6. مرداد 1395 - 18:33
مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد : اتمام پروژه‌های بخش سرفاریاب تا دهه فجر ...../بخشدار سرفاریاب گفت: وضعیت آب آشامیدنی سرفاریاب که داستانی تکرار شدنی و تمام نشدنی بوده، نگران‌کننده است.......

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام، هوشنگ صیدالی عصر امروز در نشست شورای اداری با بیان اینکه در بحث گاز مشکلی در بخش سرفاریاب وجود ندارد، اظهار کرد: تنها مسیر و گذر زاگرس برای عبور خط لوله گاز تنگ پیرزال بوده و قبل از اینکه جاده‌ای احداث شده باشد، خط از این مسیر عبور کرده است.

غلامحسن آتش‌سودا ظهر امروز نیز در نشست شورای اداری با اشاره به گزارش عملکردی از دولت در مدت تصدی خود در بخش سرفاریاب، افتتاح شهرداری سرفاریاب، خدمات‌رسانی بهتر به مردم، آسفالت جاده‌های روستایی و گازرسانی به روستاهای مختلف را از جمله این خدمات دانست.

 

 

اتمام پروژه‌های گازرسانی به سرفاریاب تا دهه فجر

مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به این مطلب که شرکت ملی گاز ایران مانده که برای خط یازدهم، خط را از کدام مسیر عبور دهد، عنوان داشت: عبور خط دوم از تنگ پیرزال امکان‌پذیر نیست و متأسفانه علی‌رغم بازدیدهای زیادی که از منطقه داشتند تاکنون مسیری پیدا نشده که بتوان خط گازرسانی را از آن عبور داد.

وی با اشاره به قدمت خط گاز سرفاریاب بر لزوم تعمیر آن تأکید داشت و خاطرنشان کرد: طی چند سال اخیر بخشی از خطوط تعمیر شده و امیدواریم تا سال‌های سال دیگر نیازی به تعمیر نخواهد بود.

صیدالی با بیان اینکه اگر خط از تنگ پیرزال عبور نمی‌کرد، بخش سرفاریاب از نعمت گاز برخوردار نمی‌شد، عنوان کرد: گازرسانی به عمده روستاهای بخش سرفاریاب انجام شده و ضمن تقدیر از پیگیری‌های فرماندار محترم چرام، گازرسانی به پشته زیلایی انجام شده است.

وی ابراز کرد: گازرسانی به یکی از روستاهای این بخش باقی‌مانده که در اولویت کاری ما قرار دارد و مراحل کلنگ‌زنی آن در بهمن‌ماه انجام خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد از اتمام پروژه‌های بخش سرفاریاب تا دهه فجر خبر داد و گفت: وزیر محترم نفت قول مساعد داده‌اند که تا پایان سال 96 عمده‌ روستاها در کل کشور از نعمت گاز برخوردار باشند.

صیدالی در ادامه سخنان خود به گازرسانی به بخش چاروسا اشاره داشت و با بیان اینکه پروژه قلعه رئیسی بزرگترین پروژه استان است، تصریح کرد: همه پروژه‌های سطح استان را اگر جمع کنیم به اندازه قلعه رئیسی و دیشموک نخواهند بود.

وی افزود: بالای 98 درصد از جمعیت شهری ما از نعمت گاز برخوردار هستند.

 

وضعیت آب آشامیدنی سرفاریاب نگران‌کننده است

غلامحسن آتش‌سودا ظهر امروز در نشست شورای اداری با اشاره به گزارش عملکردی از دولت در مدت تصدی خود در بخش سرفاریاب، افتتاح شهرداری سرفاریاب، خدمات‌رسانی بهتر به مردم، آسفالت جاده‌های روستایی و گازرسانی به روستاهای مختلف را از جمله این خدمات دانست.

بخشدار سرفاریاب با بیان اینکه تلاش دولت در این سه سال با توجه به شرایط بین‌المللی و منطقه‌ای چشمگیر بوده است، عنوان داشت: با اقداماتی که در این بخش کوچک صورت گرفته، می‌توان گفت تلاش دولتمردان قابل تحسین بوده که این خود مشتی نمونه خروار است.

وی افزود: کلنگ‌زنی راهداری در مسیر جاده سرفاریاب سادات که در زمستان مشکلات زیادی ایجاد می‌کرد نیز از جمله خدمات دولت در بخش سرفاریاب است که با افتتاح این ساختمان مردم حتی در زمستان دیگر مشکلاتی ندارند.

تکمیل برق‌رسانی به روستاهای بخش سرفاریاب، راه‌اندازی اتاق اصناف، پیگیری امور زیربنایی، افتتاح خانه‌های بهداشت، اختصاص و تجهیز درمانگاه‌های بخش سرفاریاب به تجهیزات از جمله آمبولانس از دیگر اقداماتی بود که بخشدار سرفاریاب به آن اشاره داشت.

وی در ادامه به مشکلات و عدم امکانات بخش سرفاریاب اشاره داشت و با بیان اینکه آنتن دهی اینترنت در سرفاریاب ضعیف است، گفت: وضعیت آب آشامیدنی سرفاریاب که داستانی تکرار شدنی و تمام نشدنی بوده، نگران‌کننده است و مدیران شرکت آب و فاضلاب شهری به وعده خود طبق مصوبات قبلی عمل نکرده‌اند.

آتش‌سودا با بیان اینکه روستاهای زیادی در این بخش فاقد آب آشامیدنی هستند، بر پیگیری طرح توسعه و ساخت امامزاده حمزه(ع)، ساخت مساجد و حسینیه در این بخش تأکید کرد و متذکر شد: گردش‌پذیر بودن این منطقه از جمله روستای شرابگروه، دلیاسیر، نهم، سادات امامزاده علی(ع) و پشته زیلایی، نیازمند توجه بیشتری از سوی مسؤولان است./فارس

انتهای پیام/ج

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا
حرف تو
دوره آموزش مجازی شهید آوینی