17. دى 1394 - 10:22
هرچند کاندیداهای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی باید یک هفته قبل از برگزاری انتخابات هفتم اسفند تبلیغات خود را آغاز کنند اما این روند درکهگیلویه و بویراحمد به ویژه حوزه انتخابات بویراحمد و دنا با راه اندازی کاروان های تبلیغاتی به مناطق روستایی بازار داغی پیدا کرده است.
ترافیک کاروان های تبلیغاتی کاندیداها در روستاها و مناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان چرام، برخی خبرهای حاکی است که مناطق روستایی کهگیلویه و بویراحمد این روزها و شب ها شاهد حضور کاروان های تبلیغاتی کاندیداهای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی است که به همراه هواداران خود سعی دارند تا به این روش از هم اکنون در این مناطق به فکر رایزنی و جذب آرای مردم باشند.

 

هرچند تنور سیاست و انتخابات در استان کهگیلویه و بویراحمد هموراه گرم بوده و این مدعا در تمامی دوران و انتخابات های گذشته نیز با حضور حداکثری مردم این استان اثبات شده است اما روندی که به انتخابات های مختلف گرمی می بخشد و به نوعی بحث انتخابات را در این استان بیش از هرچیز دیگری در بین مردم رواج می دهد حضور کاندیداها در محافل، مجالس ترحیم و مناطق محروم و روستایی است.

 

با گسترش وسایل ارتباطی و شبکه های اجتماعی اخبار حضور کاندیداها در نقاط مختلف استان در کسری از ثانیه بین کاربران و مخاطبان رد و بدل می شود و هر کاندید نیز با توجه به تاکتیک ها و رویکردهایی که برای استفاده از جلب نظر عمومی پیش بینی کرده سعی می کند تا به نوعی انتخابات هفتم اسفند را با پیروزی پشت سربگذارد.

 

مردم نقاط مختلف کهگیلویه و بویراحمد به ویژه مناطق روستایی و عشایری که حضورشان در انتخابات های مختلف زبانزد عام و خاص است در سال های گذشته حضور کاندیداهای زیادی را که برای اعلام برنامه ها و به کرسی نشاندن وعده های خود به این مناطق سفر کرده اند را در خاطر خود ثبت کرده اند و در انتظار تحقق قول ها و وعده هایی که به آنها داده می شود می مانند.

 

در این دوره از انتخابات نیز شنیده ها حکایت از آن دارد که ترافیک کاندیداها به همراه کاروان های تبلیغاتی هم اینک و 50 روز مانده به برگزاری انتخابات هفتم اسفند در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد به ویژه در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا بیش از سایر مناطق به چشم می خورد به نحوی که عصر روز گذشته 6 کاندید انتخابات دهم در این حوزه انتخابیه برای حضور در یک مجلس ترحیم در روستای کریک حضور یافتند.

 

به گفته یکی از اهالی روستای کریک تا قبل از کلید خوردن انتخابات در کشور و این استان حضور در مراسم های ترحیم به طور معمول و عادی انجام می شد اما هم اینک حضور کاندیداها و کاروان های تبلیغاتی کم کم روی دیگر خود را نشان داده و تلاش هر کاندید و هوادارانش نیز این است که با تمام قدرت و ظرفیت هایی که در اختیار دارد استفاده کند تا شاید به هدف خود برسد.

 

از نکات جالب توجه در حضور کاندیداها و کاروان های تبلیغاتی در مناطق مختلف و محروم روستایی این است که گاهی دو یا چند کاندید از دو جناح سیاسی متفاوت برای اعلام برنامه ها و حضور خود در عرصه انتخابات به یک منطقه سفر می کنند که این امر در نوع خود برای همگان جالب توجه است.

 

در حوزه انتخابیه کهگیلویه با 50 و گچساران با 12 کاندید نیز ترافیک کاندیداها و کاروان های تبلیغاتی به مناطق مختلف نیز چشمگیر است و اخباری که در شبکه های اجتماعی از حضور آنها منتشر می شود گواه این مدعاست.

 

 گرچه از منظر دیگر می توان به بافت قومی و قبیله ای استان کهگیلویه و بویراحمد و خویشاوندی مردم این دیار با یکدیگر اشاره کرد و گفت که حضور در محافل و مجالس مختلف نیز به نوعی ناشی از این موضوع است و تا حدودی نیز در زنده نگه داشتن پیوندها و صله رحم موثر است اما این امر برای اکثر مردم به یک باور تبدیل شده است که حضور چهره های سیاسی در مجالس آن هم در دوران انتخابات تنها جنبه تبلیغاتی دارد.

 

با این حال در تمامی انتخابات های گذشته و پیش رو روندی که برای جلب نظر مردم و مشارکت آنها در انتخابات دنبال می شود فارغ از نگاه سیاسی و برخی اقدامات غیرقانونی که به طور عمدی یا سهوی از سوی کاندیداها و هوادارانشان سر می زند تنور سیاست و انتخابات روز به روز در استان کهگیلویه و بویراحمد داغ و داغ تر می شود.

 

منبع:صبح زاگرس

انتهای پیام/

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا