12. دى 1395 - 10:41
این روزها تنها شهر بازی شهرستان باشت به مکانی برای پارک خودروهای سنگین و ضایعات شهرداری این شهر تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام به نقل از  صبح زاگرس، انسان موجودی اجتماعی است که در طول روز با فضای خارج از خانه و اجتماع سر و کار دارد و هر روز با تنش ها، بحث ها، مجاله و گفت و گوهای فراوان درخصوص مشکلات و کم و کاست زندگی مواجه است.

 

ذات انسان دوستدار تفریح و سرگرمی است و اگر او وقت کافی برای سفر نداشته باشد بهترین مورد، مکان های تفریحی درون شهر است، که این مسئله سبب آرامش روحی و توانایی مجدد در فرد برای ورود به جامعه ی پر اضطراب امروزی است.

 

یکی از این مکان ها که شور و هیجان خاصی و رغبت بی پایانی به بچه ها و حتی بزرگترها می دهد، بدون شک شهر بازی، پارک های بازی است.

 

مکان هایی که وقتی نام آنها به گوش‌مان می‌خورد؛ شور و نشاط، صدای خنده و خوشحالی کودکان و در کنار آن جمع های دور همی خانواده ها اولین چیزی است که به ذهنمان می رسد.

 

شهرستان نوپای باشت با تمام ساخت و سازهای مطلوب شهری که در این چند سال اخیر شاهد آن بودیم ولی هنوز از نظر زیرساختهای تفریحی و سرانه فضای سبز با کمبودهایی مواجه است؛ یکی از این کمبودها نبود شهربازی مناسب برای شهروندان باشتی است.

 

این شهرستان دارای تنها یک شهربازی بود که بعد از 12 سال و در سال 1392 با واگذاری به بخش خصوصی به گفته شهردار وقت تمام دستگاه های موجود در آن تجهیز، بازسازی و رفع نقص و پنج دستگاه جدید به دستگاه های شهربازی باشت اضافه شده است.

 

 

 

 

این شهربازی که فقط نام شهربازی را به یدک می‌کشد تنها بعد از چند ماه فعالیت و خدمات دهی هم اکنون به گورستان ضایعات و پارکینگ خودروهای سنگین شهردای باشت تبدیل شده که در گذر ایام هر روز قامتش خمیده‌تر و آهن پاره هایش فرسوده تر می شود.

 

 

 

 

توجه به ارزش‌های اجتماعی،‌ اعتقادی و فرهنگی در سایه برنامه‌ریزی‌های فرهنگی و اجتماعی شکل می‌گیرد و گسترش می‌یابد. شهربازی هرچند به نظر می‌رسد یک محل تفریحی است،‌ اما در اصل بستری است که کودکان می‌توانند عنصری به نام شادمانی و افزایش انرژی محیطی و دلبستگی به شهر را بیاموزند و در طولانی مدت به دنبال ایجاد رفاه عمومی برای شهری باشند که در آن بزرگ شده‌اند و از امکانات آن به خوبی بهره برده‌اند.

 

 این مسئله تلاش متصدیان امر را میطلبد تا در بهبود فضای شهر تلاش کنند؛ جامعه ای که در آن فضای مناسب و شاداب برای عموم مردم فراهم نکند به مشکلات خاصی از جمله افسردگی، جنگ اعصاب و تنش های روانی و در نتیجه بالا رفتن آمار خودکشی و ... مواجه می شود.

 

امید است شهرداری و اعضای شورای شهر باشت هر چه زودتر در راستای رفع نواقصات و مشکلات شهر بازی این شهر قدم بردارند تا ضمن زیباسازی منظره ورودی شهر، کودکان و خانواده های شادی داشته باشیم.

 

 

 

تصاویر بیشتر در ادامه مطلب:

 

 
 
 
 
 
 
 
 

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا