5. خرداد 1395 - 13:05
سرمربی تیم ملی فوتبال ایتالیا دلیل دعوت نشدن دو هافبک پیشین تیم فوتبال یوونتوس برای حضور در اردوی آماده‌سازی آتزوری قبل از یورو ۲۰۱۶ را توضیح داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان چرام به نقل ازخبرگزاری تسنیم، آنتونیو کونته پس از اعلام فهرست 30 نفره بازیکنانش برای اردوی آماده‌سازی یورو 2016 که در آن نام آندره‌آ پیرلو، هافبک تیم نیویورک سیتی و سباستین جووینکو بال تیم تورنتو اف‌سی دیده نمی‌شد، درباره دعوت نشدن این دو بازیکن به اردوی آتزوری توضیحاتی ارائه کرد.

کونته که پس از یورو 2016 هدایت چلسی را بر عهده خواهد گرفت، پس از برگزاری فینال کوپا ایتالیا میان یوونتوس و میلان، بازیکنان ایتالیایی این دو تیم را هم به اردوی آتزوری فراخواند تا فهرست اولیه تیمش را کامل کند.

کونته اعتراف کرد که دلیل دعوت نشدن پیرلو و جووینکو اُفت آنها به سبب بازی در لیگ سطح پایین‌تری مانند MLS‌ بوده است. وی گفت: من با آندره‌‌آ صحبت کرده‌ام. لازم بود حرف‌هایش را بشنوم و برخی از نمایندگان‌مان را هم به آمریکا فرستادیم. با این حال ما گزینه‌های دیگری را انتخاب کرده‌ایم و باید آنها را بپذیرید و عواقبش را قبول کنید. هیچ چیزی تصادفی رخ نمی‌دهد.

حذف پیرلو از تیم ملی ایتالیا با توجه به سن بالای او (37 سال) و بازی در لیگی به مراتب سطح پایین‌تر از لیگ‌های اروپایی قابل درک است، ضمن اینکه او حتی در آمریکا هم بازی‌های درخشانی ارائه نکرده است. جووینکو اما در تیم تورنتو اف‌سی درخشان بازی کرده است و سال گذشته هم به‌عنوان بهترین بازیکن فصل انتخاب شد.

کونته ادامه داد: ما شرایط پیرلو و جووینکو را ارزیابی کرده‌ایم. طبیعی است که وقتی شما به لیگی مانند MLS‌ می‌روید ممکن است تاوانش را از نظر فنی و فوتبالی بدهید. ما شرایط پیرلو و جووینکو را از نظر فنی بررسی کرده‌ایم و نمی‌خواستیم هیچ چیز را به شانس بسپاریم. برای آن کسانی که که فکر می‌کنند ما اشتباه کرده‌ایم، باید بگویم که ما به هر شیوه‌ای تلاش کرده‌ایم که ایده‌های مشخص و دقیقی داشته باشیم. من 30 نفری را انتخاب کرده‌ام که فکر می‌کنم می‌توانند به من بیشترین ضمانت را برای نتیجه گرفتن تیم بدهند.

انتهای پیام/ت

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا