24. مرداد 1395 - 19:58
جوان چرامی به سخنان رئیس جمهور کشور واکنش نشان داد و طی یادداشتی وی را نقد کرد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام،صبح امروز حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جمع مردم کهگیلویه وبویراحمد در استادیوم تختی شهر یاسوج به سخن پرداخت.

 

بر اساس این گزارش حامد جمالی دانشجوی کارشناسی ارشد مکانیک از دانشگاه شیراز نسبت به بیانات و سخنان امروز رئیس جمهور کشور ایران حجت السلام روحانی واکنش نشان داد.

 

 

در این یادداشت آمده است که:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

 ضمن عرض سلام خدمت مردم فهیم و شهید پرور استان، لازم می دانم در راستای سفر ریاست محترم جمهور و هیئت همراه به استان، نکاتی را خدمت شما هم استانی ها و ملت شریف ایران عرض نمایم.

 

خدمت ریاست محترم جمهور و هیئت دولت جهت حضور در استان کهگیلویه و بویر احمد خیر مقدم عرض می کنم. اما به عنوان عضو کوچکی از مردم غیور این استان و جوانان این دیار مطالبی را عرض می کنم. در دولتی که به نام تدبیر و امید می باشد، با چه تدبیری سفر دولت به استانی که از لحاظ محرومیت و فقر و بیکاری دارای رتبه نخست در سطح کشور می باشد، این طور مورد بی مهری و بی توجهی دولت قرار می گیرد و در  واپسین  لحظه های عمر دولت دکتر روحانی و به عنوان اخرین استان، اتخاب می گردد؟ استانی که در همه صحنه های حساس و سرنوشت ساز برای انقلاب و نظام با مردم شجاع و با شهامت خود حضور یافته و این نظام و انقلاب را در مقابل این افت ها  بیمه کرده اند؟  اما امیواریم که تدبیری قانع کننده و خیر خواهانه ای برای این تعیین وقت سفر استانی از سوی دولت باشد، نه تدبیری از نوع تبلیغات انتخاباتی و راه اندازی موج تبلیغاتی از طرف استان ما به سایر نقاط کشور  برای دولت باشد!

 

رئیس جمهور محترم در صحبت هایشان مواردی را بیان کردند که لازم می دانم روشنگری درباره انها خدمت مردم عزیزمانداشته باشم.

 

  1. رئیس جمهور فرمودند که موانع تبادل برای بانک های ما در دنیا برداشته شده و برای ارتباطات بانکی مشکلی نداریم. اما باید خدمتتان عرض کنم که طبق گفته اقای سیف رئیس بانک مرکزی همین دولت با توجه به سفر سراسیمه ای که به خزانه داری امریکا برای برقراری سیستم سوئیفت و تبادل بین بانکی داشتند، متاسفانه دیدار با کدخدا نتیجه ای برای بانک های ما نتیجه ای در بر نداشت و اقای سیف در همان جا در گفتگو خبری که داشتند، فرمودند که برجام برای ملت ایران به معنای هیچ می باشد و متاسفانه سامانه سوئیفت برقرار نشده است. واقعا ما مانده ایم که چطور می توان این همه تناقض در این دولت را هضم کرد!
  2. در مورد فروش نفت که اقای روحانی فرمودند که ما در فروش نفت مشکلی نداریم، طبق امار بانک مرکزی باید گفت که فقط 1.9 درصد از درامد حاصل از فروش نفت خام در سه ماه پایانی سال 94 وصول شده است که این بیانگر این است که هنوز بانک های خارجی در دوران پسا برجام  روابط مالی خود را با ایران برقرار نکرده اند. به عنوان مثال کشور هند چندی پیش امادگی خود را برای پرداخت پول نفت ایران که بدهکار بود، اعلام کردند. ولی متاسفانه بدلیل برقرار نبودن همین سیستم های بانکی نتوانست پرداخت کند.
  3. اقای رئیس جمهور از تورم حرف زدن و فرمودند که تک رقمی شده است. اما نفرمودند که وضعیت رکود در کشور چطور می باشد؟ اقای رئیس جمهور مدتی پیش در وزارت ارتباطات فرمودند که از رکود عبور کردیم ولی چند روز بعد چهار وزیر همین دولت در مورد تشدید رکود در کشور به ایشان نامه نوشتند. اقای رئیس جمهور در زمان انتخابات گفتند که وضعیت اقتصادی کشور را جیب مردم مشخص می کند نه امار و ارقام و لازم نیست که حتما مسائل تخصصی اقتصاد را بدانیم. الاناقای روحانی جیب مردم چه وضعیتی را نشان می دهد؟جناب روحانی باید طبق گفته خودتان، خدمتتان عرض کنم که مشکلات اقتصادی مردم با این امار و ارقام حل نمی شود.
  4. رئیس جمهوردر مورد سفر هیئت های متعدد تجاری خارجی و رونقی که در بازار اقتصادی کشور و کارخانجات بوجود امده است، صحبت کردند. ولی رهبر معظم انقلاب فرمودند که نباید به این امد و رفت ها دل خوش کنیم چون اکثر انها فقط هزینه روی دست کشور می گذارند و فایده ای در بر ندارند. همانطور که میدانید در وضعیت فعلی شاهد بسته شدن اکثر کارخانه ها حتی انهایی که قدمت زیادی دارند، می باشیم.حتی انهایی هم که فعال می باشند، با حدقل ظرفیت تولید خود کار میکنند.  به عنوان نمونه شرکت ارج که چندی پیش تعطیل شد و حتی  شرکت ذوب اهن اصفهان که در  ورودی ان نوشته خط مقدم جبهه صنعت در حال حاضر ماهانه 100 میلیارد تومان ضرر می دهد. الان باید از دولت پرسید با سیاست در های بازی که اعمال کردین و این همه هیئت تجاری که امار می دهید، از کدام رونق اقتصادی در کشور حرف می زنید؟ با این همه تعطیلی کارخانه ها که اینقدر بیکاری بوجود اورده است، از کدام اشتغال جوانان ایران سخن به میان می اورید؟
  5. اقای روحانی از برجام سخن گفتند و فرمودند که نسبت به ان خوشبین هستیم. باید خدمتتان عرض کنم که در این دولت روحانی، دولت در وزارت خارجه و وزارت خارجه هم در بحث برجامخلاصه شدوتنها نتیجه ان هم به فرموده رهبر معظم انتقلاب برای ملت ایران فقط و فقط اثبات بدعهدی امریکا و کشور های غربی بود و تجربه ای برای کسانی که در بدعهدی و دشمنی امریکا و دوستانش با این مردم در شک و تردید بودند.

 

 این اقایان وزارت خارجه که اقای روحانی به عنوان قهرمان ملی از انها یاد میکند، می توانند از دستاوردهای برجام برای ملت ایران بگویند؟ ایا می توانند الان از عکس العمل هایی که ما در مقابل بی توجهی غرب نسبت به تعهداتشان می توانیم داشته باشیم، بگویند؟ ایا به غیر از فشار های ایمیلی که دوستان وزارت خارجه زحمت می کشند نصف شب به کدخدا و دوستانشان می اورند، برای پیگیری حقوق ملت ایران دیگرچه فشارهایی را اعمال می کنند؟ دولتی که صادرات پسته به امریکا را به عنوان دستاورد برجام بیان میکند و چندی بعد حتی تعرفه همان صادرات پسته هم توسط کنگره امریکا سه برابر می شود و متوقف می شود، می تواند بفرماید که مشخصا دیگر چه دستاورد هایی برای ما داشته است؟ ایا می توانند به ازای خارج کردن اورانیوم ها و با بتن پر کردن نیروگاه ها چه چیزی بدست اورده ایم؟ می توانند پاسخ دهند که چطور با وارد کردن ژنرال های خود در دستگاه دیپلماسی و برداشته شدن تحریم ها، چطور نفت 40 دلار فروخته می شود؟

 

  1. اقای رئیس جمهور در مورد برداشته شدن تحریم ها و گشایش درهای کشور های مختلف دنیا به روی ایران سخن گفتند. اما متاسفانه در این مورد هم در عمل شاهد تناقضاتی هستیم. در دوران پسا برجام همانطور که امار نشان می دهدند، تحریم های علیه ایران نه تنها کمتر نشده بلکه بیشتر شده اند. در دولتی که ادعا دارد که روابط دوستانه ای با اکثر کشورهای دنیا ایجاد کرده است و عزت را به پاسپورت های ایرانی برگرداننده است چطور باید شاهد باشیم که کشوری مثل جیبوتی ما را تحریم و کشوری مثل بحرین کاردار ما را اخراج می کند و یا حتی دولت عربستان به وزرای کشور ما ویزا نمی دهد. چطور در دوران پسا برجام اینقدر تحریم دوباره در کنگره امریکا علیه ما وضع شده است؟
  2. اقای روحانی از رشد اقتصادی در کشور حرف زدند ولی اگر نگاهی به امار بانک مرکزی همین دولت بیندازیم می بینیم که بدهی دولت به سیستم بانکی از سال 92 تا کنون دو برابر شده است. اگر امار و ارقام هزینه های جاری دولتو هزینه های عمرانی ان را طبق امار بانک مرکزی مقایسه کنیم متوجه می شویم که هزینه جاری دولت روحانی در سه سال گذشته 433 هزار میلیارد تومان و 79 هزار میلیارد تومان هم صرف هزینه های عمرانی شده است. چطور چنین دولتی با این رویه در مورد اقتصاد مقاومتی و اشتغال جوانان حرف می زند؟ چطور در مورد رشد اقتصادی سخن به میان می اورد؟
  3. اقای روحانی امروز دوباره وعده های دور و درازی طبق معمول  به مردم دادند. برای شش ماه یا یک سال اینده قول هایی برای طرح های استانی دادند ولی امیدواریم از جنس قول هایی که در زمان انتخابات به مردم شریف ایران دادند که مشکلات اقتصادی در 100 روز حل شود، نباشد! و برای دل خوشی مردم این استان تا زمان انتخابات اتی و صرفا وعده های انتخاباتی نباشند.

 

اما در پایان باید گفت که تاریخ سفر دکتر روحانی به استان ما خود گویای خیلی از مسائل می باشد و بویزه از اهمیت ان برای دولت می باشد و همانطور که در صحبت های رئیس جمهور شاهد بودیم حتی در تلفظ اسم استان ما هم دچار مشکل بودند و نشان از نام نا اشنای این استان محروم برای ریاست محترم جمهور می باشد. باید خدمت دولت عرض کنم همانطور که خود هیئت دولت از مدیران ضعیف و خسته رنج می برد، استان ما هم از این مسولان ناتوان رنج تاریخی میکشد.

 

متاسفانه دولت اقای روحانی با ژنرال های خود که به صورت اتوبوسی وارد کرد، نتوانسته است تا کنون کارنامه درخشانی برجای بگذارد و وضعیت کنونی سیاسی و اقتصای کشور شاهد بی چون و چرای این وضعیت می باشد و امید داریم که انشا الله در چند صباح باقی مانده توسط دولت، فکری به حال وضعیت نابسامان استان ما و سایر نقاط کشور بشود.

 

با تشکر/ حامد جمالی، دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه شیراز

 

انتهای پیام/گ

 

 

 

دیدگاه‌ها

باعرض سلام خدمت آقای جمالی....آقای جمالی این همه فقر و فساد نتیجه بی تدبیری دولت به ظاهر عدالت محور آقای احمدی نژادی هست که امثال جنابعالی از ایشون حمایت کردید...امثال احمدی نژاد و حامیانش باید شرمنده و جوابگوی این مردم باشند...اگر سود بانکی بالای بیست درصد هس نتیجه اختلاس ها و سیاست های داخلی و خارجی ضعیف احمدی نژاد هست...جنابعالی در حالی دولت آقلی روحانی رو زیر سوال میبرید که امثال جنابعالی سال 84 و 88 به احمدی نزاد رای دادید و مسبب این همه بدبختی و فقر و بیکاری شده اید...باهمه احترامی که برای جنابعالی قائلم شما فقط باید سکوت کنید و شرمنده رای خود باشید...ملت ایران در هفت اسفند جواب منفی به دلواپسان و تندروها داده اند در سال 96 هم جواب منفی خواهند داد....اگر چه آقای احمدی نژاد تایید صلاحیت نخواهند شد چون صلاحیت پست گرفتن در ملت ما راندارد...اگرچه حضورهم پیدا کنند رای نخواهدآورد ....
خسته نباش منتقداین ها را همه خودگفتی خودت برای مردم چرام چکارکردی ،خودت چه گلی به سرخودت زدی چه برسدبه مردم هربچه ای امده دولت را نقد می کند بچه بروشیرتوبخور
سلام با این وضعیت بحرانی پیشرو احتمالا جناب شیخ باید دسته کلیدی جدید سفارش دهند ازآنجایی که قفلها دیگر قفل های قدیمی نیستند...
گل گفتین اقای جمالی..همه حرفاتون حرف دل مردم ایرانه...واقعا به شجاعت جوانی مثه شما باید افتخار کرد..

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا
حرف تو
دوره آموزش مجازی شهید آوینی