13. مهر 1394 - 9:04
امام جمعه موقت چرام گفت: موضعی که مردم ما انتظار داشتند، موضع انفعال نیست، موضع مسئولان ما باید مانند رهبر انقلاب یک موضع انقلابی و دندان شکن باشد.
در فاجعه منا رهبری بار مسئولیت دولتمردان را به دوش کشید / انتظار مردم از دولت موضع انفعال نیست

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی چرام، حجت‌الاسلام مجتبی فرهمند شب گذشته در مراسم بزرگداشت جانباختگان فاجعه منا، آن را جنایت بارترین و هولناک‌ترین حادثه در تاریخ مناسک حج دانست و اظهار داشت: این فاجعه سند دیگری بر بی کفایتی آل سعود خائن در کلیدداری خانه خدا بود.

 

امام جمعه موقت چرام با بیان اینکه طبق شواهد و مدارک کارشناسان داخلی و خارجی این حادثه اتفاقی نبوده است، افزود: این فاجعه سناریویی است که چندین سال آل‌سعود خائن با دشمنان اسلام در سراسر عالم دست به دست هم دادند و بهترین نقطه را در منا و اجتماع میلیونی در مکانی که همه علیه استکبار جهانی برائت جستند، دیدند و آن را رقم زدند.

 

وی اولین دلیل اتفاقینبودن این حادثه را کوتاهی دولت عربستان و آل‌سعود خائن در کمک رسانی به مصدومین دانست و ابراز کرد: عمل نکردن عربستان سعودی به وظایف خود یکی از دلایل عمدی بودن حادثه است همانگونه که تمامی صحنه‌ها و تصاویری که از دوربین‌های مدار بسته تهیه شده را از بین برده‌اند.

 

فرهمند افزود: ، جلوگیری از اتحاد ملت‌های اسلامی و ایجاد ایران هراسی از دیگر دلایل شکل گیری این حادثه بوده است به طوری که برخی از خبرگزاری‌های عربستان تلاش کردند تا به دروغ حجاج ایرانی را مقصر حادثه جلوه دهند.

امام جمعه موقت چرام، تحت تأثیر قرار دادن تحولات منطقه را از دیگر عوامل این فاجعه هولناک خواند و خاطرنشان کرد: تحت شعاع قرار دادن فضایی که بعد از برجام رخ داده است از دیگر اهداف این حادثه بود، این حرکت شنیع را انجام دادند تا از انتقاد کردن منتقدین در ایران و آمریکا جلوگیری کنند.

 

فرهمند در ادامه سخنان خود با بیان اینکه به عنوان یک کشور شیعه و مسلمان انتظار داشتیم رئیس جمهور محترم در بدو این حادثه از سفر خود بازمی‌گشتند، ابراز کرد: نشستن و دست دادن با عاملین این جنایت هولناک جای توجیهی ندارد.

 

وی افزود: برخی گزارشات حاکی از آن بوده که بیش از 20 سال است، عربستان اطلاعات حجاج و زوار را به موساد می‌دهد و برای امسال برنامه ریخته‌اند، بنابراین انتظار ما از دولت یک جواب و حرکت انقلابی بود.

 

امام جمعه موقت چرام در پایان با بیان اینکه رهبری بار مسئولیت دولتمردان را به دوش می کشد، تصریح کرد: موضعی که مردم ما انتظار داشتند، موضع انفعال نیست، موضع مسئولان ما باید مانند رهبر انقلاب یک موضع انقلابی و دندان شکن باشد.

 

انتهای پیام/م

دیدگاه‌ها

از دیپلماسی سازش انتظاری بهتر از این نمیرود .البته دولت اقتدار هم دارد اما در مقابل منتقدان

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا