26. خرداد 1396 - 13:16
امام جمعه چرام گفت:آموزش و پرورش راه را دارید اشتباه می روید اینجا جمهوری اسلامی امنیت اش مرهون خون شهداست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام،حجت الاسلام سید نورالله افشار در نماز جمعه این هفته شهرستان چرام و همچنین در خطبه اول این نماز عبادی سیاسی بیان کرد: جامعه اسلامی بواسطه عدل و قسط قوام پیدا می کند.

 

وی افزود:برجسته ترین مسئله زندگی امیرالمومنین(ع) در حکومت، عدالت محوری او بود.

 

امام جمعه چرام در ادامه خطبه اول اضافه کرد:امیرالمومنین(ع) در طول همان چهار سال و نه ماه حکومت ظاهری بیشترین اهتمام شان استقرار عدل در جامعه بود.

 

دکتر افشار اظهار کرد:آن حضرت عدالت را مایه حیات اسلام و در حقیقت روح مسلمانی در جامعه می دانستند. وی افزود: جامعه اسلامی نباید از این شعار عدالت و الگوی عدالت یعنی امام علی(ع) دور شود.

 

خطیب جمعه چرام در خطبه دوم بیان کرد:بر اساس اطلاعات دقیق جریانی که مبانی انقلاب و نظام اسلامی را قبول ندارند، در صدد نفوذ به مهم ترین رکن تعلیم و تربیت یعنی آموزش و پرورش است.

 

وی افزود: این جریان از بیرون هدایت می‌شود و به دنبال مسخ فرهنگی جمهوری اسلامی از پایه است. دکتر افشار اضافه کرد:همه بدانند خطرناک ترین نفوذ ، نفوذ فرهنگی است.

 

امام جمعه چرام در ادامه خطبه دوم گفت:هجمه فرهنگی از هجوم نظامی سخت تر است چون روح جوان و نوجوان در اختیار دشمن قرار می‌گیرد. وی افزود:نفوذ فرهنگی چون راهبردی است، پایه های حکومت اسلامی را مورد هدف قرار داده است.

 

دکتر افشار اضافه کرد:حذف داستان شهید فهمیده از کتاب هدیه های آسمانی پایه ششم و بعضی از آموزه‌های دینی زنگ خطری است که باید به هوش بود.

 

خطیب جمعه چرام در ادامه اظهار کرد:کتاب مطالعات اجتماعی سال نهم امسال عکس شهید نواب صفوی را حذف کرد؛شهید نواب صفوی که اولین جرقه های انقلاب اسلامی را در ذهن رهبر انقلاب زدند.

 

امام جمعه چرام گفت:آموزش و پرورش راه را دارید اشتباه می روید اینجا جمهوری اسلامی امنیت اش مرهون خون شهداست.

 

به کانال اخبار کهگیلویه و بویراحمد بپیوندید:

https://goo.gl/g7ObHn

انتهای پیام/ح

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا