24. مرداد 1395 - 19:25
مشروح سخنان روحانی در جمع مردم کهگیلویه و بویراحمد:
وعده های روحانی به مردم کهگیلویه و بویراحمد/ آیا این وعده ها محقق می شود؟
رئیس جمهور گفت:خوشحالم که به مردم یاسوج اعلام کنم که مرکز آمار کشور اعلام کرده است که رشد اقتصادی کشور در سه ماهه اول سالجاری به 4.4 درصد رسیده است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جمه مردم کهگیلویه وبویراحمد در استادیوم تختی شهر یاسوج گفت: حضور پر شور مردم و محبت مردم این استان به دلیل حضور گسترده شان در مراسم استقبال مسئولیت مسئولات و دولت مردان را در خدمت رسانی سنگین و سنگین تر می کند.

وی بیان کرد: در برابر شما مردم که در برابر دین و اسلام این همه فداکاری و ایثارگر هستید بار مسئولیت همه ما سنگین تر خواهد شد.

روحانی اظهار کرد: روز ولادت امام رضا است که افتخار همه ما ایرانیان این است که در پناه مرجع امام رضا(ع) زندگی می کنیم برکت، استقلال، عزت و سربلندی دیارمان در سایه رهبری، پیامبر و امام رضا(ع) است.

وی ادامه داد: امام رضا(ع) با حضورش در ایران این دیار را به اوج رساند و امروز ضریح امام رضا(ع) در ایران، ایران را جاذبه ای قرار داده است که قلوب همه مسلمانان جهان را به سرزمین مشهدالرضا جلب کرده است.

رئیس جمهور گفت: امام هشتم به ما درس برادری، عطوفت، وحدت را چون امامی رئوف و مهربان داده است و او را به عنوان رضا لقب دادند که هم مورد رضایت خدا و هم رضایت مردم است همه مردم سرزمین اسلامی از مذاهب مختلف جذب علم، دانش، عصمت و طهارت امام رضا(ع) بودند.

روحانی ابراز داشت : امروز نیز جهان اسلام توقع همه جهانیان از ایران اسلامی که مردمی علوی، رضوی و  محمدی هستند این است که  درس اخلاق، صفا و صمیمیت را از ائمه و امام هشتم بیاموزیم و عمل کنیم و مدخلی برای این سرزمین و درسی برای مسلمانان جهان باشیم.

رئیس دولت تدبیر و امید عنوان کرد:خوشحالم در این روز مبارک در میان مردم استان کهگیلویه و بویراحمد، مردم دلاوری که همیشه در تاریخ در کنار قله دنا همواره از استقلال ایران دفاع کردند هستم در برابر استعماگران، متجاوزان، ظلم ایستادند اینها عشایر غیور این دیار در انقلاب اسلامی کنار عزت اسلامی ایستادند.

 

وی با اشاره به یاد و خاطره مرحوم سید کرامت الله ملک حسینی نماینده سابق ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: مردم این استان در کنار امام ایستادگی کردند و ایران را به پیروزی رساندند شما بودید که درهشت سال دفاع مقدس، سرداران و فرزندان شما در جبهه های جنگ دفاع کردند رشادت جوانان غیور این سرزمین و این استان در جزایر مجنون را دیدیم که توانستند افتخار افریدند امروز نیز در همه جا در کنار کشورتان برای عزت و استقلال سرزمینمان ایستاده اید.

روحانی گفت:در سه سال قبل در چنین روزی دولت یازدهم شکل گرفت در طول این سه سال علیرغم همه سختی ها و شریط سختی که وجود داشت اما به همت همه مردم ایران قدم به قدم جلو رفتیم.

 

وی افزود: خوشحالم که به مردم یاسوج اعلام کنم که مرکز امار کشور اعلام کرده است که رشد اقتصادی کشور در سه ماهه اول سالجاری به 4.4 درصد رسیده است اما روزی که دولت یازدهم تشکیل شد رشد اقتصادی کشور منفی 6.8 درصد یعنی نزدیک به هفت درصد بود.

 

روحانی بیان کرد: اگر امروز توانستیم در روزهای سخت منطقه در شرایطی که دشمنان اسلام قیمت نفت را به یک سوم و یک چهارم کاهش دادند توانستیم به رشد پنج درصدی برسیم این به معنای این است که همدلی، همزبانی میان دولت و ملت است.

وی افزود: شما ملت ایران نه با شعار بلکه با اراده و ایستادگی تان با مقاومت و اطاعتتان از رهبری به دنیا نشان دادید که کسی نمی تواند چیزی را بر مردم ایران تحمیل کند.

رئیس دولت یازدهم ادامه داد: دشمنان ما به دست و پای ایران عزیز زنجیر تحریم بسته بودند اما شما مردم با ایستادگی تان کاری کردید که زنجیر های تحریم را شکستید.

 

امروز بر خلاف اراده دشمنان ایران، نفتمان را به جهان صادر می کنیم

 

وی گفت: بیمه که در تحریم بود امروز کشتی های نفت کش ما می توانند با بیمه در سراسر جهان حرکت کنندوعلی رغم اراده دشمن امروز کشتی های ایران در کنار بندرهای بزرگ هان پهلو می گیرند.

روحانی خاطرنشان کرد: امروز توانستیم کاری کنیم که زنجیر هایی که برای عدم اعتماد بین بانک های ایران و جهان درست کرده بودند پاره کنیم امروز توانستیم از سراسر دنیا در عرض کمتر از یک سال 350 هیئت اقتصادی را وارد کشور کنیم. 160 هیئت سیاسی به سرزمین ما سفر کردند.

رئیس‌جمهور ادامه داد: ممکن است عده قلیلی از اینکه تحریم‌ها برداشته شده باشد خوشایند نباشند اما ملت ایران شاد و مسرور است. در برابر ملت بزرگ ایران در برابر دشمن این سرزمین ایستادگی کرده است و ایستادگی می کند و بدانید همانطور که دولت در زمینه تورم توانست تورم را تک‌رقمی کند، با حمایت مردم، رونق را به اقتصاد کشور بر خواهد گرداند.

 

وی ابراز داشت: یکی از اهداف ما این است که نسل جوان را در مسیر کار قرار  دهیم اینکه نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفتند درست است که نباید بگذاریم در خانه ای جوانی بیکار بماند این کار شدنی است و اقتصاد را به حرکت در خواهیم آورد هفت هزار و 500 بنگاه اقتصادی را تا پایان سال در کشور راه اندازی خواهیم کرد.

 

روحانی اظهار کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد استان آب استان باران استانی که خداوند این همه نعمت قرار داده است اما همسایگان این استان بیشتر از این آب استفاده می کنند باید مردم این استان از آب سرشار رودخانه بهره مند شوند.

 

بودجه لازم برای تکمیل مطالعات و برای سد تنگ سرخ فراهم است /باید کشاورزی گلخانه‌ای را در این استان احیا کنیم

وی گفت: به حول و قوه الهی همه بودجه لازم برای تکمیل مطالعات و برای سد تنگ سرخ فراهم بوده کار این سد با کمک شما مردم آغاز خواهد شد ما نباید بگذاریم در این سرزمینی که دنیای زیبایی‌ها است و دنیای رودخانه‌های خروشان است دنیای سرچشمه‌ها است دنیای یخچال‌های طبیعی است و انواع آب و هوا در این استان وجود دارد نباید بگذاریم در این سرزمین جوانی بیکار بماند ما باید کشاورزی را احیاء کنیم ما باید کشاورزی گلخانه‌ای را در این استان احیا کنیم ما باید صنعت را به این استان بیاوریم اینجا دیار طبیعت است اینجا دیار نفت و گاز است اینجا دیار گردشگری است.

 

روحانی ابراز داشت: ما باید جاذبه گردشگری را در این استان افزون کنیم ما باید گردشگران داخلی گردشگران خارجی را به این استان جذب کنیم این همه جاذبه طبیعی که این استان زیبا دارد با کوه‌های سر به فلک کشیده و با رودخانه‌های خروشان با مردم پر محبت و دلیر و غیور با عشایر بزرگ با همه زیبایی‌هایشان.

 

وی عنوان کرد: ما در این استان که استان جذب گردشگری است باید سرمایه گذاری کافی برای زیربنای گردشگری انجام بدهیم و این کار را خواهیم کرد ما در این استان باید حرکتی را ایجاد کنیم تا برای سایر استان‌های همجوار جذب گردشگر کنیم جایی که اصفهانش شیرازش خوزستانش همه همسایگان این استان در هوای گرم تابستان در هوای گرم و سرد می‌توانند به این سرزمین بیایند از آب و هوای خوش این استان استفاده کنند؛ کاری که ما باید انجام دهیم سرمایه گذاری کافی برای این سرزمین است.

رئیس دولت یازدهم افزود: این استان باید حرکتی را آغاز کند که بتواند از سایر استان ها جذب گردشگر کند و همه همسایگان این استان در شرایط گرما و سرمایه این سرزمین بیایند و از آب و هوای این استان استفاده کنند.

 

 ما به برجام خوشبین و به آمریکا بدبین هستیم

وی گفت: چرا برجام را اجرا و پیاده کردیم و در برابر 6 قدرت دنیا 30 ماه ایستادگی کردیم و دلاورانه دیپلمات‌های شما برای سرزمین ایران افتخار آفریدند.

 

روحانی بیان کرد: درست است که اسرائیل از پیروزی ما در برجام ناراحت است؛ و درست است که کشور جنوبی ایران با کودک‌صفتی خود از پیروزی ملت ایران در برجام نگران و ناراحت است، اما ملت ما با ایستادگی، اتحاد و رهنمودهای رهبر توانست پیروزی بزرگ سیاسی و تاریخی را به وجود آورد و زنجیره تحریم را باز کند که باز شدن تحریم برای رشد اقتصادی بود و اجرای برجام به این دلیل بود که دیوارهای تحریم برداشته شود تا ملت ایران، دانشمندان، اندیشمندان برای کشور ما رونق اقتصادی ایجاد کنند.

رئیس‌جمهور گفت: خوشبینی به برجام به معنای خوشبینی به ابرقدرت‌ها نیست و ما به برجام خوشبین و به آمریکا بدبین هستیم.

 

وی بیان کرد: امروز اگر بخواهیم سرمایه‌گذار به استان‌ها بیاید، باید شرایط را برای سرمایه‌گذاری آماده کنیم تا بتوانند جوانان را جذب کار کنند.

 

82 تفاهم‌نامه و قرارداد با کشورهای خارجی در زمینه سرمایه‌گذاری منعقد شد

وی ابراز داشت:، تعداد 82 تفاهم‌نامه و قرارداد با کشورهای خارجی در زمینه سرمایه‌گذاری منعقد شده که 29 قرارداد تاکنون اجرایی شده است، همچنین هر یک از این قراردادها اجرایی می‌شود اما برای اجماع 6 ماه طول می‌کشد تا شرایط را برای کار آماده می‌کنیم.

 

روحانی بیان کرد: در زمینه فناوری‌های نوین، برنامه‌های خوبی داریم و از این رهگذر ده‌ها هزار شغل به صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرده‌ایم.

 

رئیس جمهور عنوان کرد: جوانان دانشگاهی ما باید بتوانند در علوم جدید و بیوتکنولوژی در سراسر ایران مشغول به کار شوند.

 

روحانی گفت: وزارت نفت تعهد کرده در سال 95 گازرسانی به 160 روستا را با اعتبار 74 میلیارد تومان انجام دهد.

 

وی تصریح کرد: در سال 96، 245 ایستگاه دیگر با اعتبار 70 میلیارد تومان گازرسانی خواهند شد که با گازرسانی به این ایستگاه‌ها 81 درصد جمعیت شهری و روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد از نعمت گازرسانی برخوردار خواهند شد.

روحانی در ادامه با بیان اینکه بیش از 900 پروژه متوسط، کوچک و بزرگ توسط این دولت در استان انجام شده، افزود: در این سفر، 231 طرح و پروژه با اعتبار 756 میلیارد تومان افتتاح خواهد شد، همچنین 36 پروژه مهم در این استان کلنگ‌زنی خواهد شد که اعتبار درنظر گرفته شده برای این پروژه‌ها دو  هزار و 500 میلیارد تومان خواهد بود.

 

در این سفر برای 44 طرح و پروژه 966 میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده می‌شود

 

وی با بیان اینکه در این سفر برای 44 طرح و پروژه 966 میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده می‌شود، بیان کرد: کهگیلویه و بویراحمد در بخش‌های عمران شهری، علمی و فناوری و بهداشت و درمان نیازمند توسعه است که برای حوزه بهداشت و درمان و تکمیل بیمارستان‌های در دست احداث 90 میلیارد تومان اختصاص داده می‌شود.

روحانی در ادامه، جذب سرمایه‌گذار را یکی از راه‌های توسعه کهگیلویه و بویراحمد دانست و تصریح کرد: در هیأت دولت تصمیم گرفته شد که کسانی که در کهگیلویه و بویراحمد سرمایه‌گذاری کنند، مورد حمایت دولت قرار می‌گیرند و دولت به آنها یارانه به عنوان سود تسهیلات پرداخت می‌کند که برای این کار، مبلغ 140 میلیارد تومان درنظر گرفته شده تا بنگاه‌های اقتصادی فعال و اشتغال پایدار ایجاد شود.

 

وی عنوان کرد: دولت به غیر از بودجه دولتی، برای کمک به 57 طرح استان مبلغ 646 میلیارد تومان و 955 میلیون یورو اختصاص داده است.

 

تکمیل پروژه ملی جاده پاتاوه - دهدشت تا سال آینده

 

وی با اشاره به طولانی شدن زمان احداث جاده ملی پاتاوه به دهدشت عنوان کرد: برای این طرح مهم مبلغ 150 میلیارد تومان اختصاص داده شده که با اختصاص این مبلغ، این طرح سال آینده به اتمام خواهد رسید.

روحانی ابراز داشت: در مجموع دولت یازدهم این دولت خدمتگزار بیش از 900 پروژه کوچک و بزرگ در سطح استان انجام داده و در این سفر 231 طرح و پروژه به افتتاح خواهد رسید با 756 میلیارد تومان اعتباری که انجام شده و 36 طرح و پروژه کلنگ زنی و آغاز به کار خواهد شد با سرمایه دو هزار و 500 میلیارد تومان و در مجموع برای این استان 966 میلیارد تومان برای 44 طرح و پروژه اختصاص دادیم.

 

منبع:صبح زاگرس

انتهای پیام/200

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس