20. فروردين 1396 - 23:35
حدود چند هفته است که بر اثر بارش های اخیر تل بلوند در میان جاده چرام به طسوج باعث ریزش کوه شده است اما....

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام، یکی از مهم ترین امکانات برای رانندگان هر شهرستان دارابودن جاده های ارتباطی مناسب علی الخصوص جاده های ارتباطی حومه آن شهرستان باشد.

 

در پی مدت زمان کمی یا چند روز نرسیده به ایام باشکوه نوروز در استان کهگیلویه وبویراحمد بارش های الهی شروع شد.

 

اما در چرام علاوه بر اینکه  نوروز96برای گردشگران نوروزی دشواری هایی وجود داشت،مسافران و گردشگران زیادی را پذیرا بود.

 

یکی از مشکلات گردشگران و مسافران نوروزی در شهرستان چرام وضعیت جاده های ارتباطی است که با ورود به این شهرستان از این جاده گله داشتند.

ایلبابیسنیتبل

گردشگری  در گفت وگو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت:با اطمینان می توان گفت که شهرستان چرام نگین سرسبز استان کهگیلویه وبویراحمد و این استان قطب گردشگری کشور است.

 

وی افزود:درست است این شهرستان از زیبایی های زیادی برخوردار است اما جادده های ارتباطی نامناسبی از جمله چرام به طسوج و چرام به دهدشت دارد.

 

اما جای سوال است که آیا هنوز جاده های چرام مشکل دارند؟

 

کمی قبل جاده چرام به دهدشت جاده مرگ نام گرفته بود که علاوه بر این چرام ها از دیگر جاده های اطراف این شهرستان هم گله داشتند.

 

یکی از این جاده هایی که باعث نارضایتی برخی افراد بخصوص عشایرین شده است جاده چرام به طسوج یا به چاسخار می باشد.

555555ببب

این جاده یکی از مسیرهای پرتردد برای کسانی است که از مرکز استان به سایر نقاط همچون چرام یا سایرمناطق می روند اما همین جاده، محور مناسبی برای رسیدن به مناطق گردشپذیر طسوج،چاسخار وغیره است.

 

محور چرام به چاسخار وضعیت مناسبی همچون در منطقه(تل بلوند) ندارد؛همان گونه که در تصاویر و کلیپ مشاهده می کنید عبور از این منطقه بسیار دشورا می باشد.دلیل این دشواری در عبورومرور ریزش کوه های اطراف این مسیر است.

 

این منطقه دارای چندین پل است که به علت ریزش کوه های همجوار مسدود شده و رفت وآمد را سلب کرده است.

 

این مسیر از جمله مسیرهایی است که روزانه میزبان مسافران و گردشگران نوروزی است که از این مسیر عبور می کنند اما با وضعیت فعلی عبور ومروری دشوار خواهند داشت.

لرازتطن

علی یکی از رهگذران روزانه این جاده است که به شدت از وضعیت فعلی ناراضی است.

 

وی با بیان اینکه مسئولان باید توجه ویژه به این مسیر داشته باشند، گفت:این محور یکی از پرتردد ترین جاده هاست و می طلبد که مسئولان در جهت ترمیم این مسیر و ریزش های ناگهانی تدبیری بیاندیشند و توجه ویژه داشته باشند.

 

اما در ادامه این گزارش به سراغ سید خداداد اجتهادی رئیس اداره امور عشایر شهرستان های  کهگیلویه و چرام رفتیم تا علت این وضعیت را جویا شویم.

 

وی اینطور می گوید که تا کنون گزارشی مبنی بر ریزش کوه یا خرابی این مسیر به ما داده نشده است و انشالله پیگیری خواهیم کرد تا این مشکل را حل کنیم.

 

امیدواریم مسئولان عزیز هر چه سریع تر چنین مشکلی را حل کرده تا بار دیگر رفاه را برای رهگذران این منطقه به ارمغان بیاورند.

 

گفتنی است برای مشاهده کردن کلیپ وضعیت این منطقه بر روی لینک زیر کلیک کنید:

لینک دانلود کلیپ

 

گزارش وعکس:صادق شیخی،سید علی رضوی

انتهای پیام/ص.شیخی/200

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
دوره آموزش مجازی شهید آوینی
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا
حرف تو