16. تير 1396 - 16:31
آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام به نقل از  صبح زاگرس آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

امام جمعه یاسوج گفت: نزد خداوند تفاوتی بین زن و مرد وجود ندارد.

حجت الاسلام سید علی اصغر حسینی در خطبه های نماز جمعه مرکز استان تصریح کرد: امام علی علیه السلام فرموده اند مردم بپرهیزید از گناهان کوچک که این گناهان، گناهان بزرگ را به باد خواهد آورد.

وی بیان کرد:بر خلاف دستورات شرع عمل کردن کوچک و بزرگ ندارد.

خطیب نماز جمعه مرکز استات تصریح کرد:این آغاز گه از معصومین ما به ما رسیده را باید مورد حراست قرار دهیم.

حجت الاسلام حسینی بیان داشت:در سوره ای در قرآن اماده است که انسانی که کار صالح انجام دهد خداود زندگی حیات طیبه و پاداشش بزرگی را به وی اعطا خواهد کرد.

 وی ادامه داد: عمل صالح؛ حیات طیبه و جامعه زنده را از خداوند منان به کسانی اعطا خواهد کرد که عمل صالح انجام دهند.

وی با بیان اینکه زن انسانی است همانند مرد، گفت: در نزد خداوند فرقی بین زن و مرد وجود ندارد و تفاوتی که هست دلیلی نمی شود که متابع شخصیت زن کمبود داشته باشد و اینجاست که باید بگوییم اسلام دین تنها مرد نیست بلکه دین تمام انسانهاست.

خطیب جمعه مرکز استان در خطبه های دوم نماز جمعه مرکز استان به مسایل مهم روز و مالیات اشاره کرد و تصربح کرد:مملکت را باید خود مردم اداره کنند و این مالیات برای پیشرفت اسلام و ایستادن در برابر دشمن مورد استقاده قرار می گرفت.

وی ابراز کرد: ما از امکانات این مملکت استفاده می کنیم و باید سهم خود را از اداره این مملکت بپردازیم و خودمان را سهیم بدانیم.

حجت الاسلام حسینی بیان کرد: فرار از مالیات کار خوبی نیست و خودن را از زی با مسولیتی به نام حراست از مملکت رها می کنیم.

وی به کودتای نوژه اشاره کرد و گفت: عوامل فساد از همان اولیل سعی کرد که انقلاب را به پرتگاه بکشاند  و راههای را دنیال کرد که یکی از آنها همین کودتای نوژه بود که در فرودگاه همدان این کودتاه صورت گرفت که به لطف خداوند این کودتا خنثی شد.

امام جمعه مرکز استان به شهادت حضرت حمزه عموی پیامبر اکرم اشاره کرد و گفت: در همین روز وفات حضرت عبدالعظبم حسنی آن بزرگ مرد دین مدار است.

حسینی در ادامه به دیگر مناسبت های روز اشاره کرد و گفت: در همین هفته در زمان رضا خان میر پنج به دستور روباه پیر انگلیس کشف حجاب رضا خانس را اعلام کرد.

وی ابراز کرد : این ملعونه که نوکر سرسپرده انگلیس بود در اول با نفکرات مسموم خون خود را مردمی را متدین معرفی کرد و بعد از به قدرت رسیدن شروع به ظلم کردن کشف حجاب و سخت گرفتن به مردم کرد که آخر کار به دست همان روباه پیر رسوا شدن و خار  ودلیل به تبعید فرستاده شد.

وی ادامه داد: امام فرمودند که با بی بند باری و فحشا مخالفیم نه با چیز دیگری.

حجت الاسلام حسینی تصریح کرد: مقام زن در نزد پرودگار بسیار بزرگ است و امروز زنان جامعه اسلامی باید مراقب خود باشند تا در فتنه دشمن نیقتند.

خطیب مرکز استان با اشاره به این موضوع که نباید امروز در برابر توطه های دشمن ساکت بنشینیم گفت: مرگ بر آمریکا یک شعار همیشگی که از زبان های ما برداشته نخواهد شد.

حسینی تصریح کرد: انسان مسلمان نباید در برابر دشمن هر قدر که بزرگ باشد تسلیم بشود و این سخنان که می گویند باید در برابر برخی باید کوتاه بیاییم یک خیانت است.

وی ادامه داد: امروز باید این انسانهای مسلمان باید در برابر آمریکا ایستاده اند رهبری آنها ایستاده است باید با وحدت در برابر دشمن بایستیم.

حجت الاسلام حسینی به سخنان مقام معظم رهبری در مورد امر به معروف اشاره کرد و گفت: اگر امر و معرف و نهی منکر در جامعه ای نباشد آن جامع شکیت خواهد خورد و دین خود را از دست خواهد داد.

وی بیان کرد: امروز مسولیتی سنگین بر دوش ماست و یک رسالت عمومی است که بر دوش ما گذاشته شده است و مردم عزیز سعی کنند که آن آزادی را که بر اساس قانون است را اجرا کنند نه ولنگاری را.

خطیب مرکز استان بیان داشت: جامعه شابسته امروز باید معارف اسلامی را داشته باشد و بر اساس معارف اسلامی قدم بردارد.

****************************

امام جمعه چرام در خطاب به استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت:آقای استاندار شما فکری به حال این مردم کنید، مردم از مسئولین مربوطه ناامید شده اند; اگر قرار است توجهی صورت نپذیرد بفرمایید تامردم تکلیف خویش را بدانند .

حجت الاسلام سید نورالله افشار امام جمعه چرام ظهر امروز در نماز جمعه این هفته شهر چرام در خطبه اول بیان کرد:مراد از اخراج آدم و حوا از بهشت طبق روایت امام صادق علیه السلام یکی از باغهای دنیا بوده که انواع نعمت ها در آن وجود داشته و چون عرب به هر باغی جنت می گویند و بهشت موعود قیامت, نعمت جاودانی است و بیرون رفتنی از آن ممکن نیست.

وی با طرح سوالی مبنی براینکه آیا آدم و حوا از بدو خلقت در بهشت ساکن بوده اند . گفت:بر اساس این آیه که می فرماید در بهشت سکونت نماییدمعلوم است که از ابتدا سکونت در بهشت دنیوی نداشته اند.

دکتر افشار در ادامه خطبه اول افزود:تکلیف الهی و امتحان خداوند بود که از شجره ممنوعه استفاده نکنند و گرنه از مقام قرب الهی دور می‌شود . 

امام جمعه چرام اضافه کرد:شیطانی که آدم و حوا را وسوسه کرد حتی ما را رها نمی کند و قسم خورده که انسان را از بهشت جاودانی دور کند .

خطیب جمعه چرام در خطبه دوم نمازجمعه چرام و با اشاره به مسئولان عنوان کرد:آقایان مسئول و مدیران کل راه و مسکن و شهرسازی و راهداری و حمل و نقل فکری به حال جاده های بین شهری شهرستان چرام کنید .

وی افزود:اگر راه یکی از محورهای اساسی و مهم توسعه هر شهرستان است سهم این منطقه از این شاخص توسعه چیست؟

دکتر افشار گفت:از خیر توسعه گذشتیم فکری به حال جان مردم کنید. مردمی که در تمام صحنه های انقلاب حضور دارند; در راهپیمایی ها ،انتخابات و سایر مناسبت های ملی و مذهبی مشارکت خوبی دارند نباید اینطور مورد بی‌مهری قرار بگیرند.

امام جمعه چرام بیان کرد:چقدر باید انسان بی گناه کشته شود تا توجهی به این شهرستان صورت پذیرد .

وی در خطاب به استاندار کهگیلویه وبویراحمد اظهار کرد:آقای استاندار شما فکری به حال این مردم کنید.مردم از مسئولین مربوطه ناامید شده اند; اگر قرار است توجهی صورت نپذیرد بفرمایید تامردم تکلیف خویش را بدانند .

*******************************************************

امام جمعه گچساران گفت:امام جمعه گچساران گفت: آقای استاندار جواب بدهید چرا دست از سر مصلای گچساران برنمی دارید؟،نمی خواهیم کمک بکنید و دست بردارید؟ امیدوارم این آخرین باری باشد که گلایه می کنم که اگر حل نشد مجبورم اسراری را بگویم که خیلی ها باید بیایند و جواب پس دهند.

سید امین الله حجازی امام جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به جایگاه ارزشمند سپاه پاسداران در کشورگفت:باید قدر سپاه و بچه های سپاه را دانست که امروز به حمدالله ملت خوب قدر می داند دولتی ها هم باید قدر بدانند.

وی افزود:بدانیم که اگر سپاه و ارتش نباشد و اگر نیروی مقتدر انتظامی و سربازان بی ادعای امام زمان(عج) نباشند نه دولت و نه ملت و نه مملکت هیچ گونه امنیتی نخواهند داشت که باید قدربدانیم و ناسپاسی نکنیم.

امام جمعه گچساران درادامه به مشکلات مصلی این شهر اشاره کرد و گفت:بارها گفته ایم و جلسات متعدد گرفتیم، بارها خواهش و التماس کردیم و به جایی نرسیدیم،باز هم قریب به یکسال است دوباره تکرار می کنم که چرا کار مصلای گچساران تعطیل است؟
 

حجازی اظهارکرد:اگر پول نیست که خود یک بحث دیگردارد؛می گویند بحث این است که قراردادی که با پیمانکار وجود دارد یک بندش اینچنین است  وبند دیگرش نیز آنچنان است!الان تقریبا حدود 16ماه است که این مصلی کارش تعطیل شده است!.

خطیب جمعه گچساران افزود:یعنی این همه مدت استانی نمی تواند بندی را حل کند و یا نمی خواهد؟کدام است نمی تواند و یا نمی خواهد؟ آقا پول نیست محبت کنیدما را بگذارید همان مس باشیم نخواستم طلا را،آقا ولش کنید نمی خواهیم به مصلی کمک کنید.

وی درادامه خطاب به استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت:آقای استاندار جواب بدهید چرا مصلای گچساران را دست از سرش برنمی داریدنمی خواهیم کمک بکنید و دست بردارید؟وچرا نمی خواهید دست بردارید؟

حجازی گفت:چرا الان به قولی که خودشان می گویند این مسئله یکسال و نیم در استانداری گیر کرده که شخص پیمانکار اینجور و یا آنجور است؟خوب بارها گفته ایم نمی خواهیم و این شخص پیمانکار هر کسی است خداحافظ و مصلی را به مومنین واگذار کنید.

امام جمعه گچساران گفت:چه سری است که دست از مصلی بر نمی دارند؟بارها گفته اند میلیارد میلیارد به مصلی پول داده اند!پس کجاست و پول ها دست چه کسی است؟ و درحالی که از آن طرف شخص پیمانکار می گوید من پول بنزینم را حتی ندارم.

وی افزود:بنابراین آقایان ببخشیدحالا به هر دلیل بنده فعلا امام جمعه هستم  و مصلی مربوط به نهاد نماز جمعه است ،امام جمعه مگر چقدر می تواند تحمل کند، چقدر جلسه بگذارد و چند تا باید واسطه بفرستد که امیدوارم این آخرین باری باشد که گلایه می کنیم که اگر حل نشد مجبورم اسراری را بگویم که خیلی ها باید بیایند و جواب پس دهند.

حجازی درادامه به فرمایشات رهبری در دیدار با فرماندهان سپاه پاسداران اشاره کرد و گفت:بعد از جواب موشکی سپاه به ترقه بازی های داعش بسیاری از تحلیگران دنیا گفته اند این موشکها در حقیقت به اسرائیل، آمریکا و عربستان بود.

وی افزود:آقا در این جلسه فرمودند:"کارتان خیلی عالی بود و خداوند از شما قبول کند این عبادت ماه رمضان است".یعنی دشمن را سرجایش بنشانید اوج عبادت است و فرمودند:" هرچه می توانید روی این موشک کار کنیدو دشمن باید سیلی بخورد".

امام جمعه گچساران درادامه با اشاره به روز عفاف و حجاب ،اظهارکرد:در دوران رضاخان پهلوی که به حرم امام رضا علیه السلام حمله کردند،مردم از حجاب و عفت دفاع کردندو اعتراض کردند و به خاک و خون کشیده شدند.

حجازی تصریح کرد:لازم است از عفت زنانمان دفاع بکنیم و از حرمت باید دفاع کرد امروز برخی هابه حدی درون کشور گستاخ شده اند که حجاب را به سخریه گرفته اند و گاهی مسخره می کنند که باید در برابر این خطرات هوشیار بود.

 **************************************************

امام جمعه موقت شهرستان لنده گفت: جای سئوال است چرا مسئولان در قبال این نشست سکوت اختیار کردند و این نشست که برای براندازی نظام بود بدون هیچ گونه واکنش از مسئولان مواجه شده است.

حجت الاسلام سید محمود الهی نیا در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان لنده ضمن اشاره به شروع فصل تابستان و افزایش گرمای هوا و همچنین مصرف آب اظهارکرد: با افزایش دمای هوا شاهد افزایش مصرف آب و برق در مناطق گرمسیری هستیم که لازم است همه همشهریان نسبت به این مسئله مهم صرفه جویی کنند.

وی افزود:کشاورزان و بهره برداران حوزه کشاورزی نیز می بایست نسبت به کاشت محصولاتی که نیازمند آب زیاد هستند در این تابستان خودداری کنند تا این دوره بحران آب را پشت سر گذرانیم.

امام جمعه موقت شهرستان لنده تصریح کرد: دردیدار مقام معظم رهبری با مسئولان قوه قضائیه موارد مهم بیان شد که لازم است مسئولان این قوه در خصوص حقوق عمومی جامعه، حمایت از آزادی های مشروع و برخورد جدی با ساختار شکنان را در دستور کار جدی خویش قرار دهند.

وی تاکیدکرد: تقویت نقش دیوان عدالت اداری، سازمان بازرسی کل کشور و ضرورت حمایت از حقوق مردم همانند ریزگردها، انتخابات و بورسیه ها از مواردی است که در دیدار مسئولان قوه قضائیه مطرح شد.

پرداخت مالیات کمک به توسعه کشور است

الهی نیا اظهارکرد: پرداخت مالیات کمک به توسعه کشور است و لازم است همه مردم برای رسیدن به اقتصاد پویا و اقتصاد مقاومتی تلاش کنند.

کودتای پادگان نوژه

مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنده در ادامه ضمن اشاره به کودتای 18تیر و کشف کودتای پادگان نوژه گفت: کودتای نافرجام امریکایی ها در 18تیرماه نقاب مخملی امریکا و جنایت دیگر آنان را برملا ساخت و باردیگر شاهد توطئه امریکایی ها برای بمباران جماران بودیم که به قدرت خداوند این کودتا نافرجام ماند.

غفلت مسئولان از تهاجم فرهنگی

وی در ادامه ضمن اشاره به تهاجم فرهنگی از سوی دشمنان به علیه ملت ایران گفت: پس از ناکامی دشمنان در پروژه های مختلف براندازی، پروژه تهاجم فرهنگی راه اندازی شد که باهدف تضعیف باورهای اعتقادی و فرهنگی و دینی استارت زده شد.

الهی نیا در ادامه ضمن اشاره به وضعیت عفاف وحجاب در جامعه گفت: لفظ عفت و حیا نشان دهنده فطرت پاک انسان است که با عفیف بودن و داشتن حیا می توان به سعادت رسید.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: متاسفانه به دلیل تهاجم فرهنگی مسئله حجاب تحت الشعاع قرارگرفت و امروز شاهد تغییر سبک زندگی به خصوص در نوع پوشش زنان هستیم که نشان از غفلت مسئولان است.

وی اظهارکرد: افزایش طلاق در جامعه، گسترش بی حجابی، اختلافات شدید خانوادگی، فروپاشی نظام و ساختار خانواده از مهمترین چالش های روزمره جامعه است که نیازمند نگرش و اندیشه ای قوی است.

الهی نیا خاطرنشان ساخت: فراموش شدن مسئله مهم و اساسی امربه معروف و نهی از منکر در جامعه باعث شد که سبک زندگی، نظام و ساختار خانواده های ایرانی تغییر کند.

تنها راه پیروزی بردشمن تقویت گفتمان مقاومت است

مسئول تبلیغات اسلامی شهرستان لنده ضمن اشاره به جنگ 33روزه لبنان گفت: امروز گفتمان مقاومت اسلامی به سرعت درحال نشر است به طوری که اقتدار این گفتمان را می توان در جنگ 33روزه حزب الله لبنان با رژیم غاصب صهیونیستی و شکست این رژیم به عینه دید که در منطقه نیز توجه به این گفتمان در حال رسیئن به پیروزی های بزرگ محور مقاومت است.

خطیب جمعه این هفته شهرستان لنده گفت: محور مقاومت به مستکبرین عالم ثابت کرد که در مقابل زور وتزویر تنها با ایستادگی و مقاومت باید سخن گفت.

سکوت در قبال نشست منافقین جای سئوال است

وی در ادامه ضمن اشاره به نشست منافقین با برخی از عوامل استکباری در فرانسه گفت: تکرار پروژه ایران هراسی این بار با میزبانی فرانسه و حمایت از منافقین و سعودی ها در حالی رقم خورد که این نشست با حمایت مستقیم فرانسه برگزارشد.

وی تاکیدکرد: جای سئوال است چرا مسئولان در قبال این نشست سکوت اختیار کردند و این نشست که برای براندازی نظام بود بدون هیچ گونه واکنش از مسئولان مواجه شده است.

الهی نیا اظهارکرد: بحث توسعه راه های شهرستان به خصوص تلاش برای خروج از بن بست یکی از مهمترین مطالبات مردم است که باید از سوی مسئولان مورد توجه جدی قرارگیرد.

توسعه و پیشرفت شهرها و روستاها در گرو فعالیت مستمر دهیاران و شهرداران است

امام جمعه موقت شهرستان لنده با تبریک روز دهیاری ها و شهرداری ها گفت: توسعه و پیشرفت شهرها و روستاها در گرو فعالیت مستمر دهیاران و شهرداران است که امیدواریم نسبت به این امر مهم تلاش وافر داشته باشند.

وی اظهارکرد: از مسئولان و برگزارکنندگان کنکور سراسری در شهرستان لنده که به نحو مطلوب برگزارشد باید قدردانی کرد چرا که آینده فرزندانمان در این آزمون بزرگ مشخص خواهد شد.

*****************************************************************

امام جمعه لیکک گفت:در شرایطی شرکت نفت ما با شرکت توتال فرانسه قرارداد امضاء می کند که فرانسه هم با دادن بمب به عراق در جنگ 8 سال دفاع مقدس و هم حمایت منافقین به ما خیانت می کند و ورود آن در چنین شرایطی باج خواهی است.

حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی در خطبه های امروز نماز جمعه این شهر ورود مجدد شرکت توتال فرانسه را در شرایطی که این کشور به ما خیانت می کند، نقد کرد.

وی تصریح کرد:شرکت نفت ایران قراردادهای جدیدی را تنظیم کرده است که بر اساس آنها با شرکت های مختلف خارجی قرارداد می بندد.

امام جمعه لیکک گفت: بر اساس قانون اساسی باید متن این قراردادها تحویل نمایندگان مجلس شود اما همچنان برای مردم و مجلس محرمانه هستند.

افروغی خاطرنشان کرد: قرداد 2030هم که محرمانه بود خیانت های زیادی به بار آورد، برجام محرمانه بود در حالی که قبل از آن متن آن در کشورهای خارجی افشا می شد و تنها برای ملت ایران محرمانه بود.

وی افزود:قرارداد کرسنت هم به صورت محرمانه بسته شد، اما چرا باید پرسید چرا دولت اصرار دارد که برخی قوانین و قراردادها از چشم مردم و مجلس محرمانه باشند اما دشمنان محرم آنها هستند؟

امام جمعه شهر لیکک در ادامه با اشاره به قرار داد جدید شرکت نفت ایران با شرکت توتال فرانسه، گفت: این شرکت در گذشته هم در پروژه فازهای 2و3پارس جنوبی با ایران قرارداد بست اما با معطل کردن ایران به مدت 8 سال، سرانجام زیر قرارداد زد و سرمایه های ما از بین رفت.

افروغی با اشاره به نظر منتقدین در مورد قرارداد با شرکت توتال فرانسه، گفت: در شرایطی شرکت نفت ما با این شرکت فرانسوی قرارداد امضاء می کند که فرانسه هم با دادن بمب به عراق در جنگ 8 سال دفاع مقدس و هم حمایت منافقین به ما خیانت می کند.

وی افزود:این قرارداد در فضایی بسته می شود که این کشور حیثیت ایران را به باد می دهد و نوعی باج خواهی است.

امام جمعه بهمئی با بایان اینکه این قرارداد چه فرقی با قراردادهای ایران قبل از ملی شدن صنعت نفت دارد؟ این قرارداد 20ساله بوده و تا 25سال قابل تمدید است، تصریح کرد: در این قرارداد شرکت توتال فرانسه بیش از 50درصد، شرکت چینی 30درصد و ایران 19درصد سهم دارد.

افروغی در بخش دیگری از خطبه های امروز به ارزش حجاب و عفاف اشاره کرد و برخلاف تبلیغات منفی، حجاب را برای زنان مصونیت اجتماعی دانست.

وی در پایان گفت:زنی که محجبه است از گزند انسان های آلوده در امان است و می تواند در جامعه نقش خود را به خوبی ایفا کند.

انتهای پیام/7044

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا