29. ارديبهشت 1394 - 12:38
صفر بودن نتیجه کلرزنی آب روستایی القچین دلیلی بر عدم کلرزنی آن نیست
جوابیه رئیس آبفارشهرستان چرام به عدم کلرزنی آب روستاهای چشمه زعفران و القچین
رئیس آبفار شهرستان چرام گفت: صفر بودن نتیجه کلرزنی آب روستایی القچین دلیلی بر عدم کلرزنی آن نیست و اگر آبی آلوده باشد کلرزنی باعث چلوگیری از پیشرفت و انتقال آلودگی می شود.
جوابیه رئیس آبفارشهرستان چرام به عدم کلرزنی آب روستاهای چشمه زعفران و القچین

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام، محمدعلی خدادوست صبح امروز در گفتگوی اختصاصی با این پایگاه خبری با اشاره به انتشار خبری مبنی بر عدم کلرزنی آب روستاهای چشمه زعفران و القچین، اظهار داشت: منبع تامین آب دو روستای فوق کاملا مجزا بوده و بصورت روزانه نیز کلرزنی آنها انجام می شود.

 

رئیس آبفار شهرستان چرام با بیان اینکه آب روستای القچین از یک چاه آهکی که در تنگ پیرزال قرار دارد تامین می شود، گفت: این آب تا رسیدن به روستای القچین از چندین روستا از جمله کلایه عیلا، وسطی و سفلی عبور می کند و به دلیل مسافت زیاد منبع تا روستا ممکن است در نتیجه یک کلرسنجی روزانه صفر باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: لوله کشی روستاهای نامبرده همگی سالم بوده و زمان زیادی هم از نصب آنها نمی گذرد که دچار رسوب و گرفتگی شده باشند و معمولا کلرزنی در جاهای که آلودگی شدید باشد انجام می شود.

 

خدادوست تصریح کرد: صفر بودن نتیجه کلرزنی آب روستایی القچین دلیلی بر عدم کلرزنی آن نیست و اگر آبی آلوده باشد کلرزنی باعث چلوگیری از پیشرفت و انتقال آلودگی می شود.

 

این مسئول در پایان افزود: کار آزمایش و نمونه برداری از ابتدا، وسط و انتهای خط انتقال آب به روستای چشمه زعفران انجام شده و برای ررسی به مرکز استان فرستاده شده است که طی چند روز آینده نتیجه آن اعلام خواهد شد.

 

انتهای پیام/پ

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس