29. اسفند 1395 - 14:32
توسط جوانان چرامی پاسخ داده شد/
دوست دارید لحظه سال تحویل کجا باشید؟
چرامی ها علاقه دارند که سال تحویل در جاهای گوناگونی از جمله نزد خانوداه شان یا مناطق گردشگری و حتی در کنار کسانی باشند که دیگر پیش آن ها نخواهند بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام، میشود گفت اکثر مردم ایران دوست دارند که لحظه تحویل سال را داخل خونه های خودشان باشند و زیر سایه عزیزانشان و افرادی که براشون مهم هستند، سال کهنه رو با همه خوبی ها و بدی هایش به گذر زمان بسپرند.

 

عده ای دیگر هم اهل سفر هستند و حتی دلشان می خواهد در لحظه تحویل سال هم جایی که تفاوت احساس کنند،باشند؛ جایی که سال کهنه رو به دست فراموشی بسپارند و حتی شاید خاطرات نه چندان خوبشان را همونجا دفن کرده و با روحیه ی سال جدید به خانه خود برگردند.

 

برای گذروندن لحظات تحویل سال، اماکن دیدنی و تاریخی زیادی در ایران وجود دارد که هرساله پذیرای گردشگرها شده و لحظات شاد و خوشی را برایشان رقم می زند.

 

اما علاوه بر مطالب گفته شده در چرام نیز افراد علاقه دارند در جاهای گوناگونی از جمله نزد خانوداه شان یا مناطق گردشگری و حتی در کنار کسانی باشند که دیگر پیش آن ها نخواهند بود.

 

به همین منوال به سراغ جوانان چرامی رفتیم تا گفت وگوی کوتاه با آن ها داشته باشیم.

بلات

مهدی می گوید:اگر شرایط سفر به مناطق گردشگری شهرستان میسر شود،قطعا سال تحویل به این مناطق می روم.

 

وی افزود:سایر دوستان نیز می توانند به این مناطق در ایام نوروز سفر کنند و نهایت لذت را ببرند.

 

علی که علاقه مند به مبارزه فرهنگی یا نظامی است,گفت:ای کاش فرصتی بود تا سال نو را کنار رزمندگان اسلام و مدافعان حریم اهل بیت(ع)آغاز می کردیم.

64646

این شهروند چرامی اظهار کرد:در کل به مبارزه در زمینه های اجتماعی و فرهنگی علاقه مندم.

فرشید و ناصر نیز علاقه مند به حضور خود در کنار پدر ومادرشان هستند که در سال جدید همانند سال های دیگر و در چنین مراسماتی بتوانند از این عزیزان نهایت تشکر را کنند.

یبلاتنمک

از دیگر رسوم چرامی در سال تحویل هر سال،برپایی سفره های سال تحویل در جوار قبور شهدا و شهدای گمنام چرام است.

این دو شهروند چرامی نیز علاقه مند به برگزاری مراسم سال تحویل96در کنار قبور شهدا هستند که هر ساله بسیاری از مردم چرام علاوه بر تجدید پیمان و همچنین غبارروبی این قبور،سفره های سال تحویل خود را در کنارشان پهن می کنند.

بلاتئنم

بسیاری از افراد هم وجود دارند که چندین هفته قبل از رسیدن عید نوروز به  اسم نویسی خادمان شهدا در مناطق جنگی جنوب کشور می پردازند که علیرضا نیز یکی از آنهاست.

سیبلاتنم555

وی میگوید:هر سال علاقه مند به گذران دقایق ابتدایی سال جدید در کنار شهدای شلمچه یا اروند بودم که متاسفانه میسر نمیشد.اما امسال به لطف خداوند توانستیم سال تحولی در کنار این شهدای جلیل القدر باشیم.

 

گفته ها نیز حاکی از آن است که بسیاری از چرامی ها تصمیم به برپایی سفره سال تحویل در کنار قبور شهدای این شهرستان دارند.

 

گزارش و عکس:صادق شیخی

انتهای پیام/ک

دیدگاه‌ها

خخخخخخخخخخخخخخ
هردم از این باغ بری میرسد تازه تر از تازه تری میرسد... جمع کن بابا سایت مسخره تو ...

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس