14. آبان 1395 - 15:07
امام جمعه چرام، عنوان کرد: برجام باغی نیست که به ما میوه دهد یا آفتابی نیست که روشنی بخش برای ما باشد بلکه بهترین تعریف برجام قراردادی است که آمریکا به آن پایبند نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام، حجت‌الاسلام سیدنورالله افشار ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص تذکر به بد عهدی آمریکا در برجام، اظهار کرد: این بد عهدی نشان داد که آمریکا قابل اعتماد نیست و با این توافقی که قرار بود تحریم‌ها لغو شود و نشد، رونق اقتصادی شکل بگیرد و چنین اتفاقی نیفتاد، بار دیگر چهره کریه آمریکا نشان داده شد.

امام جمعه چرام، عنوان کرد: برجام باغی نیست که به ما میوه دهد یا آفتابی نیست که روشنی بخش برای ما باشد بلکه بهترین تعریف برجام قراردادی است که آمریکا به آن پایبند نیست.

وی اضافه کرد: دولتمردان نظام اسلامی باید با تدبیر و موشکافی، نقشه راه جمهوری اسلامی که همان اقتصاد مقاومتی است را دنبال کنند.

افشار با بیان اینکه این مذاکرات برجام، اولین بار نیست که آمریکا بدعهدی کرد، گفت: در ماجرای مک فارلین و مذاکره او با آقای هاشمی در سال 65، آمریکا، پول محموله بزرگی از سلاح را گرفت و چیزی تحویل نداد.

خطیب جمعه چرام یادآور شد: در ماجرای آزادسازی گروگان‌های آمریکایی در لبنان در سال 1370 آمریکا هیچ حسن نیتی از خود نشان نداد و طی نام رئیس‌جمهور وقت ایران در لیست تعقیب پلیس بین‌الملل قرار گرفت.

وی با متذکر شدن اینکه پس از تنش‌زدایی‌های درون اصلاحات، ایران محور شرارت لقب گرفت، متذکر شد: با کدام سابقه خوب آمریکا، ام‌الفساد قرن را خوشبین باشیم که آمریکا تاکنون 80 کودتا و مداخله نظامی در جهان انجام داده است.

افشار از جمله این کودتاها را کودتای 28 مرداد دانست و اضافه کرد: آقای مصدق برای مقابله با دو قدرت روس و انگلیس به آمریکا پناه برد و خوشبینانه نامه‌ای به سی و چهارمین رئیس‌جمهور آمریکا نوشت و درخواست کمک اقتصادی کرد اما آمریکا به مصدق خیانت کرد.

امام جمعه چرام با بیان این فرمایش مقام معظم رهبری که « هر ملتی به آمریکا اعتماد کرد ضربه خورد»، مطرح کرد: با این سابقه بد آمریکا که بخش کوچکی از آن بیان شد، کسی که به آمریکا اعتماد کند باید در عقل سیاسی و دوراندیشی خود شک داشته باشد.

وی تصریح کرد: امروزه بی‌اعتمادی به آمریکا و شعار «مرگ بر آمریکا» نقشه راه مبارزه با نظام سلطه است.

انتهای پیام/گ

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا