16. بهمن 1394 - 17:55
امام جمعه چرام گفت: عده اي از همان آغاز انقلاب تا به امروز بدنبال تغيير و جابجا کردن مباني انقلاب بوده و هستند و سعي دارند که از انقلاب فقط نامي بماند و اصول و اهداف آن تغيير کند و بيان مي دارند که امروز با شعار هاي انقلاب نمي توان کشور را اداره کرد بلکه شعار ها بايد تغيير يابد.
عده ای از آغاز انقلاب تاکنون به دنبال تغییر در اصول و اهداف انقلاب هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان چرام، حجت الاسلام جعفر طزری ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته چرام ضمن تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجر، اظهار داشت: دهه فجر فرصت خوبي است تا اهداف و اصولي که به خاطر آن انقلاب کرديم را مورد بازبيني قرار دهيم و نقاط قوت و ضعف انقلاب را بررسي کنيم.

 

خطیب جمعه چرام، افزود: با نگاهي اجمالي به فرمايشات امام (ره) بنيانگذار و معمار کبير انقلاب اسلامي مي توان اهداف امام (ره ) را از انقلاب بدست آورد.

 

وی با بیان اینکه خطوط اصلي انقلاب را مي توان در 7 شاخصه خلاصه نمود، گفت: مردم از مهمترين شاخصه هاي انقلاب بودند و هستند و مي توان گفت مردم صاحبان اصلي انقلاب هستند و نقش مردم را مي توان در انقلاب و بعد از آن به وضوح ديد لذا بايد همچنان بر مردم تکيه کرد و از ظرفيت ها و توان مردم استفاد کرد.

 

این مسئول شاخصه دوم از هدف انقلاب را استقلال کشور دانست و خاطرنشان کرد: کشور ما قبل از انقلاب هيچگونه استقلالي نداشت نه در عرصه سياسي نه در عرصه اقتصادي و نه در عرصه فرهنگي لذا امام (ره ) با انقلاب خود استقلال را در همه عرصه ها به کشور و ملت هديه داد و ما امروز وظيفه داريم که استقلال خود را حفظ کنيم.

 

 طزری تدين و پايبندي به مباني اسلامي را شاخصه سوم برشمرد و افزود: هدف از انقلاب فراهم کردن بستر مناسب براي ترويج و نشر اسلام بود و اين امر فقط در سايه يک حکومت اسلامي شکل مي گيرد.

 

خطیب جمعه چرام ادامه داد: امروز ما نميتوانيم بگوئيم در همه عرصه ها اسلامي عمل مي کنيم اما در عرصه هاي بسياري هم احکام اسلام و فرهنگ ناب اسلام در حال اجراست اما نمي توان از اسلامي بودن فقط به نام آن اکتفا کرد بلکه بايد اسلام و فرهنگ آن را در جامعه نشر داد.

 

 وی خاطرنشان کرد: ما انقلاب کرديم تا مفاسد و فرهنگ هاي مبتذل و منحرف بيگانگان از کشور رخت بر بندد و بدنبال آن احکام اسلام را جاري کنيم و بستر مناسب را براي پرورش انسانهاي متدين و مذهبي فراهم کنيم و اين کار حکومت است لذا کسي نمي تواند بگويد که مذهبي کردن و متدين کردن مردم ربطي به ما ندارد.

 

این مسئول با بیان اینکه شاخصه چهارم انقلاب مبارزه با استکبار و زور گويي بود، ابراز داشت: امام (ره ) فرمود تمام بدبختي ها و گرفتاريهاي مسلمانان از آمريکاست و اين امر ادامه دارد و خواهد داشت.

 

وی افزود: منطق قرآن مبارزه با استکبار است و انبياء هم آمدند تا با مستکبرين مبارزه کنند چرا که مانع اصلي بر سر راه انبياء مستکبران بودند و امروز هم ما وظيفه داريم تا با مستکبران عالم ، کسانيکه خود را همه کاره عالم ميدانند و جهان و جهانيان را رعيت خود ميدانند مبارزه کنيم.

 

طزری شاخصه پنجم را مساله فلسطين دانست و گفت: فلسطين به عنوان پاره تن اسلام از اصول نظام و انقلاب ماست و تا آزادي فلسطين و نابودي غده سرطاني اسرائیل وظيفه داريم از مردم فلسطين دفاع کنيم و اين اصل قابل خدشه نيست.

 

خطیب جمعه چرام از معيشت مردم به عنوان ششمین شاخصه انقلاب اسلامی یاد کرد و افزود: درست است که ما انقلابمان براي اقتصاد و شکم مردم نبود اما معيشت مردم و ايجاد اشتغال و توليد براي مردم از وظايف مسولين و حاکمان نظام اسلامي است لذا اگر مي خواهيم مردم به انقلاب و آرمانهاي آن وفادار باشند بايد معيشت و گرفتاريهاي اقتصادي آنان حل شود.

 

این مسئول با بیان اینکه در حکومت هاي بشري اقشار مستضعف و محروم هرگز مورد توجه قرار نمي گيرند و به فراموشي سپرده مي شوند، ابراز کرد: شاخصه هفتم انقلاب اسلامی توجه به مستضعفين و رفع فقر است .

 

وی افزود: در نظام هاي الهي و اسلامي توجه ويژه اي به اقشار آسيب پذير و مستضعف شده است لذا امام (ره) در همان ماه هاي آغازين انقلاب کميته امداد را تشکيل داد تا توجه ويژه اي به مستضعفين و فقرا شود .

 

طزری با بیان اینکه عده اي از همان آغاز انقلاب تا به امروز بدنبال تغيير و جابجا کردن مباني انقلاب بوده و هستند، تصریح کرد: اینها سعي دارند که از انقلاب فقط نامي بماند و اصول و اهداف آن تغيير کند و بيان مي دارند که امروز با شعار هاي انقلاب نمي توان کشور را اداره کرد بلکه شعار ها بايد تغيير يابد.

 

خطیب جمعه چرام، اضافه کرد: اين عده برای نقش مردم و جايگاه آنها ارزشي قائل نيستند و فقط خود را همه کاره نظام و صاحب انقلاب مي دانند و هرگونه که بخواهند انقلاب را تفسير مي کنند و اصرار دارند که مردم بپذيرند و فقط مردم را براي رسيدن به اهداف خود مي خواهند.

 

این مسئول، خاطرنشان کرد: اگر مردم به آنان راي دهند مي شوند فرهيخته و ولي نعمت اما اگر همين مردم آنان را طرد کنند مي شوند انسانهاي نابخرد.

 

وی با بیان اینکه این عده مبارزه با استکبار را با مبارزه با تروريسم جابجا کرده اند،تصریح کرد: اینها نه تنها با استکبار مبارزه نمي کنند بلکه طرح دوستي و آشتي با استکبار را هم فراهم مي کنند و اگر بتوانند پاي استکبار را با ايجاد سفارت در داخل کشور باز کنند از اين کار دريغ نخواهند کرد.

 

طزری با اشاره به بحث تدين در نظر این گروه، گفت: اینان اسلام را مربوط به 1400 سال قبل مي دانند و متدينين را انسانهايي متحجر معرفي مي کنند و دين را افيون ملت ها مي دانند و مساله فلسطين را خارج از مباني ما مي دانند و شعار نه غزه نه لبنان جانم فداي ايران سر مي دهند و قائلند براي توسعه کشور عده اي بايد قرباني شوند و آنان همان مستضعفان هستند.

 

خطیب جمعه چرام در پایان، تصریح کرد: اين عده بايد بدانند همانگونه که تاکنون نتوانسته اند در اهداف و اصول انقلاب تغييري بوجود آورند بعد از اين هم نخواهند توانست و به فضل خداوند در 22 بهمن که نماد مشارکت بي نظير مردم در انقلاب و استمرار آن است چنان مشتي به دهان مستکبران خصوصا آمريکا خواهند زد که باز هم مثل گذشته مبهوت شوند.

 

انتهای پیام/ن

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا