1. شهريور 1396 - 22:44
جلسه تحلیف شورای روستاهای شهرستان چرام در مسجد امام علی علیه السلام این شهر برگزار شد که امام جمعه و فرماندار و همچنین بخشدار چرام به سخنرانی و توصیه به شوراهای روستاها پرداختند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام،جلسه تحلیف شورای روستاهای شهرستان چرام در مسجد امام علی علیه السلام این شهر برگزار شد.

 

 

بخشدار مرکزی چرام:در صورت عملکرد مناسب دهیاراری ها،انتخاب دهیاران فعلی بهترین گزینه استhttp://choram.ir

در این جلسه الیاس افسردیر بخشدار مرکزی چرام با اشاره به انتخاب دهیار و توصیه به اعضای شورای جدید بیان کرد:  دهیارهای ما تجارب بسیار زیادی دارند و پای کار می باشند و از طرفی نیز درآمد متوسطی دارند و امید است که شما برای ابقای آنها در صورت نیاز و عملکرد خوب همت کنید.

 

وی افزود: قانون به شما ظرف ۱۵ روز این حق را داده است که دهیار روستای خود را مشخص کنید و انتظار داریم که اگر دهیار های فعلی پای کار بودند و با همکاری شورا های سابق,توجهی به ابقای این افراد شود.

 

 

واکنش امام جمعه چرام به دخالت سیاسیون در انتخاب دهیاران/درصورت صحت این ماجرا،به مردم اسم این افراد را خواهیم گفت

http://choram.ir

حجت الاسلام سید نورالله افشار امام جمعه چرام  اظهار کرد: انسان با مشورت و افکار گوناگون می تواند بهترین تصمیم گیری را انجام دهد.

 

وی افزود: در قران نیز به پیامبر توصیه شده است که مشورت کنید.

 

امام جمعه چرام گفت: هدف شوراهای روستاها باید حل مشکلات اهالی روستا و بهبود مسائل اجتماعی وفرهنگی باشد اما گاهی برخی سیاست زدگان برای انتخاب دهیاران در کار اعضای شورا دخالت می کنند که این کار توهین به شعور و اراده مردم در انتخاب مردم است.

 

افشار اضافه کرد: برخی از سیاست زدگان و فعالان سیاسی شورا را به جریانات سیاسی قومی و قبیله‌ای می‌کشانند که با توجه به شنیده ها در صورت صحت دخالت این افراد در انتخابات و تصمیم گیری های اعضای شورا در تریبون نماز جمعه اسم و نام آنها برای مردم فاش می کنیم.

 

خطیب جمعه چرام بیان کرد: اگر این آقایون به دنبال تصمیم گیری  اعضای شورا برای انتخاب دهیار روستا ها هستند چرا تلاش نمی کنند تا مشکل  اشتغال و بیکاری جوانان حل شود تا شهروندان ما برای کار در کشورهای غریبه جان خود را ندهند.

وی افزود: اجازه نمی‌دهیم که سیاسیون در کار شوراها و انتخاب مردم دخالت کنند چراکه این کار توهین به شعور و رای مردم است.

 

سرپرست فرمانداری چرام:با نظر امام جمعه موافقم/اجازه اهانت به رای مردم را نمی دهیمhttp://choram.ir

داریوش پاداش سرپرست فرمانداری چرام نیز در این جلسه تحلیف بیان کرد: اصل دموکراسی این است که مردم کار خود را خودشان انجام دهند و شما نیز سعی کنید مشکلات را به حداقل برسانید.

 

وی با اشاره به برگزاری انتخابات اظهار کرد: ما در سال های اخیر به صورت میانگین دو سالی یک انتخابات برگزار کردیم که این کار اقتدار نظام را در برگزاری این امر بزرگ نشان می‌دهد.

 

پاداش گفت: گاهی مشاهده می ‌شود که برخی دهیاران روستاها آیتم‌های لازم را ندارند و قدمی برای حل مشکلات برنمی دارند که باید جای خود را به دیگری دهند و شما نیز باید کسی را انتخاب کنید که پتانسیل حل و رفع مشکلات را داشته باشد.

 

سرپرست فرمانداری چرام با اشاره به انتخاب دهیار گفت: نگذارید فردی که مخالف با چارچوب‌های نظام و قانون است، دهیار شود چرا که هزینه های زیادی را برای ما خواهد داشت.

 

وی اضافه کرد: اگر سیاسیون به اعضای شورا برای انتخاب دهیار فشار بیاورند ما نیز هم نظر با نظر امام جمعه خواهیم بود و اجازه نمی دهیم به رای و شعور مردم اهانت شود.

 

تصاویر تکمیلی:

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
دوره آموزش مجازی شهید آوینی
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا
حرف تو