9. دى 1395 - 14:18
امام جمعه شهر چرام با بیان اینکه فتنه 88 با تدبیر فرمانده کل قوا خاموش شد، گفت:مسئولی که به آرمانهای نظام دهن کجی کند، فتنه گر آینده است و جایگاهی در این نظام ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام، امام جمعه شهر چرام ظهر امروز در جمع مردم بهمئی در مسجد صاحب الزمان شهر لیکک به تبیین فتنه 88 و ماهیت فتنه گران پرداخت.

 

حجت‌الاسلام سید نورالله افشار تصریح کرد:در سال 88 عواملی دست به دست هم داد تا فتنه ای در کشور رخ دهد که فرمانده کل با تدبیر خویش آن را خاموش کرد.

 

افشار با اشاره به جایگاه ولایت در حکومت اسلامی ، ابتدا به تاریخچه ولایت انبیاء و ائمه پرداخت و بعد از آن جایگاه ولایت در عصر غیبت را تشریح کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: صراط مستقیم حکومت دینی تبعیت از امر ولایت است و در عصر غیبت همه وظیفه دارند از ولی و مقتدای خود تبعیت کنند .

 

افشار با تاکید بر لزوم صیانت از جایگاه ولایت فقیه به عنوان یک نعمت بزرگ الهی به ملت ایران، گفت: زاویه داشتن با ولایت و رهبری دینی به معنای نابودی و عاقبت به شری است.

 

امام جمعه چرام در ادامه به تبیین جایگاه مردم در حمایت از ولی فقیه و ولایتمداری آنان در ماجرای فتنه 88پرداخت و گفت:مردم ایران نشان دادند که حق مداری و ولایت مداری را به شخص محوری و شخصیت مداری ترجیح می دهند.

 

افشار در ادامه در پاسخ به سوال کسانی که می گویند چرا سران فتنه محاکمه نمی شوند، به ماجرای سامری و جریان نفاق در زمان حضرت موسی(ع) اشاره کرد.

 

وی گفت: همیشه جریان نفاق بدترین ضربات را بر پیکره نظام اسلامی وارد می کرد و با نگاهی به آیات قرآن می بینیم که حضرت موسی در آن شرایط سامری را در گوشه ای از شهر و بیابان گذاشت و از مردم خواست که هیچ کس حق مراوده با او را ندارد.

 

افشار افزود: اگر کسی در حالت احرام خانه خدا مرتکب جرمی شود برای بار اول و دوم باید کفاره بدهد اما خداوند برای حرمت شکنی بار سوم کفاره ای قرار نداد  ؛به خاطر اینکه برای چنین حرمت شکنی هایی نمی توان مجازات دنیوی در نظر گرفت.

 

امام جمعه چرام خاطرنشان کرد: حال موسی کریم و ولی الله ما هم همین کار را با سران فتنه کرد و با استفاده از مبانی قرآن و دستورات دینی با آنها برخورد نمود.

 

افشار گفت: در فتنه 88 شخصی بود که نمی شود اسم نحسش را در مسجد خدا بیان کرد، اوباما و رسانه های غربی از او حمایت می کردند ؛مگر امام راحل(ره) نفرمود که هر کجا دشمن از شما تمجید کرد، ببینید کجا لغزش دارید؟ اما به تظاهرات ادامه داد تا شعارها و اعتراضات از شکل اعتراض انتخاباتی به جنبه تقابل با نظام تغییر یافت و شعارهای براندازانه سر می دادند.

 

وی افزود:در چنین شرایطی جریان خزنده ای با حمایت بیگانگان شکل گرفت و شعارهای مرگ بر اصل ولایت فقیه سر دادند ؛این یعنی نعوذ بالله مرگ بر قرآن و امام زمان(عج)، چرا ائمه به عنوان قرآن ناطق ولایت فقیه را ولایت اهل بیت دانستند.

 

افشار در ادامه گفت: نظام ما با سران فتنه با رافت اسلامی برخورد کرد و گرنه ببینید در کودتایی که کمتر از 48 ساعت در ترکیه شکل گرفت، اردوغان چه بر سر کودتاچیان آورد؟

 

امام جمعه چرام با اشاره به ولایتمداری مسئولان بهمئی، افزود: مسئولی که نخواهد در مراسم 9دی شرکت کند، جایش در نظام اسلامی نخواهد بود، کسی که گوشه ای بنشیند که مردم او را نبینند و مدیری که با رافت اسلامی بخواهد به ارزشهای نظام دهن کجی کند، چنین مدیرانی فتنه گران آینده هستند.   

 

افشار در پایان به عبور نظام جمهوری اسلامی ایران از پیچهای تاریخی پرداخت و گفت: با وجود تمامی مشکلات و تلاش چندین ساله دشمنان برای براندازی نظام ما، همچنان ایران به عنوان نقطه امید تمامی مستضعفین جهان می باشد که این ها به برکت وجود ولایت فقیه است./آوای ماغر

 

انتهای پیام/

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا