26. فروردين 1396 - 8:18
کشور ایران نیز ازلحاظ نیروی انسانی دارای ۵ میلیون دانشجو، ۱۰ میلیون دانش‌آموخته‌ی دانشگاهی و ۳۳ میلیون نیروی کارِ جوان بوده است اما...

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام،رهبر انقلاب اسلامی، ۳۳ میلیون نیروی جوان جویای کار را که در میان آن‌ها، متخصصان مهندس و دارای تحصیلات دانشگاهی هستند، نیروی انسانی مورد نیاز تولید خواندند و تأکید کردند: برخلاف آنچه گفته می‌شود که سرمایه‌ی لازم برای تولید وجود ندارد، ما سرمایه‌ی لازم را در اختیار داریم.

 

معظم له وجود۳۳ میلیون نیروی جوان جویای کار را که متخصصان مهندس و دارای تحصیلات دانشگاهی هستند، نیروی انسانی مورد نیاز تولید خواندند.

 

کشور ایران نیز ازلحاظ نیروی انسانی دارای ۵ میلیون دانشجو، ۱۰ میلیون دانش‌آموخته‌ی دانشگاهی و ۳۳ میلیون نیروی کارِ جوان بوده که این، یک ثروت عظیم است.

 

اما برخی از این تعداد نیروی جویای کار در شهرستان چرام است که از وضعیت فعلی ناراحت هستند و حتی آینده این رویه را بد می دانند.

 

بسیاری از چرامی ها سرمایه‌گذاریهائی در بخشهای مختلف انجام داده اند که بسیار ارزشمند است بخصوص در بخشهای تولیدی اما این افراد برای نامین امکانات این سرمایه گذاری رنج های زیادی برده اند.

 

برخی از همین افراد سرمایه گذاری خود را توسط حوادث ناگهانی همچون سیل یا باران های خانمان سوز از دست داده اند ولی دیگر انگیزه ای برای سرمایه گذاری مجدد ندارند زیرا خسارت این ضرر را دریافت نمی کنند.

 

وقتی اشتغال به اندازه کافی وجود نداشته باشد یا راه‌های صحیح باز در این رابطه نباشد، جوانان ما متأسفانه متوسل به راه‌های غیر صحیح همچون قاچاق وغیره می شوند.

 

چرام شهرستانی است که دارای جوانان فعال و تحصیل کرده اعم از مرد و زن می باشد که بسیاری از این افراد بیکار هستند.

 

بر همین منوال بازدیدی از جمع چرامی ها و تحصیل کنندگان داشتیم تا اظهاراتشان را در رابطه با وضعیت بیکاری آن ها بدانیم.

 

بیکاری،مرگی تدریجی

tghujk

سجاد از جوانان چرامی است که بیکاری را عامل اصلی آسیب های اجتماعی از جمله خودکشی می داند.

 

وی می گوید:می توانیم بگوییم بیشتر جوانانی که دست به ناهنجاری های جامعه می زنند، مدخل بودن عواملی همچون بیکاری را نمی توان در این امر بی تاثیر دانست.

 

عامل اصلی ناتوانایی ازدواج جوانان بیکاری است

fggggggggggggg

بهنام با دارابودن کارشناسی کامپیوتر بیکاری را یکی از عوامل مهم ناتوانی جوانان در امر مهم ازدواج تلقی می کند.

 

وی گفت:یکی دیگر از عوامل این ناتوانی، عدم فراهم کردن یک شغل برای درآمدزایی است که همین امر نیز به بیکاری باز می گردد.

 

جوانان به دنبال حداقل ترین شغل اما...

bgggggggggggggg

مهدی نیز با مدرک کارشناسی اظهار کرد که جوانان این مرزوبوم علی الخصوص استان ما به دنبال مشاغل کلان و یا پردرآمد نیتند بلکه به دنبال شغلی برای برطرف کردن حداقل نیازهای خویش هستند.

 

وی افزود:بهتر است بسیاری از کسانی که می توانند شرایط شغل و کار را فراهم کنند،هرچه سریعتر اقدام کرده و بشتابند چراکه جوانان ما درحال نابودی اند.

 

انگیزه ای که روبه نابودی است

thhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

محمود،کارشناس ورزش و تربیت بدنی چرامی با اشاره به انگیزه ی تحصیلی بیان کرد:درحال حاضر بسیاری از دانش آموزان و افرادی که درحال تحصیلند،انیزه ی خود را از دست داده و دیگر تمایلی برای ادامه تحصیل ندارند.

 

وی افزود:یکی از دلایل این بی انگیزشی، فکر زیاد به عاقبت تحصیل بوده که نهایتا بیکاری است.

 

مسئولان به گوش باشند

ثلثلث

صادق از فعالان رسانه ای چرام است که می گوید:فضای بیکاری امروزی بسیار بزرگ است و می طلبد که مسئولان با دادن تسهیلات بدون بهره یا بهره کم به جوانان و متقاضیان مرهمی برای این مشکل باشند.

 

وی افزود:همه ی افراد به دنبال مشاغل دولتی و پشت میزی نیستند چراکه با نشستن پای حرف هایشان متوجه چنین امری خواهیم بود.

 

 اما به راستی با این صف طویل بیکاری آیا کسی به آینده  نوزادانی که این روزها متولد می‌شوند فکر می‌کند؟ برنامه ریزی برای جمعیت میلیونی بیکار چه زمانی صورت می‌گیرد. به راستی چه کسی مشکلات این جوانان را حل خواهد کرد؟

 

گزارش وعکس:صادق شیخی

انتهای پیام/ج

به مرجع ترین کانال تلگرامی چرام بپیوندید:

https://telegram.me/akhbarchoram

 

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس