21. آذر 1395 - 9:57
با وجود نارضایتی مردم چرام از شورای این شهر، افرادی که قصد شرکت در انتخابات شورای شهر چرام را دارند، کم کم بفکر انتخابات شورا افتاده که با شرکت در مراسم تشییع و تدفین افراد خاص،مراسمات مذهبی و غیره فعالیت خود را شروع کرده اند .

به گزارش پایگاه خبری تحیلی چرام،به نقل از صبح زاگرس اگرچه معایب و اشکالاتی نیز در کار شورای شهر و شهرداری چرام وجود داشته و بحث و جدل های طولانی بین شهرداری و شورای شهر و کشیدن کار به رسانه ها فشار زیادی را به مجموعه شهرداری چرام وارد کرد، اما نکته ای که در این مدت می توان آن را از نقاط قوت شهردار چرام دانست، هم افزایی و حرکت رو به جلوی شهردار چرام برای زیبا سازی شهر است.

 

شهرداری ها تقریبا مشکلات مشابهی دارند اما داستان در شهرهای تازه تاسیس مقداری متفاوت تر است، این شهرها مشکلات بیشتری دارند و علاوه بر کمبود بودجه و اعتبار، نیروی کافی نیز در اختیار ندارند و انتظار از این شهرداری ها هم بیشتر است.

 

یکی از مهم ترین چالش هایی که در حال حاضر شهرداری ها با آن دست به گریبان اند، تامین منابع مالی مورد نیاز برای انجام وظایفی است که براساس ماده 55 قانون شهرداری ها به عهده آنها گذاشته شده است.

 

زیباسازی و تحول در باغ تفریحی چشمه بلقیس، بهسازی و آغاز به کار دو پارک بزرگ بوستان شهدای گمنام و ولایت شهری، آسفالت و نصب سردر آرمستان شهر چرام، تعریض میدان ورودی و خریداری و نصب تندیس هایی جهت زیبایی شهر و عملیات پل گذاری و زیرسازی مسکن مهر چرام جهت آسفالت از جمله فعالیت هایی است که طی مدت تصدی گری تیموری فر بر شهرداری چرام صورت گرفته است.

 

رئیس اسبق مسکن  " چرام "در سنوات گذشته با تایید توانمندی شهردار " چرام " خاطرنشان کرد : دکتر " تیموری " شهردار این شهر نیروی جوان و توانمند است اما با نهایت تاسف باید گفت شورای شهر مانعی برای فعالیت ها و اقدامات سازنده وی شده  و اختلاف درون شهر اجازه کار را از وی سلب کرده است .

 

ذوالفقاری با انتقاد از عدم فعالیت شورای شهر " چرام " ادامه داد : آقایان در شهر نشسته و دنبال کارهای شخصی خود هستند این در حالی است که برای عمران و آبادانی شهر باید از شیوه های مختلف بودجه و اعتبار گرفت و مرتبا در حال فعالیت و تکاپو بود . 

ضصثقفغا

با  وجود این مباحث دیده می شود که برخی از شهروندان چرامی از وضعیت فعلی نگران و ناراضی اند.

یک شهروند چرامی با گلایه از مسئولین به خاطر بی توجهی به این موضوع مهم، گفت: بهداشت عمومی و سلامت روحی و روانی شهروندان از مهمترین ارکان شهرهاست و برای مقابله با چنین پدیده هایی که مستقیما با حقوق عامه ی مردم سر و کار دارند.

 

شهروند دیگر چرامی که پرونده خانه ی خود را در دست داشت،بیان کرد که کار ما از اول مشکل داشت زیرا ما باید دیگر انتخابات طایفه ای را تمام کنیم.

 

وی افزود:ما باید بر اساس شایستگی یک کاندید در انتخابات رای دهیم تا علاوه بر توسعه شهری، حقوق دریافتیاش را بر اساس لیاقتشان دریافت کنند.

مبلابلا

رئیس سابق شورای شهر چرام با اشاره به اینکه اعضای شورا شهر در سال چقدر حقوق و مزایا دریافت میکنند،گفت:

مبلغ حقوق پرداختی سالانه به اعضای شورای شهر درسال۹۴ مبلغ ۷۵۰۰۰۰۰۰ تومان بوده و در سال ۹۵ این مبلغ خیلی کمتر خواهد بود زیرا فرمول پرداختی تغییر کرده است.

 

<عماد>یکی از مخاصبان سایت محلی در چرام می گوید:شورای شهر از ارکان و آبرو و شخصیت یک شهر محسوب میشود و لذا انتخاب این افراد باید براساس بینش و آگاهی کامل صورت گیرد.ولی متاسفانه این انتخابها در اواخر رنگ و بوی قومیتی بخود میگیرد و به یک دفعه سرنوشت یک شهر تغییر میکند.

وی افزود:باید فردی انتخاب شود که قدرشناس باشد و در مقابل تک تک آرا و مردم خدمتکار و باشد نه اینکه بعد از چند ماه همه چیز را فراموش کند و نمک نشناسی کند و حتی جوابگوی مردم نباشد.

 

نماینده شهرستان چرام در شورای اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به عملکرد و وضعیت برخی شوراهای شهرستان‌های استان اذعان کرد: برخی از شوراهای شهرستان‌های بزرگ استان نیاز به پوست‌اندازی و تجدیدنظر در انتخاب شوراها دارد.

بلایفلق

وی تصریح کرد: انتظار می‌رود مردم در انتخاب شوراها توجه و دقت ویژه‌ای داشته باشند و افراد اصلح را انتخاب کنند.

 

شهروند دیگر چرامی به نقد شورای چرام پرداخت و گفت:اعضای شورای شهر چرام در متینگ های انتخاباتی خودشان شعارهایی دادند که رئیس جمهور هم نمی توانست این شعارها رو محقق کند.

وی ادامه داد:شعار زدگی و عدم تجربه و سواد کافی در این شورا واقعا مزید برعلت شده که اصولا این بزرگواران ندانند دنبال چه اهدافی باشند.

این شهروند بیان کرد:سیاست زدگی و سیاست کاری آن هم در شورایی صنفی و نه سیاسی، که طبق قانون اساسی و اهدافی که در قانون برایشان در نظر گرفته شده (اصل صد قانون اساسی)سراسر صنفی هست بیداد می کند.

 

مالکدار خانه ای در مسکن مهر چرام که از وضعیت خیابان های جلوی خانه خود ناراضی بود،افزود:ما عبورومرور نامناسبی داریم که امیدواریم که این مشکل حل وفصل شود.

 

گفته ها حاکی از آن است که بازسازی خیابان های شهر چرام و اطراف این شهر 2 روز است که شروع شده است.

 

گفته می شود یکی از مسائل فرهنگی برای هنرمندان عدم وجود فرهنگ سرایی مناسب برای فعالیت های فرهنگی در چرام است.

 

و در آخر شهروندی دیگر از چرام با بیان داشتن سوالاتی از اعضای شورا شهر چرام،گفت:قانون وظایف و اهداف شوراها را مشخص کرده است که ما طبق قانون شوراها از این دوستان سوالاتی داریم .در حوزه های رفاهی، بهداشتی، آموزشی و اداری چه اقداماتی انجام داده اند؟طبق قانون چه زمانی صورت جامع درآمد و هزینه ها را به مردم ابلاغ کرده اند؟چه کسی از مصوبات این عزیزان باخبره است؟کدام مصوبه و کدام قانون و مقررات جدیدی که وضع کردند؟خدماتی که به شهر ارائه داده اند کجاست؟کدام صورت بودجه و هزینه هایی که باید در پایان هر سال مالی به سمع و نظر مردم می رساندند؟؟؟

 

 

مردم شهر چرام نیز در انتخابات شورای شهری که روبرو دارند سعی کنند که طایفه و قومیت گرایی را خرج عدم توسعه چرام نکنند زیرا انتخابات سالم و انتخاب عضوی شایسته باعث خارج کردن چرام از مشکلات می شود.

 

لازم به ذکر است  که در چرام افرادی که قصد شرکت در انتخابات شورای شهر چرام را دارند، کم کم بفکر انتخابات شورا افتاده که با شرکت در مراسم تشییع و تدفین افراد خاص،مراسمات مذهبی از جمله جشن ها و شهادت های،انجام فعالیت های مردم پسند و غیره فعالیت خود را شروع کرده اند .

 

انتهای پیام/ح

دیدگاه‌ها

باسلام خدمت رئیس اسبق بنیادمسکن چرام .بنده یک شهروند بیطرف بفرمایید کارنامه خودتان را در بنیادمسکن رصدنمایید چقدر زمینهای مردم اون هم باهزار بدبختی مانع واگذاری آنها ودر دادگستری هر لحظه ادله برای مالکان مشکل ساز بودید به نظرم همین الان دنبال فکری دیگر باشید ودعا کنید مردم در روز قیامت حق خود را حلال نمایند .؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس