17. تير 1396 - 19:17
قطعی و سرعت بسیار پایین اینترنت در کهگیلویه و بویراحمد به ویژه شهر یاسوج موجی از نگرانی را برای کاربران اینترنت به وجود آورده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام ، از روزهای گذشته تاکنون قطعی و سرعت بسیار پایین اینترنت در کهگیلویه و بویراحمد به ویژه شهر یاسوج موجی از نگرانی را برای کاربران اینترنت به وجود آورده است.

سرعت لاک پشتی اینترنت در یاسوج به حدی پایین است که بسیاری از کاربران برای مشاهده اخبار و اطلاعات و تصاویر در فضای اینترنت ساعت ها وقت صرف می کنند و در آخر نیز با قطعی اینترنت مواجه می شوند.

علت این قطعی های مکرر و سرعت بسیار پایین اینترنت در حالی در استان کهگیلویه و بویراحمد به وقوع می پیوندد که در این استان بسیاری از فعالیت های دانشجویان در حوزه تحقیقات و خدمات رسانی به شهروندان در دستگاه های اجرایی و بانک ها از این طریق انجام می شود.

 

نارضایتی شهروندان و وعده های پوچ مسئولان 

یکی از شهروندان یاسوجی با بیان اینکه سرعت پایین اینترنت در شهر یاسوج بسیاری از کاربران اینترنت را کلافه کرده است خواستار پیگیری این مشکل از سوی مسئولان  و شرکت های خدمات دهنده اینترنت شد.

یکی از دانشجویان نیز در ااین باره اظهار کرد: در برخی از مواقع که سرعت اینترنت به پایین ترین حد خود می رسد و این موضوع در رسانه های کهگیلویه و بویراحمد منتشر می شود مسئولان شرکت مخابرات از افزایش پهنای باند و حل این مشکل تا مثلا یک هفته آینده خبر می دهند اما شهر یاسوج همچنان با این مشکل مواجه است.

یکی دیگر از شهروندان یاسوجی که در یکی از کافی نت های این شهر مشغول دانلود فایلی در اینترنت بود نیز از وضعیت اینترنت در شهر یاسوج ابراز نارضایتی کرد و گفت: چرا مشکل سرعت پایین اینترنت در این شهر به صورت اساسی بر طرف نمی شود.

 

 

مدیرکل جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: نظارت بر ارایه خدمات فناوری اطلاعات که اینترنت جزئی از این موضوع است سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و  ساختار به گونه ای که در تمام استان ها نمایندگی ندارد و در 9 منطقه دارد و منطقه که منطقه جنوب است شامل فارس کهکیلویه و بویراحمد و بوشهر است به مرکز یت ارتباطات رادییویی جنوب در شیراز مستقر است.

جواد غلامپور افزود: باتوجه به به بازدیدهای دوره ای، پایش وضعیت و کیفیت سرویس مثلا آیا همراه اول کیفیت سیگنال دهی اش خوب است یعنی اینکه برای تمام جاهایی که وظیفه اش است و باید سیگنال داشته باشد نه هرجایی  به صورت دوره ای و مستمر وضعیت ارتباطی پایش می شود. 

وی بیان کرد: در استان ما یک شرکت خصوصی که در کل کشور جامع است کار را برعهده می گیرد ولی از لحاظ حقوقی سازمان مقررات رادیویی پیگیر موضوع است.

غلامپور ابراز داشت: اداره ما ارتباطات و فناوری اطلاعات است و به نوعی نظارت راهبردی و برنامه ای زیر مجموعه پست، پست بانک ، زیر ساخت و تاحدودی تنظیم مقررات است که به استان ما ربط دارد را برعهده دارد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه ارتباطات هرکمکی بتوان کرد کوتاهی نخواهیم کرد و اگر در حوزه وظیفه ما هم نباشد کمک می کنیم تا به مردم خدمات با کیفیت ارایه شود.

این مسئول ادامه داد: اینترنت به صورت مداوم خدمت پایش می شود و پایش نیز دستگاه دارد و ما تجهیزات نداریم چون از لحاظ ساختاری و قانونی نمی توانیم داشته باشیم .

تماس برای شکایت از کیفیت اینترنت و سایر حوزه های ارتباطات و فناوری اطلاعات با شماره 195 ، 195.IR 

مدیرکل جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمدعنوان کرد:  آن سازمان در حوزه اینترنت که شامل ثابت، سیار، وایمکس، ای دی اس ال در هرچند حوزه را بازدید و دسترسی آنلاین دارند و وقتی به طور مثال یک شرکت ای دی اس ال می خواهد اینترنت بفروشد باید سی آر ام خود را آنلاین به سازمان بدهد و مردم در صورت شکایت در خصوص کیفیت اینترنت و سایر حوزه های ارتباطات و فناوری اطلاعات با شماره 195 ، 195.IR تماس بگیرند و شکایت خود را اعلام کنند تا پیگیری شود.

وی ابراز داشت: اگر نقطه خاصی در خصوص عدم کیفیت اینترنت و سرعت پایین ان که توسط شرکت های مختلف استان ارایه می شود وجود دارد باید با این شماره ها تماس گرفته شود تا پیگیری شود.

وی افزود: اینترنت همراه اول و ایرانسل در مقایسه با سایر استانی ها کیفیتش بهتر است و رتبه خوبی داریم.

غلامپور گفت: یکی از ایرادات مبین نت این است که حجم آن زود تمام می شود که به نظر میرسد به خاطر کشینگ است اما در بررسی فنی مشخص شد که کشینگ مشکلی ندارد.

تمام شدن  زودهنگام حجم اینترنت ظلم در حق مردم است 

وی ابراز داشت: با خصوصی شدن مخابرات آن موقع لیست وضعیت آنتن دهی در استان ارائه شد و اعلام کردند که وضعیت این مناطق که تعداد آنها بالاست خوب است غافل از اینکه اینها دارند ما داریم خصوصی می شویم و طبق پروانه این شرکت های خصوصی ملزم به رعایت شرایط موجود هستند و اگر این کار را نکنند جریمه می شوند.

 غلامپور گفت: متاسفانه خیلی این سرویس دهی ها از قبل مشکلاتی داشتند و خصوصی شدند و الان اگر از محل اعتبارات دولت می تواند کمکی کند آنهایی که در آن لیست بود چون پروانه به آنها تعلق گرفت و اعلام شد که مشکل ارتباطی ندارد الان سازمان های نظارتی وقتی می خواهی کار را به آنها بدهی نمی توانی چون قبلا اعلام شده که ارتباط دارند سازمان نهای نظارتی می گویند صرف هزینه هدر دادن پول بیت المال است و اکثر مشکل روی این موضوع است.

این مسئول افزود: حق با مردم است و در روستای عزیزی، در کهگیلویه تراب وسطی ،بید پیچاب باشت، قسمتی از مناطق بی بی حکیمه مشکل آنتن دهی همچنان وجود دارد.

رفع مشکل آنتن دهی 68 روستای در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در بحث رفع مشکل آنتن دهی 68 روستا از جمله روستای شاه بهرام ، کوهسرک باشت، دهگاه جلاله در دنا طی این سالها برطرف شد اما همچنان مشکلاتی وجود دارد.

غلامپور ابراز داشت: براساس آمار سازمان مقررات رادیویی تا پایان اسفندماه 95 ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان 20.41 است .

وی بیان کرد: درصد روستاهای دارای ارتباط در استان 96.96 است و ضریب نفوذ همراه اول در استان 66.76، پوشش جمعیتی 98.7 

غلامپور با اشاره به اینکه پوشش جمعیتی ایرانسل66.7 و ضریب نفوذ آن 2.55 است، گفت:پوشش جمعیتی رایتل 44.82 و ضریب نفوذ 3.33 است.

مدیرکل جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: تعداد مشترکان تلفن همراه اول در کهگیلویه و بویراحمد 476 هزار و 139 نفر ، ایرانسل 304 هزار و 2 نفر و رایتل نیز 23 هزار و 775 نفر است.

وی عنوان کرد: ضریب نفوذ اینترنت براساس تعداد خانوارهای متصل به شبکه اینترنت 62.4  و ضریب نفودضریب نفود براساس تعداد کاربران اینترنت  47.5 ،ضریب نفوذ پورت اینترنت پرسرعت ثابت 5.701  و ضریب نفوذ کل کاربران اینترنت در استان 50.34 است

غلامپور در پایان افزود: تعداد کاربران اینترنت در استان کهگیلویه و بویراحمد 309 هزار و 221 نفر است.

انتهای پیام/200

منبع:، صبح زاگرس

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا