5. مرداد 1396 - 2:27
شهید حسين وحدتى‌فر در تاریخ 5مردادماه1365 بر اثر حوادث ناشى ازدرگيرى مستقيم بادشمن توسطدشمن‌درجبهه به مقام رفیع شهادت رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام،شهید حسين وحدتى‌فر در تاریخ 5مردادماه1365 بر اثر حوادث ناشى ازدرگيرى مستقيم بادشمن توسطدشمن‌درجبهه به مقام رفیع شهادت رسید.

فرازی از وصیت نامه شهید

 

بسم الله الرحمن الرحيم

و لا تقولولمن يقتله فى سبيل الله بل احياء و لكن لا تشعرون

اينجانب حسين وحدتى فر فرزند محمديار وحدتى فر ساكن روستاى گراب وصيت نامه خود را با نام خدا و نام امام زمان و نايب بر حقش امام خمينى شروع ميكنم بارخدايا تو را شكر گزارم از اينكه به من توفيق دادى كه نداى هل من ناصر ينصرنى حسين زمان نايب برحق حضرت مهدى(عج) امام خمينى را لبيك گفته و عاشقانه براى ستيز با يزيديان زمان عازم ميدان نبرد شوم . به مادر و همسر و همه خويشان و برادران توصيه مى كنم.

كه اگر خداوند شهادت را نصيبم كرد براى من گريه نكنيد و لباس سياه نپوشيد و در عوض امام را دعا كنيد . تنها خواهش و وصيت من از امت شهيد پرور اين است كه از خط امام كه همان خط اسلام و قرآن است جدا نشويد .

 

و اين انقلاب را زمينه ساز انقلاب امام زمان (عج) بدانيد . وصيتم به برادران و خواهران دانش آموز اين است كه شما اميد آينده انقلاب هستيد كوشش كنيد در دبستانها و تمام مدارس فقط عقيده روحانيت و اسلام باشد ، و مساجد و جماعات را خالى نكنيد كه با اين كار اسلام سربلند و دشمنان اسلام روسياه خواهند شد .

http://choram.ir

و به فرموده رهبر جبهه را گرم نگهداريد كه نويد پيروزى نزديك است . من به جبهه مى روم تا به فرمان امام ، حق مستضعفين را از مستكبرين و زورگويان تاريخ بگيرم و راهى را كه من شناختم راه شهيدان كربلا است در روز عاشورا زيرا بوى شهادت هم اكنون به مشامم مى رسد . و اما مادرم و خواهرانم و برادرانم و پدرم و همسرم طورى با هم زندگى كنيد كه آبروى شما و من را حفظ كنيد و الگو و نمونه يك خانواده شهيد باشيد و هيچ وقت شهادت مرا به رخ ديگران و جامعه نكشيد.

 

و اما شما پدر عزيز و مادر گرامى زحمتهاى زيادى براى من كشيده ايد ولى من هيچكارى براى شما نكرده ام و اميدوارم كه شما مرا ببخشيد و حلال كنيد و در خاتمه تمام برادران و خواهران و خويشان را سلام مى رسانم .

خدايا خدايا تا انقلاب مهدى خمينى را نگهدار 
والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته 

 

 

زندگی نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم
كتب عليكم القتال و هو كره لكم عسي ان تكرهو شيئا و هو خير لكم و عسي ان تحبوا شيئاً و هو شر لكم و الله يعلم و انتم لاتعلمون      (بقره آيه 216)
جهاد بر شما مقرر شده در حالي كه از آن اكراه داريد و بسا چيزي كه از آن بي ميل هستيد ولي براي شما خير است و بسا چيزي كه به آن علاقه داريد در حال يكه براي شما بلا و مصيبت است و خداوند بهتر مي داند و شما نمي دانيد . 

با توجه به مضمون آيه فوق وجوب جهاد با خصم خدا روشن مي گردد . بنابراين چه جاي درنگ و ترديد آيا حيات به همين زندگي پر از محنت چند روزه دنيا محدود است يا مرگ براي انسان خداشناس تولدي است ديگر ؟ 
حجاب چهره جان مي شود غبار تنم        خوشا دمي كه از اين چهره پرده برفكنم 
چنين قفس نه سزاي چو من خوش الحاني است    روم به گلشن رضوان كه مرغ آن چمنم 
چگونه طواف كنم در فضاي عالم قدس        كه در سراچه تركيب تخته بند تنم 

خرم آن روز كزين منزل ويران بروم        راحت جان طلبم و زپي جانان بروم 
آري آنان كه عشق حق را در سر دارند از رنجها و محنتها و كشتنها و سوختنها چه باك . آنان حيات ابدي را در وصال با معشوق مي دانند و در اين راه نعمتهاي اندك دنيا در نظرشان بي مقدار جلوه مي كند .

اينان درس شهادت را از مولايشان حسين (ع) آموخته اند و ما هم بايد درس پيام را از اين شيرزن كربلا زينب بياموزيم تا راه شهدا بي رهرو نباشد.

http://choram.ir

شهادت كه به شمع تاريخ تشبيه شده بدين لحاظ است كه شهيد خود مي سوزد و به ديگران نور آزادگي مي دهد . اگر امروز شهداي گلگون كفن ما در صحنه هاي نبرد جان مي بازند ، دنيا از آنها درس شهامت مي آموزند . و اكنون اين امكان به وجود آمده كه نداي آزادي خواهي از حلقومهاي فشرده ستمديدگان و از زبان هاي در دهان محبوس مظلومان بيرون آيد و در مصر و لبنان و آفريقاي جنوبي و در كنگره عظيم حج پيام انقلاب اسلامي كه پيام خداست به همه مستضعفان برسد .

 

خيل عظيم شهدا كه از هابيل تاكنون به راه افتاده مي رود تا بر تمامي مظاهر و كفر و الحاد در سطح جهان و در طول تاريخ بتازد و سرانجام عدل و آسايش را در سراسر گيتي با خون مقدس خويش تضمين نمايد و از همين دولت كه مي گويند اسلام با خون به اينجا رسيده است و اين خون نيز به وسيله شهادت به پيكر امت اسلامي تزريق مي گردد .

 

اما برويم بر سر زندگينامه ، زندگينامه اي كه گوياي محروميت و استضعاف شهيد و بيانگر عشق و علاقه وي به انقلاب و رهبري پيامبرگونه اش چگونه مانند شد . آهنين در مقابل انديشه هاي شيطاني آنها مقاومت مي كند و همه محاسبات نظامي ، سياسي آنها را نقش برآب مي كند .

شهيد حسين وحدتي فر فرزند محمديار در سال 1348 در خانواده اي معمولي و محروم در روستاي گراب طيبي سردسير پا به عرصه وجود گذاشت . دوران كودكي را مانند ساير كودكان روستاي خود در محيطي پر از فقر و مصيبت ادامه داد تا در سن شش سالگي كه به مدرسه رفت . در مدرسه با علاقه فراوان به درس دل مي داد و اوقات فراغت و تعطيلي همگام با خانواده در امور كشاورزي و دامداري كه شغلهاي سنتي هر خانواده روستايي است از مشكلات و نارساييها مي كاست.

پس از گذراندن دوران ابتدايي در همان روستا به علت محروميت منطقه ناچار از عزيمت به دهدشت به قصد ادامه تحصيل شد و در مدرسه راهنمايي طالقاني دهدشت مشغول تحصيل گرديد .

 

در اينجا كه محيط بزرگتري بود با حقايق بيشتري آشنا شد و به تدريج در جريان مسائل جنگ و جبهه قرار گرفت و علاقه حضور در جنگ و ياري رزمندگان در جان و روح وي شوري به پا كرد كه سرانجام در سال بعد يعني در سال دوم راهنمايي به اين نداي وجدان و تكليف پاسخ مثبت داد و عازم جبهه شد و درس و مدرسه را ناتمام گذاشت م

و در مدرسه ديگري يعني مدرسه شهادت مشغول تحصيل شد . از آن پس تا لحظه شهادت چندين بار عازم جبهه شد تا سرانجام به آرزوي ديرين خود يعني شهادت نائل آمد .

 

عشق و علاقه وي به جبهه چندان بود كه با اصرار در از بين بردن موانع مي كوشيد . براي نمونه مكرر از مسئولين ثبت احوال تقاضا مي نمود كه شناسنامه اش را طوري تغيير دهند تا مانع سني براي حضور در نبرد حق عليه باطل نداشته باشد و از خانواده و خويشاوندان مي خواست كه مانع عزيمت وي به جبهه نشوند . شهيد هنگام شهادت پاسدار افتخاري بود كه در تيرماه 65 در جبهه مهران در اثر اصابت تركش موشك هواپيما به شدت مجروح و در تاريخ 5/5/65 پس از بيست روز بستري شهيد در بيمارستان شهيد مدرس تهران به درجه رفيع شهادت نائل آمد . شهيد دلباخته در سال 1364 ازدواج نمود كه ثمره آن فزند دختري است به نام سميه كه از ايشان به يادگار مانده است .

 خصوصيات اخلاقي شهيد براي كساني كه او را مي شناختند قابل تحسين است . در خانواده از اخلاق معتدل و آرامي برخوردار بود و نسبت به افراد خانواده بسيار صبور و پرحوصله بود . از دوران دبستان به قرآن و معارف اسلامي علاقمند و پيوسته به مسائل مذهبي وصيتنامه خويش را علاوه بر نوشتن در نواري هنگام راز و نياز و خلوت شبانه با معبود با زبان خود با دعاي توسل همراه ساخت و ضبط نمود كه اينك نوار آن موجود است . 
دوستان و آشنايان و همسنگرانش از محبتها و ايثارگريها و مبارزاتش سرگذشتها دارند كه براي جلوگيري از اطاله كلام از نقل آنها خودداري مي گردد . 

والسلام عليك و رحمت الله و بركاته 
خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار

 

انتهای پیام/خ

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس