28. آبان 1395 - 10:48
امام جمعه چرام با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات اخیر کشور آمریکا بیان کرد: ما هیچ قضاوتی درباره این این انتخابات نداریم زیرا آمریکا همان آمریکاست.
امام جمعه چرام

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام ،حجت‌الاسلام سیدنورالله افشار ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اجتماع عظیم اربعین در عراق را بزرگترین مراسم مذهبی در جهان و در تاریخ دانست و تصریح کرد:  این اجتماع در واقع تولیدکننده یک قدرت بی‌نظیر برای جهان اسلام و گره بسیاری از مسائل را در جهان اسلام خواهد بود.

 

وی  با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات اخیر کشور آمریکا بیان کرد: ما هیچ قضاوتی درباره این این انتخابات نداریم زیرا آمریکا همان آمریکاست.

 

امام جمعه چرام افزود:در 37سال گذشته هریک از دو حزب که برسر کار بودند،هیچ خیری نرساندند و شر آنها گرفتار ملت ایران شده است.

 

خطیب جمعه چرام به دشمنی های دو حزب آمریکا اشاره کرد و گفت: در سال 1996میلادی سناتور آمریکایی بنام داماتو در اعضای کنگره آن کشور،طرحی را بیان کرد که توسط رئیس جمهور وقت آمریکا بنام بیل کلینتون امضاء شد.

 

وی افزود: در این قانون مصوب شده بود که شرکت هایی که در بحث انرژی و نفت با ایران سرمایه گذاری نموده اند را تحریم کنند.

 

افشار اضافه کرد: این قانون داماتو با 419 رای موافق و فقط یک رای مخالف به تصویب رسید.بنابراین دشمنی آمریکائیان با جمهوری اسلامی در طول این 20 سال بر روی حزب خاصی نیست.

 

امام جمعه چرام به سخنان محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران اشاره کرد و اظهار کرد: آقای ظریف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد که تحریم داماتو در سال 2016 به پایان می رسد و اگر خاتمه نیافت،خلاف صریح برجام است.

 

خطیب جمعه چرام در ادامه اضافه کرد:بنابراین اگر این مسئله خلاف برجام است،جای هیچگونه توجیهی در دشمنی با آمریکائیان نیست.

 

وی عنوان داشت:دولت باید در بحث برجام بیانات مقام معظم رهبری را فصل الخطاب بداند و نگویند که 97 بخش برجام به اتمام رسیده است.

 

امام جمعه چرام در آخر بیان کرد:ما باید بر اصول انقلاب اسلامی ایستادگی کرده و در مقابل اقدامات آمریکائیان مقابله بمثل نماییم.

 

انتهای پیام/ح

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا