7. بهمن 1395 - 10:46
امامزاده امیرشهریار(ع) یکی از امامزادگان واقع در شهرستان چرام است که از امکانات اولیه محروم است؛با نزدیک شدن و ورود به صحن آن اوج مظلومیت این امامزاده را مشاهده می کنید.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی چرام، اگرچه اکثر گردشگران و مسافران بخصوص درایام نوروز شهرستان چرام را به باغ معروف و زیبایی چشمه بلقیس می شناسند اما مناطق نفریحی و سیاحتی دیگری نیز در چرام وجود دارد که شاید برای بسیاری از افراد ناشناخته باشد.

 

امیرشهریار، روستایی از توابع شهرستان چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد است که در 3 کیلومتری شهر چرام و در مسیر ارتباطی روستای بلهدان به چرام واقع شده و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲۴ نفر و ۵ خانوار بوده ‌است.

 

 روستای امامزاده امیرشهریار(ع) از چشم انداز بسیار زیبایی برخوردار است و تلفیق بی مانند کوه، گندمزار و شقایق وحشی فضای بسیار دل انگیزی را به وجود آورده است.

 

همه ی افراد زمانی که یک امامزاده را در ذهن خود تجسم می کنند تصویری از ضریح و بارگاه طلایی و فضایی مناسب برای زیارت در ذهنشان تداعی می شود.

 

امامزاده امیرشهریار(ع) یکی از امامزادگان واقع در شهرستان چرام است که از امکانات اولیه محروم است؛با نزدیک شدن و ورود به صحن آن اوج مظلومیت این امامزاده را مشاهده می کنید.

 

بقعه اين  امامزاده سالها فاقد بنا و گلدسته بود تا اینکه در اسفندماه سال 93 و به همت یکی از خیرین منطقه کار مرمت، بازسازی و نصب گلدسته آن با عتباری بالغ بر  یک میلیارد و چهل میلیون ریال انجام شد.

بفغاتعقف

متاسفانه با گذشت سالها همچنان بقعه متبرکه امامزاده امیرشهریار از داشتن امکانات اوليه وضوخانه و محوطه جهت رفاه زائران بی نصیب است و سرویس بهداشتی آن نیز وضعیت مناسبی ندارد.

 

افراد برای نماز و اعمال زیارت های مربوطه ناچارند که به این حوضچه ی کوچک برای وضوگرفتن مراجعه کنند.

 

 اين بنا منفرد و فاقد الحاقات جانبی است و گورستان عمومی در بخشی از محوطه آن قرار دارد و تنها درختان کنار پیرامون آن هستند که سایه ساری دلنشین برای زائران و مسافران این امامزاده می باشند.

 

قفتقفتقف

عبدالرسول پوربهشت رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان چرام در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری چرام گفت:اعتبارات ما در طول سال مبلغ یک میلیارد ریال می باشد و با داشتن 29امامزاده در شهرستان چرام،بازسازی فضای آن ها در مدت کوتاه کاری دشوار است.

 

وی افزود:محوطه ی امامزاده از لحاظ فنداسیون و مهندسی طراحی شده که انشالله به همت خیرین و اوقاف در آینده عملیات بازسازی این امامزاده را شروع می کنیم.

 

این مسئول در پایان اضافه کرد: از اعتبار سال جاری که دریافت کرده ایم،350میلویون ریال آن را به بازسازی مسجد امام حسین(ع)چرام در جهت بازسازی این مسجد داده و مابقی اعتبار را با توجه به شاخص های موجود به بقیه امامزادگان و مساجد داده ایم.

 

گزارش و عکس:صادق شیخی

انتهای پیام/ج

 

تصاویر تکمیلی:

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا