5. آذر 1395 - 13:41
حجت‌الاسلام افشار با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری حدود یک سال است در باب نفوذ تذکر می‌دهند، گفت: کسانی که بسیج را متهم به افراطی گری و تندروی می‌کنند با نفوذگران همراهی کرده و نقشه دشمن را تکمیل می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام ،حجت‌الاسلام سیدنورالله افشار ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به عشق و ارادت مردم به سید و سالار شهیدان، اظهار کرد: برخی مسائل عبادی برای آنان سخت است اما عشق و عزاداری برای امام حسین (ع) برای آنان آسان است.

 

امام جمعه چرام، عنوان کرد: زن که بهترین شی نزدش طلاست و مردی که سرمایه‌اش بهترین شی برای اوست در راه امام (ع) راحت خرج می‌کنند چرا که امام حسین(ع) متعلق به همه زمان‌ها و مکان‌هاست.

 

وی در بخش بعدی از سخنان خود به هفته بسیج اشاره داشت و عنوان کرد: بسیج تعریف مشخصی دارد؛ آحاد مردمی که با هدف والای الهی و با روحیه خستگی ناپذیر هرکجا لازم باشد، حضور پیدا می‌کنند، از خطرات نمی‌هراسند و آماده خدمت به اسلام و انقلاب هستند.

 

حجت‌الاسلام افشار با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری حدود یک سال است در باب نفوذ تذکر می‌دهند، گفت: کسانی که بسیج را متهم به افراطی گری و تندروی می‌دانند با نفوذگران همراه اند و نقشه دشمن را تکمیل می‌کنند.

 

خطیب جمعه چرام، گفت: باید دولت از ظرفیت بسیج در اقتصاد مقاومتی استفاده کند چرا که بسیج مجموعه‌ای عظیم و کارآمد است.

 

وی در بخش بعدی از صحبت‌های خود از پیاده‌روی مردم در اربعین سخن گفت و با بیان اینکه بیش از 20 میلیون زائر در بزرگترین تجمع انسانی در کربلا حضور پیدا کردند، گفت: تجمعی شکل گرفت که تبلور گفتمان تشیع و قدرت اسلام در نظام بین‌المللی کنونی است آن هم در شرایطی که عراق جزء ناامن‌ترین کشورهای جهان است.

 

افشار، ادامه داد: معظم‌له در دیدار بسیجیان از مراسم عظیم اربعین به عنوان پدیده نام بردند و باید این مراسم را هرساله با شکوه برگزار کرد چرا که ضربه‌ای بر سیاست‌های استکبار است.

 

وی، تصریح کرد: وقتی دشمن در 1400 سال قبل حتی به شیرخوار رحم نمی‌کند و از او ترس دارد و امسال از همایش شیرخوارگان در برخی کشورها جلوگیری کردند، این نشان از هراس دشمن دارد.

 

امام جمعه چرام، خاطرنشان کرد: دشمن که قصد اختلاف بین مذاهب اسلامی و حتی غیراسلامی را در این 200 سال اخیر داشته، اربعین حسینی نماد وحدت صلابت همه فرق به ویژه تشیع شده است.

 

انتهای پیام/گ

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا