کامیون را می گیرند و متواری می‌شوند.

ماموران ناجا در این درگیری ها توانستند یکی از این افراد مسلح را به هلامت برسانند. پس از شناسایی جسد فرد مورد نظر مشخص شد که وی از اهالی اصفهان و از متهمان سابقه دار بوده است. 

محمد علی یوسلیانی فرمانده انتظامی گلپایگان در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی راه دانا در خصوص آخرین خبرها از درگیری مسلحانه در گلپایگان اظهار داشت: تا این لحظه سه نفر از همکاران ما در این درگیری به شهادت رسیدند، همچنین دو نفر از عابرین هم در مسیر درگیریها کشته شدند و شش نفر دیگر هم زخمی شده اند.

وی افزود: این سارقان، مسلح بوده اند که از  استانهای دیگر وارد گلپایگان شدند و در یک اقدام عملیاتی خوب نیروهای ما نگذاشتند که آنها به داخل شهر بیایند و سریعا به بیرون شهر انتقال یافتند؛ این را هم باید عرض کنم که یک نفر از سارقان در این درگیری ها کشته شده است.

فرمانده انتظامی گلپایگان خاطر نشان کرد: دستورات لازم برای شناسایی دو نفر دیگر آنها صادر شده که امیدواریم با پیگیر هایی که انجام می شود انشالله این سارقان را هرچه زودتر دستگیر کنیم به سزای اعمالشان برسانیم.

همچنین سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در حاشیه دیدار با آیت‌الله حسین نوری‌همدانی در خصوص حادثه گلپایگان تصریح کرد: ضاربان و قاتلان شناسایی شده‌اند و یکی از آنها نیز کشته شد و در حال تعقیب آنها هستیم.

 بر اساس اطلاعات به دست آمده نیروهای امنیتی همچنان در پی یافتن دیگر قاتلان فراری هستند و در همین رابطه به سرنخ های خوبی نیز رسیده اند که البته پیگیری این امر مستلزم تلاش و سرعت عمل بیشتری است.

اما  در این بین فضای خاصی در شهرستان گلپایگان و توابع آن به وجود آمده که موجب ایجاد ناامنی و حاکمیت فضای ترس و دلهره شده است.

بر اساس اخبار خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا با وجود گذشت 2 روز از این حادثه مردم به شدت احساس نا امنی می‌کنند و میزان شایعات تا حدی پیش رفته که در برخی محافل به شوخی و کنایه گفته می‌شود که " داعش وارد گلپایگان شده است".

فضای ملتهب و ترسی که در گلپایگان به وجود آمده، موجب شده تا بسیاری از فعالان اقتصادی از انجام فعالیت های روزمره خود دست بردارند. برخی از شرکت های پخش و تولیدی به دلیل فضای نا مناسب و نبود امنیت روانی آن شهرستان به حالت متروک و غیر پویا و معلق درآمدند که قطعا در دراز مدت موجب به وجود آمدن مشکلات عدیده ای خواهد شد. 

به هر حال لازمه هر فرآیند اقتصادی و گذراندن امور معیشتی در گلپایگان و دیگر شهرهای اطراف آن مسئله امنیت پایدار است که امید است با دستگیری و محاکمه هرچه سریعتر عاملان این جنایت، آسایش و امنیت دوباره به این مناطق بازگردد.

 

انتهای پیام/س

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا