24. شهريور 1394 - 19:43
رئیس آموزش وپرورش شهرستان چرام
مسکن مهر شهرستان چرام«مدرسه» ندارد
رئیس آموزش و پرورش شهرستان چرام با اشاره به شروع سال تحصیلی جدید، گفت: مسکن مهر چرام مثل سال گذشته فاقد فضای آموزشی است.
مسکن مهر شهرستان چرام«مدرسه» ندارد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام، صدرالله عزیزی با اشاره به در پیش بودن بازگشایی مدارس، اظهار داشت: آموزش و پرورش شهرستان چرام علیرغم کمبودها با آمادگی کامل و در راستای پروژه مهر جشن‌های شکوفه‌ها، بازگشایی و غنچه‌ها را برگزار می‌کند.

 

وی عنوان کرد: جشن شکوفه‌ها در تاریخ 31 شهریورماه به صورت نمادین در مدرسه ابتدایی دخترانه عصمت و جشن بازگشایی مدارس در تاریخ یکم مهرماه در دبیرستان عفت و جشن غنچه‌های پیش دبستانی در تاریخ 4 مهرماه در یکی از مهدهای چرام برگزار می‌شود.

 

رئیس آموزش و پرورش چرام با اشاره به ساماندهی مطلوب معلمان، بیان کرد: مجموع شاغلان آموزش و پرورش این شهرستان  750 نفر است که ساماندهی در هر سه مقطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم انجام شد.

 

عزیزی افزود: در حوزه ابتدایی همه مدارس کمبود معلم و نیرو نداریم اما در حوزه متوسطه 15 نفر مازاد نیرو وجود دارد که تا شروع مدارس ساماندهی و تعیین وضعیت می‌شوند.

 

وی با اشاره به کمبود فضای آموزشی در مدارس چرام، خاطرنشان کرد: در مسکن مهر چرام علیرغم پیگیری‌هایی که انجام شده این منطقه فاقد فضای آموزشی مناسب است و آمار دانش آموزی مسکن مهر چرام رو به افزایش و هم اکنون 32 نفر هستند.

 

عزیزی ابراز کرد: در تلاش هستیم با اجاره یکی از خانه‌های مسکن مهر که البته زیربنای کمی هم دارند این مشکل را به طور موقت برطرف کنیم.

 

رئیس آموزش و پرورش شهرستان چرام با اشاره به اینکه پژوهش‌سرای دانش آموزی نیاز به فضا دارد، تاکید کرد: سال‌های گذشته یکی از مدارس شهر چرام را در اختیار دانشگاه پیام نور قرار دادیم که با توجه به نیاز شدید این اداره به این فضا از مسئولان دانشگاه انتظار داریم  به تخلیه این فضای آموزشی اقدام کنند.

 

عزیزی خاطرنشان کرد: در شهر چرام دو پروژه آموزشی نیمه تمام مدرسه ابتدایی کوثر و هنرستان شهید اکابری را داریم که سال‌ها بلا تکلیف مانده و از مسئولان نوسازی و تجهیز مدارس استان انتظار داریم نسبت به اتمام این پروژه‌ها همکاری داشته باشند.

 

رئیس آموزش و پرورش چرام ضمن تقدیر از خدمات خیر خواهانه کاظم قلم چی بیان کرد: از مجموع کانکس‌های اهدایی این خیر به استان کهگیلویه و بویراحمد 2 کانکس به شهرستان چرام اختصاص یافت که در مدارس قائم تل سیاه بیدانجیر بخش سرفاریاب و روستای مازه کره بخش چرام که فاقد مدرسه بودند، نصب شدند.

عزیزی با اشاره به کمبود تجهیزات در مدارس شهرستان چرام تصریح کرد: آموزشگاه‌های چرام در بحث میز، نیمکت، صندلی و رایانه با کمبود مواجه است و در این شهرستان فقط 3 مدرسه هوشمند آن هم به طور ناقص اجرا شده است.

 

وی بیان کرد: پویایی مدارس و رفع کمبودها نیازمند همکاری اولیا و معلمان و مدارس است که امیدواریم در سال تحصیلی جدید مشارکت گسترده اولیا همچون سال گذشته در پیشبرد اهداف آموزشی و پرورشی مدارس و دانش آموزان نمود بیشتری داشته باشد.

 

منبع:تسنیم

انتهای پیام/ج

 

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا