23. تير 1396 - 13:57
امام جمعه چرام گفت:بعد از شلیک موشک های سپاه پاسداران به مقر تروریست های داعش که با اقتدار و دقت صورت پذیرفت,بعضی افراد این حرکت و موشک ها را منصوب به خویش کردند و گفتند سازنده ی موشک‌ها دولت است؛این حرکت که رهبر انقلاب از آن تعبیر به عبادت ماه مبارک رمضان یاد کردند, متعلق به مجموعه نظام و تفکر انقلابی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام ،دکتر سید نورالله افشار امام جمعه چرام در خطبه اول نمازجمعه این هفته شهر چرام و همچنین در دنباله  تفسیر سوره اعراف بیان کرد: شیطان برای فریب آدم و حوا به آنها گفت اینکه خداوند نهی کرد تا از شجره ممنوعه نخورید, این بود تا شما دو فرشته نشوید یا عمر جاودان پیدا نکنید.

 

 

وی افزود:شیطان با قصد خیر خواهی بنی آدم را به انحراف می کشاند و گام به گام انسان را از انجام واجبات و ترک محرمات دور می‌کند.

 

خطیب جمعه چرام  در خطبه اول گفت:بی اعتنایی به مستحبات و انجام مکروهات قدم اول است زیرا مستحبات و مکروهات مثل دیوار و قررگاهی برای واجبات و محرمات اند.

 

 

وی درباره تاثیر شیطان انسی یعنی رفیق بد عنوان کرد:وقتی آهن سرد و سخت در کوره آتش حالت انبساط و انعطاف به خود می‌گیرد و هر شکل و قالبی به خود می‌گیرند, چگونه روح انسان با آن همه لطافت تحت تاثیر رفتار و کردار همنشینان قرار نگیرد!

 

 

دکتر افشار در خطبه دوم درباره شلیک موشک سپاه گفت:بعد از شلیک موشک های سپاه پاسداران به مقر تروریست های داعش که با اقتدار و دقت صورت پذیرفت,بعضی افراد این حرکت و موشک ها را منصوب به خویش کردند و گفتند سازنده ی موشک‌ها دولت است.

 

وی افزود:این حرکت که رهبر انقلاب از آن تعبیر به عبادت ماه مبارک رمضان یاد کردند, متعلق به مجموعه نظام و تفکر انقلابی است.

 

دکتر افشار اضافه کرد:چه خوب بود این افراد در ایام انتخابات پیشرفت های نظامی کشور را تضعیف نمی کردند یا این تفکر که در سال گذشته در فضای مجازی توییت نمی‌دادند که ((دنیای فردا, دنیای گفتمان‌ها است نه موشک)).

 

امام جمعه چرام اظهار کرد:این دوگانگی در گفتار مورد پذیرش نیست و باعث ناراحتی دوستداران انقلاب اسلامی در داخل و خارج کشور می شود.

 

خطیب جمعه چرام افزود:پیشرفت های کشور در حوزه‌های نظامی یا سایر حوزه‌ها محصول اراده و اندیشه انقلابی است که بی نام و نشان درتلاش اند و شعار ما می‌توانیم را به منصه ظهور رساندند.

 

دکتر افشار در ادامه خطبه دوم بیان کرد:منافع ملی ما و اهداف بزرگ انقلاب اسلامی که محو و نابودی کفر و شرک است اقتضا می کند تحت زعامت امام خامنه ای اختلافات سلیقه ای و رفتاری را کنار بگذاریم.

 

وی افزود:و برای مهمترین مشکل و دغدغه مردم و خانواده‌ها که اشتغال جوانان است فکر و تدبیری اندیشه شود.

 

انتهای پیام/ص

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا