14. تير 1396 - 22:06
شهروندان یاسوجی نسبت به افزایش قیمت تعرفه های آب و برق نگران هستند و خواهان توجه مسئولان در این زمینه هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام،  در چند سال گذشته شاهد افزایش چشمگیر تعرفه های برق و آب مصرفی در کشور هستیم که مشکلات زیادی برای شهروندان، به خصوص خانوارهای بی بضاعت به وجود آمده و این مشکلات به یک معضل عمومی در جامعه تبدیل شد.

در حالی شاهد افزایش سرسام آور مبالغ قبض های آب و برق هستیم که در سالهای گذشته انتظار می رفت مبلغ یارانه خانوار ها همطراز با افزایش تعرفه حامل های انرژی،  توسط دولتمردان افزایش یابد اما تاکنون این اتفاق مهم عملی نشد و می بینیم بعد از سالها اجرای طرح هدفمندی یارانه ها، به هر ایرانی مبلغ ثابت 45هزار و پانصد تومان پرداخت می شود.

خبرنگار ما ظهر امروز سراغ شهروندان یاسوج رفت تا نظر آنها را در این زمینه جویا شود.

  دستیاران – از بازاریان شهر یاسوج:  بیشتر اوقات به خاطر گرانی هزینه برق در روزهای گرم تابستان هم کولر استفاده نمی کنیم و با اینکه کمترین مصرف برق را داریم، اما باز هم قبض هایی با مبالغ سرسام آور برای ما صادر می شود.

محمدی – شهروند یاسوجی: شهروندی را می شناسم که چند روز پیش قبض یک میلیونی برق داشت با وجودی که حقوق و منبع درآمد خانوار وی کمتر از این مبلغ است. بنده هم مجبورم برای کنترل درآمد خانوار در شب تنها یک چراغ در منزل روشن نگهدارم.

شیخ ممو – فعال فضای مجازی استان کهگیلویه و بویراحمد:خیلی از خانواده ها از ترس قبضهای سرسام آور مجبورند در ساعاتی از شبانه روز، بخشی از دستگاه های برقی ضروری خود را خاموش کنند. همچنین از مناطق گرمسیری استان کهگیلویه و بویراحمد اخبار زیادی مبنی بر قطعی برق و خاموش می رسد که انتظار داریم این مشکلات به زودی برطرف شوند.

اخلاقی - خبرنگار پایگاه خبری بویرخبر کهگیلویه و بویراحمد: با وجود افزایش بهای مصرف آب و برق، هیچگونه افزایش یارانه ای در کشور نداشتیم که لازم است مسئولان دولتی به فکر مردم باشند.

منبع:پایگاه خبری آوای ماغر

انتهای پیام/

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا