8. مرداد 1395 - 15:39
امام جمعه چرام با انتقاد از اظهارات اخیر وزیر ارشاد از ائمه جمعه گفت: وزارت ارشاد به غیر از حمایت روزنامه‌های زنجیره‌ای و اجازه برگزاری برخی برنامه‌های آن چنانی چه کار دیگری انجام می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام، حجت‌الاسلام جعفر طزری ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به اجلاس مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت:  وزارت ارشاد به غیر از حمایت روزنامه‌های زنجیره‌ای و اجازه برگزاری برخی برنامه‌های آن چنانی چه کار دیگری انجام می‌دهد.

 

وی افزود:در این اجلاس وزیر محترم ضمن حمله به علما و نخبگان جامعه، می‌گوید؛ امامان جمعه که هر هفته به تقوا سفارش می‌کنند، چه کرده‌اند؟ امامان جماعت چه می‌کنند؟ و در آخر می‌گوید امام جمعه یکی از شهرهایی که باید با در نقشه با ذره‌بین پیدایش کنی گفته است که باید پسوند اسلامی را از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برداشت یا شان این وزارت را حفظ کرد.

امام جمعه چرام عنوان داشت: آنچه باید در جواب وزیر محترم گفت این است که حضرتعالی با اینگونه صحبت کردن قصد فرافکنی دارید، شما بفرمائید که بیت‌المال مسلمانان که به عنوان بودجه در اختیار شماست در جهت نشر فرهنگ اسلامی چه کرده‌اید؟

 

وی افزود: بهتر بود به جای انتقاد از علما و مراجع و امامان جمعه و جماعت، بفرمایید که شما در قبال مسؤولیتی که بر عهده گرفته‌اید چه می کنید؟بودجه‌ای را که باید صرف فرهنگ اسلامی کنید در چه راهی خرج کرده‌اید؟

 

حجت‌الاسلام طزری تصریح کرد: اگر شما نمی‌توانید بگویید ما می‌گوییم قسمتی از بودجه را به روزنامه‌های زنجیره‌ای دادید که هر روز و هر شب، کارشان بزک کردن آمریکاست و در جهت نشر اکاذیب و حمایت اشرافی‌گری و غارتگران بیت‌المال قلم می‌زنند، کارش تشویق افراد ضدانقلاب به بهانه جشنواره و امثال آن است.

 

خطیب جمعه چرام تاکید کرد: کتاب‌های ضاله را چه کسی اجازه نشر می‌دهد؟ کنسرت‌های مختلط را چه کسی راه‌اندازی می‌کند؟.

 

وی با بیان اینکه بزرگی و کوچکی شهر یا منطقه دلیل بر بزرگی و کوچکی انسان نیست، خاطرنشان کرد: بزرگی و کوچکی شهر و منطقه بستگی به  خدمات آن منطقه نسبت به اسلام دارد، صندلی وزارت شما مرهون خون مردان بزرگی است که از همین منطقه کوچک ذره‌بینی ثابت شده است.

 

طزری متذکر شد: اگر این مردان بزرگ نبودند امروز بعض از بزرگ مردان ظاهری ما در کجا بودند.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی چرام در بخش بعدی از سخنان خود با اشاره به افشای سند محرمانه مربوط به برنامه بلندمدت هسته‌ای ایران، گفت: هر چند عده‌ای سعی دارند این مذاکرات را مربوط به گروه 1+5 و جمهوری اسلامی بدانند اما آنچه افشا شده مربوط به جمهوری اسلامی در آمریکا بوده است .

 

وی با بیان اینکه این توافق قبل از توافق برنامه بلند مدت هسته‌ای است، ابراز کرد: آنکه این سند را افشا کرده، آمریکا و دولت آن بوده است نه آژانس انرژی هسته‌ای.

 

حجت‌الاسلام طزری تصریح کرد: سؤال ما این است که چرا با وجود این همه بد عهدی باز هم به دنبال مذاکره در رابطه با آمریکا هستند و هنوز اعتقاد دارند که باید امتیاز بیشتر داد، چگونه دشمنان ما از تمام اسرار جمهوری اسلامی خبر دارند اما این توافق و این مطلب از مردم و حتی نمایندگان مجلس مخفی مانده است و چگونه دولتمردان انتظار دارند که ملت به آنان اعتماد کرده و آنان را همراهی کنند.

 

خطیب جمعه چرام در ادامه سخنان خود با اشاره به شعار سال با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، ابراز کرد: یکی از دستوراتی که مقام معظم رهبری برای عملی شدن این شعار فرمودند، مبارزه با قاچاق است و تا این امر صورت نگیرد، شعار به درستی محقق نخواهد شد.

 

وی افزود: کشف بزرگترین محوله قاچاق در 6 سال اخیر نشان داد که گروه‌های سازماندهی شده قصد دارند که با این کار، اقتصاد کشور را همچنان معیوب و ناکارآمد نشان دهند تا از این طریق به پول‌های کثیف بسیاری دست یابند.

 

طزری تصریح کرد: بنابراین انتظار از مسئولان این است که با این امر به جدیت برخورد کنند و همانند فیش‌های نجومی علیرغم تاکید مقام معظم رهبری سطحی برخورد نشود.

 

انتهای پیام/ک

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
دوره آموزش مجازی شهید آوینی
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا
حرف تو