6. بهمن 1394 - 8:26
لابد از نظر نگارنده کاندیداها در ایام تیلیغات از فیض حضور در فریضه ی نماز جمعه محروم هستند و در صورت شرکت در نماز جمعه نهادهای نظارتی می بایست با آنها برخورد کنند!!!؟
واکنش جهانبخش به شایعه پراکنی های یک سایت محلی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان چرام، طی روزهای گذشته خبری با عنوان (در اقدامی عجیب:تبلیغات زودهنگام کاندیدای اصولگرا در چرام!!!) بر روی خروجی یکی از سایت های محلی استان قرار گرفت که این نامزد انتخاباتی با انتشار جوابیه ای به این خبر واکنش نشان داد.

 

" لازم به ذکر است که انتشار این جوابیه الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست و مخاطبان پایگاه خبری تحلیلی چرام می توانید با حفظ قوانین و حرمت اشخاص حقیقی و حقوقی با ارسال یادداشت یا کامنت این مطلب را تأیید یا نقد کنید."

 

در این جوابیه امده است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

  چند روز پبش یکی از سایت های محلی (جمانیوز) طی یک اقدام کاملآ سیاسی به تخریب اینجانب محمد جهانبخش پرداخت و در اقدامی غرض ورزانه با تیتر(در اقدامی عجیب:تبلیغات زودهنگام کاندیدای اصولگرا در چرام!!!) سند بی اطلاعی خویش از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی  و آیین نامه ی اجرایی آنو قانون مطبوعات جمهوری اسلامی و قانون مجازات اسلامی را برای افکار عمومی روشن کردند.

نکات ذیل در پاسخ به افترا و تهمت های این سایت به اطلاع مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد می رسد، امید است اصحاب رسانه ی استان در موارد مشابه صرفأ پس از مطالعه ی دقیق  معیارها و قوانین و رعایت سرفصل های فقه خبر و رسانه و با رعایت انصاف و اخلاق به نقد و بررسی دیگران بنشینند در غیر این صورت خود ناقض حقوق اشخاص و...خواهند بود و امر به معروف و نهی از منکر اگر خود مستلزم گناهی مانند توهین و افترا باشداز نظر شرعی و عقلی حکم آن روشن است.

1- ادعای رد صلاحیت اکثر کاندیداهای حوزه ی انتخابیه ی شهرستان های چهارگانه

این ادعا در حالی مطرح می شود که به گواهی آمارهای رسمی همگان اذعان می کنند در این دوره از انتخابات حایز رکورد بی نظیر تعداد ثبت نام افراد داوطلب برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی و بیشترین تایید صلاحیت ها به نسبت سایر دوره ها بوده ایم...اگر مدیر محترم این سایت نسبت به رد صلاحیت برخی ها توسط شورای نهادهای صالح معترض هستند می توانند اعتراض خویش را از طریق مجاری قانونی پیگیری کنند فلذا سیاه نمایی و استفاده از عباراتی مانند؛(در حالی که اکثر کاندیداها در فکر احقاق حق خود برای تأیید صلاحیت می باشند...) فاقد وجهه ی منطقی است مضافأ اینکه تأیید صلاحیت اشخاص حق ایشان نیست تا افراد مذکور به احقاق حقوق خویش بپردازند و... بلکه اعتراض به نظر نهادهای قانونی از حقوق داوطلبین محسوب می شود فلذا شایسته است از واژگان در جای خود و  به درستی استفاده شود.

 

2- ادعای دیدار با امام جمعه و حضور در نماز جمعه در موسم انتخابات

 نگارنده این خبر، دیدار خصوصی اینجانب به عنوان یک طلبه ودبیر جریانفکری- مردمی عدالتخواه استان با با حضرت حجه الاسلام والمسلمین طزری (زیذعزه) امام جمعه ی محترم شهرستان چرام که به منظور ارایه ی گزارش عملکرد فرهنگی و اجتماعی این جریان بوده است را تخلف قلمداد کرده و خواستار برخورد شورای سیاستگزاری ائمه ی جمعه استان با ایشان و برخورد نهادهای نظارتی با رفتار تبلیغاتی اینجانب شده اند!!! این در حالیست که در نگاه معمار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره)؛ (((منصب امامت جمعه يعنى منصب تماس روحانيت با ملت.(صحيفه نور، ج18، ص151))) و همچنین رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای(دامت برکاته) در دیدارشان با ائمه جمعه کشور؛((( ائمه جمعه را به ارتباط و تماس با مردم، جوانان، طلاب، دانشجویان و شنیدن صحبت های آنها توصیه و ترغیب می کنند.(18/06/92)

 بنابراین؛ ما به عنوان یک جمع فرهنگی در مرور وظایف خویش معتقد به نشست، صحبت و گفتگو با ائمه ی جمعه و در میان گذاشتن گزارش عملکرد فرهنگی و اجتماعی خویش و دریافت ارشادات لازم از ناحیه ی ایشان هستیم.

 فلذااین نشست و محتوای آن هیچ ربطی به فضای تبلیغات انتخاباتی نداشته و قطعأ قبل و بعد از انتخابات این رسم و سنت حسنه را داشته و به یاری خداوند در آینده نیز خواهیم داشت.

 آنچه موجب تأسف هست عبارت است از؛ افتراء و توهین و نشر اکاذیب و قلمداد کردن یک جلسه ی خصوصی فرهنگی تحت عنوان جلسه ی تبلیغاتی-سیاسی و اتهام زنی  به امام جمعه ی محترم شهرستان چرام و شخص بنده بدون هیچ دلیل خاصی است.

قطعا در صورتی که سایت مذکور ظرف بیست و چهار ساعت از عمل غیرقانونی خویش به صورت رسمی و علنی عذرخواهی نکند در اسرع وقت با سپردن موضوع به وکلای محترم دادگستری از طریق محاکم کیفری قضایی پیگیر حقوق قانونی خویش و برخورد با متخلفین خواهم بود.

 نکته ای که در تحلیل خبر کذایی وجود داشت و باعث تعجب مضاعف اینجانب شده اینست که احتمالا ایشان حضور در فریضه ی عبادی-سیاسی نماز جمعه را یک کار تبلیغی می دانند! مشخص نیست به چه دلیل شرکت در نماز جمعه که برای هر انسان مومن مسلمان موضوعی بدیهی محسوب می شود از نظر نگارنده مسئله ای عجیب و تبلیغاتی قلمداد می شود!!!؟

لابد از نظر نگارنده کاندیداها در ایام تیلیغات از فیض حضور در فریضه ی نماز جمعه محروم هستند و در صورت شرکت در  نماز جمعه نهادهای نظارتی می بایست با آنها برخورد کنند!!!؟

3- ادعای توزیع گسترده ی ماهناهه صدای مردم توسط هواداران به منظور تبلیغ

لازم به ذکر است نشریه سیاسی و اجتماعی صدای مردم دارای پروانه انتشار از هیأت نظارت بر مطبوعات کشور و گستره ی توزیع در پنج استان جنوبی کشور(فارس-کهگیلویه و بویراحمد-خوزستان-بوشهر-چهارمحال و بختیاری) به مدیر مسئولی اینجانب؛ محمدجهانبخش هست که به لطف خدا تاکنون موفق به انتشار نهمین شماره نشریه ی خود بوده ایم.

محتوای ارایه شده در شماره اخیر تحت عنوان پرونده ی ویژه ی  مسکن با اشاره به سخن آقای عباس آخوندی وزیر محترم راه و شهرسازی در خصوص مزخرف بودن مسکن مهر بوده و در ادامه به ارائه ی کارنامه ی دولت تدبیر و امید درباره موضوع مسکن مهر پرداخته شده است. گفتنی است دراین شماره صرفا یک مطلب مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد هست که آنهم انتخاباتی نیست و راجع به خودسوزی و فوت یکی از کارگر های شهرستان گچساران می باشد. حال از نگارنده باید پرسید توزیع یک نشریه قانونی و دارای مجوز در گستره ی توزیع خود چه اشکالی دارد؟!

اگر مطلبی پیرامون انتخابات و یا تبلیغاتی در این نشریه وجود داشت حق با نگارنده بود که چنین موضوعی را تخلفی ضمنی بپندارند اما وقتی چنین موضوعی در این نشریه نیست چرا نویسنده با ندانستن و جهل ابتدایی خویش پیرامون مجوزهای قانونی یک نشریه سعی بر تخلف سازی مخدوش و غیرمنطقی را دارند؟

 چنانچه می دانید آقایان دکتر محمدعلی وکیلی، دکترکواکبیان و دکتر تاجگردون مسئولین محترم روزنامه های ابتکار، مردم سالاری و هفته نامه توازن می باشند. آقای وکیلی چند روز پیش در سرمقاله ی روزنامه ی ابتکار به مدل برجام برای مدیریت داخل کشور پرداخته بودند. آقای کواکبیان هم در یادداشت های روزنامه ی مردم سالاری مطلب می نویسندیا آقای تاجگردون در آخرین شماره هفته نامه شان مطلبی در خصوص انتخابات نوشته اند.

همه ی نشریات این آقایان با تیراژ بالا توزیع می شود. در منطق پیشنهادی شما برای نهادهای نظارتی، گویا یادداشت ها و عملکرد این آقایان بعنوان صاحب امتیاز و مدیر مسئول نشریات مذکور در توزیع گسترده آن تخلف محسوب می شود!؟و باید نهادهای نظارتی با ایشان برخورد بکنند!؟ یاللعجب از قوت استدلال و منطق!!!

لابد می خواهید پیشنهاد لغو مجوز و تعطیلی این رسانه ها را در ایام انتخاباتبه نهادهای نظارتی بدهید؟

 3-ادعای چندمین حضور تبلیغاتی در چرام

نگارنده بدون آنکه کوچکترین اشاره ای به مصداق حضور تبلیغاتی اینجانب در شهرستان چرام بفرمایند با شجاعت و شهامت مدعی شده اند که چندین جلسه انتخاباتی و تبلیغاتی در شهر چرام توسط بنده منعقد شده و آن امر خیالی را تخلف دانسته اند.

 در ابتدا باید گفت آیا از یک فعال فرهنگی-سیاسی و یا اجتماعی که از قضا در انتخابات هم ثبت نام کرده می توان انتظار داشت که در این مدت خانه نشین شده و مهر سکوت بر لب بزند و فعالیت های غیر تبلیغاتی و فرهنگی و علمی و حتی اعمال مذهبی-عبادی  خویش را تعطیل کند و با زبان اشاره با مردم صحبت کنند و الا سایت محترم جمانیوز از نهاد های نظارتی می خواهد تا با ایشان برخورد کنند!!!؟

لذا باید از نگارنده درخواست کرد که بر اساس قاعده ی فقهی «البینة علی المدعی و الیمین علی من انکر» برای صحت ادعای خود مبنی بر انعقاد چندین جلسه تبلیغاتی و انتخاباتی یک کاندیدا بطور متقن دلیل بیاورد و بصورت روشن بفرمایند که کی و کجا این تبلیغات رخ داده است و ابعاد این موضوع را با استناد دلایل قانونی روشن کنند تا مشمول عنوان قانون افتراء و نشر اکاذیب نشوند.

 اگر نگارنده دعوت شخصی و داوطلبانه ی مردم مناطق مختلف استان برای حضور هر فعال فرهنگی و سیاسی در منازل خویش را مصداق تخلف می دانند و آن را به نهادهای بالادست گوشزد می کنند چرا تاکنون به رویه ی روشن و گسترده برخی ها در راه اندازی  کارناوال ها و برگزاری مراسم جشن شب یلدا و...تغافل کرده و ثانیا در سایت خود این تخلفات را نقد نکرده و نهایتا آنها را به نهاد بالادست نظارتی گزارش نداده اند!!!؟

جریان عدالتخواه استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان جریانی فکری-فرهنگی و مردمی معتقد به نظارت ائمه جمعه بر کلیه فعالیت های فرهنگی شهرشان می باشند. لذا این مجموعه ی فکری و مردمی وظیفه ی خود می داند با ائمه ی محترم جمعه که قلب بصیر فرهنگی مناطق می باشند نشست های فرهنگی و ارتباط  جدی و مستمر داشته باشند.

حضرت حجه الاسلام و المسلمین طزری(زید عزه) امام جمعه محترم شهرستان چرام از جمله ائمه ی جمعه انقلابی و بصیر هستند که مواضع صحیح و اصولی ایشان به مذاق اهالی فتنه خوش نیامده است فلذا ارتباط با ایشان و همه ی ائمه ی محترم بصیر و انقلابی استان را مایه ی مباهات و افتخار خویش می دانیم و یقین داریم که همه ی این بزرگواران در مسایل و موضوعاتی مانند انتخابات از هرگونه جانبداری و حمایت های غیر قانونی شدیدأ پرهیز می کنند و چتر پدری  و نظارت مؤمنانه ی خویش را برای تمام فعالین و اشخاص و جرایانات وفادار به انقلاب اسلامی و ولایت فقیه به یک اندازه گسترانیده اند.

امیدوارم اصحاب محترم و زحمتکش رسانه با پرهیز از حاشیه سازی های بی فایده و غرض ورزانه با رعایت تقوا و  قوانین جمهوری اسلامی ایران بستر انتخاب فرد اصلح را برای افکار عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد فراهم سازند.

إنشاءالله

چون غرض آمد هنر پوشيده شد

صد حجاب از دل به سوي ديده شد

و العاقبه للمتقین

محمد جهانبخش 

 

انتهای پیام/ج

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس