26. تير 1396 - 19:58
سید علی محمد قاسمی جانباز قطع نخاع 70 درصد است که وقتی به خانه وی رفتم گلایه ها و حرف های زیادی برای گفتن داشت گلایه از اینکه با وجود مشکلات زیاد امابیناد شهید به دادش نمی رسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام به نقل از ایل بانو،کهگیلویه و بویراحمد 9 هزار و 577 جانباز دارند که در راه خدا  جهاد کردند و از جانشان گذشتند یکی از وظایف اداره کل بیناد شهید و اموایثارگران حمایت و رسیدگی به این جانبازان است که گاهی به دلایلی این رسیدگی به خوبی انجام نمی شود و گلایه های برخی از این جانبازان را به دنبال دارد.

سید علی محمد قاسمی جانباز قطع نخاع 70 درصد است که وقتی به خانه وی رفتم گلایه ها و حرف های زیادی برای گفتن داشت گلایه از اینکه با وجود مشکلات زیاد امابیناد شهید به  دادش نمی رسد.

سید علی محمد قاسمی متولد اول شهریور ماه سال 45 است که دوم دبیرستان بوده وارد جبهه و جنگ شد 9 ماه در جبهه حق علیه باطل جنگیده است و در این چند ماه نیز سه بار زخمی شد اما هیچگاه به عقب باز نگشت تا اینکه در سال 64 در منطقه فاو در اثر ترکش راکت هواپیما قطع نخاع شد.

به گفته این جانباز 70 درصد تنها سه روز دیگر از پایان ماموریتش باقی مانده بود که دچار این حادثه شد اما می گوید پشیمان نیستم و هنوز هم حاضر هستم به هر شکلی که بخواهند در خدمت کشورم باشم. اگر سالم بودم و می توانستم راه بروم اکنون جز مدافعان حرف بودم اما حیف که کاری ازم بر نمی آید.

قاسمی حرف های زیادی برای گفتن داشت او از عکس های یادگاری حجت الاسلام شهیدی در خانه اش گفت و اینکه هیچکدام از مشکلاتش حل نشد از بی مهری مدیرکل بیناد شهید و امور ایثار گر استان گفت که با وجود اینکه بیش از 2 ماه است در اثر شکستگی پای راست خانه نشین شده است اما  این اداره کل تا کنون دیداری با وی نداشته اند.

این جانباز 70 درصد ادامه داد: من کارمند دادگستری هستم از روزی که دچار شکستگی پا شدم کارمندان دادگستری به دیدن من آمدند و جا دارد همین جا از آنها تشکر کنم اما از بنیاد شهید هیچکس حتی حال من را نپرسیده است و انگار من را فراموش کرده اند.

وی بیان کرد: نزدیک به 32 سال است که مجروح شده ام و تا کنون هیچ مسئولی از حال من با خبر نشده است و اگر هم دیداری بوده تنها برای گرفتن عکس و نشان دادن و انتشار در رسانه ها است رییس بنیاد شهید و امور ایثارگر کشور در زمان سفر رییس جمهور برای دیدار به منزل ما آمدند و من فکر می کردم بخشی از مشکلاتم حل می شود و حجت الاسلام شهیدی نیز قول کمک و مساعدت دادند اما هیچ اتفاقی نیفتاد.

قاسمی افزود: حجت الاسلام شهیدی قول بر طرف شدن مشکلاتم را داد اما مثل اینکه وقتی بازگشت همه چیز را فراموش کرد حتی دیگر تلفن را هم جواب نمی دهد.

این جانباز 70 درصد کهگیلویه و بویراحمدی به عدم دریافت مستمری از بیناد شهید استان اشاره کرد و گفت: بنیاد شهید استان هیچ گونه مستمری به من پرداخت نمی کند و می گویند چون که من کارمند دادگستری هستم پس مستمری تعلق نمی گیرد.

قاسمی ادامه داد: در حالی که طبق اصل 141  که معاونت قضایی مجلس قانونی را تصویب کرده است که جانبازانی که در ادارت دولتی و غیر دولتی مشغول به کار هستند دو شغله محسوب نمی شوند و حقوقی که اداره یا شرکت مربوطه پرداخت می کند به عنوان حق الزحمه است و بنیاد شهید نیز باید حقوقی به عنوان هدیه ایثار به آنها پرداخت کند.

وی عنوان کرد: اما نزدیک 20 سال است که در دادگستری مشغول کار هستم اما مستمری دریافت نکرده ام اگر قانون است باید برای همه باشد و در مورد همه یکسان باشد اما مثل اینکه یک نوع دوگانگی  بین کارمندان بنیاد شهید و جانبازان شاغل در ادارت ایجاد شده است.

بزرگترین آرزویم دیدار با رهبر است

قاسمی در پاسخ به این سوال که ایا تا کنون دیدار رهبری رفته ای گفت: دیدار با رهبر بزرگترین آرزویم است  دلم می خواهد قبل از مرگ رهبر را ببینم حجت الاسلام شهیدی که به خانه من امده بود قول داد این دیار را برای فراهم کند اما دیگر حتی گوشی اش را هم جواب نمی دهد ارزو می کنم یک روز محقق شود و از نزدیک رهبرم را ببینم.

اما بنیاد شهید استان چرا حتی یک سرکشی ساده از من نمی کند مگر یک سرکشی ساده خرج دارد؟

مسئول روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگر کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: حق پرستاری به این جانباز تعلق می گیرد نه تنها حق پرستاری بلکه سایر خدمات نیز داده می شود.

مختاری در خصوص اینکه مستمری به این جانباز تعلق نمی گیرد، افزود: طبق شرایط و ضوابطی که وجود دارد قانون این اجازه را نمی دهد و این تنها در استان نیست در کل کشور اجرا می شود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا بنیاد شهید سرکشی از این جانباز ندارد، عنوان کرد: از شکستگی پای اقای قاسمی با خبر نبودم و برای این دیدارها بهتر است معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید استان حضور داشته باشد که مشکلات درمانی خود را با دکتر گودرزی در میان بگذارد طبق شناختی که من از محمد گودرزی دارم فردی نیست که بشنود جانبازی بیمار است و به دیدارش نرود اما اکنون چند روزی است که  برای ماموریت به تهران رفته است و بدون شک از شکستگی پای اقای قاسمی با خبر نبوده است.

مختاری ادامه داد: تا پایان این هفته دیداری ترتیب خواهیم داد که به همراه مدیرکل بنیاد شهید از این جانباز 70 درصد دیدار و سرکشی کنند.

گزارش و عکس: زهرا داوودی

انتهای پیام/

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا