11. ارديبهشت 1394 - 16:57
امام جمعه موقت چرام گفت: اعتکاف بهترین فرصت جهت انقطاع از دنیا و اتصال به خدا است.
اعتکاف بهترین فرصت جهت انقطاع از دنیا و اتصال به خدا است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام، حجت الاسلام مجتبی فرهمند ظهر امروز در خطبه های این هفته نماز جمعه چرام با اشاره به هفته بسیج سازندگی گفت: این نهاد مقدس به فرموده حضرت امام خمینی (ره) تاسیس و براي شكوفايي استعدادهاي ذخيره شده در جوانان با هدف استفاده از نيروي نشاط جوانی براي سازندگي كشور در اوقات فراغت تشكيل شد.

 

امام جمعه موقت چرام در بخش دیگری از سخنان خو با اشاره به فرارسیدن ایام اعتکاف ابراز داشت: اعتکاف به عنوان مجموعه‌ای مرکب از مهم‌ترین عبادات واجب و مستحب است که سازنده‌ترین روزها و فرصت‌های زندگی شرکت کنندگان را رقم می‌زند.

 

وی افزود: اعتکاف بهترین فرصت جهت انقطاع از دنیا و اتصال به خدا است و توفیقی بزرگ برای بندگانی است که خداوند به آنها عنایت کرده تا در این سنت حسنه شرکت کنند تا بتوانند در این خلوت سه روزه با معبودشان رازو نیاز کنند.

 

حجت الاسلام فرهمند در ادامه با اشاره به مذاکرات هسته‌ای و با بیان اینکه کشورهای 5+1 برای رسیدن به توافق نهایی تلاش می‌کنند، خاطرنشان کرد: تیم مذاکره‌کننده ما نماینده ملت است، چارچوب را مقام معظم رهبری مشخص کردند، ملت هم بسیار باهوش بوده و مجدانه پیگیر مسائل سیاسی هستند.

 

خطیب موقت جمعه چرام، در حوزه بین‌المللی مهمترین بحث را مذاکرات هسته‌ای دانست و ابراز کرد: مقام معظم رهبری در دیداری که با کارگران داشتند، بیان کردند که رفع مشکلات معیشتی نه در لوزان و نه در ژنو و آمریکاست بلکه در تکیه کردن بر استعدادها و توانایی‌های درون کشور است.

 

فرهمند، اضافه کرد: ما برای اینکه به عالم ثابت کنیم اهل منطق و مذاکره هستیم، بنا به فرمایش مقام عظمای ولایت تا جایی که منطق راه داشته باشد مذاکره می‌کنیم اما هرجایی که احساس کردیم طرف مقابل زورگویی و زیاده‌روی می‌کند، ملت ایران نشان داده که زور و تهدید در آنان اثر ندارد.

 

وی، تاکید کرد: رفع تحریم جزء موضوعات مذاکره است نه جزء نتیجه آن، یعنی در زمان توافق بین ایران و کشورهای 5+1 باید یک‌جا و یک‌مرتبه رفع تحریم‌ها صورت گیرد، نه اینکه به نتیجه برسیم و بعد محدوده زمانی را برای ما مشخص کنند.

 

انتهای پیام/چ

 

 

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس