2. شهريور 1396 - 9:50
شهيد باقريان در سال 1346 در خانواده اي متدين متولد شد و پس از طي دوران طفوليت براي كسب علم و دانش راهي مدرسه و به فراگيري علم و دانش پرداخت و همچنین با وجود اينكه در روستاي محل اقامت ايشان مدرسه وجود نداشت ولي رنج و زحمت زيادي را تحمل کرد و صبحها براي فراگيري علم و دانش به چرام می آمد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام،شهید بهادر باقریان ده شیخ در سال 1346 در خانواده اي متدين متولد شد و پس از طي دوران طفوليت براي كسب علم و دانش راهي مدرسه  و به فراگيري علم و دانش پرداخت.
 
 
زندگينامه پاسدار شهيد بهادر باقريان 
http://choram.ir
شهيد باقريان در سال 1346 در خانواده اي متدين متولد شد و پس از طي دوران طفوليت براي كسب علم و دانش راهي مدرسه  و به فراگيري علم و دانش پرداخت و با وجود اينكه در روستاي محل اقامت ايشان مدرسه وجود نداشت ولي رنج و زحمت زيادي را تحمل نمود و صبحها براي فراگيري علم و دانش به چرام آمد.
و عصرها با كوله باري از علم و دانش به خانه خود برمي گشت تا اينكه دوران پنج ساله ابتدايي را با موفقيت به پايان رساند .
وي براي ادامه تحصيل وارد مدرسه راهنمايي شد ولي به علت ازدياد سن نتوانست ادامه تحصيل دهد و ناچار شد براي حل مشكلات زندگي به پدرش كمك کند .
تا اينكه در مردادماه 1365 به فكر تشكيل خانواده افتاد و پس از تشكيل خانواده در مهرماه 1365 به خدمت سربازي اعزام گرديد و از آنجا كه علاقه وافري به سپاه پاسداران انقلاب اسلامي داشت خدمت در سپاه را انتخاب نمود و پس از اتمام دوران آموزشي وارد تيپ المهدي (عج) مستقر در يكي از جبهه هاي جنوب گرديد و تمام دوران خدمت خود را در جبهه هاي حق عليه باطل بسر برد و در چندين عمليات شركت جست از جمله شركت در عملياتهاي كربلاي 5 و نصر يك كه شهيد در هر يك از عملياتهاي فوق مجروح مي گرديد و پس از گذشت چندماهي در يكي از محورهاي تدافعي خرمشهر براثر تركش خمپاره سخت مجروح گرديد  ايشان را براي مداوا و عمل جراحي به مشهد مقدس اعزام نمودند و پس از عمل جراحي به خانه خود برگشت و پس از بهبودي از عمل جراحي دوباره به محل خدمت خود برگشت و از آنجا كه خواست خداوند بود در يكي از محورهاي عملياتي خرمشهر به فيض شهادت نائل آمد . روحش شاد وراهش پررهرو باد . والسلام 

 

فرازی از وصیت نامه شهید

http://choram.ir

بسم الله الرحمن الرحيم 
رب اشرح لى صدرى و يسرلى امرى و حلل عقدة من لسانى يفقهو قولى .
پروردگارا سينه مرا گشاده فرمان آسان گردان برايم كا رمرا ؟؟؟بگشا و بستگى را از زبان من تا بفهمندگفتارمرا.
با سلام ودرود به امام زمان (عج) و نايب برحقش حسين زمان رهبر كبير انقلاب اسلامى امام خمينى‌و سلام بر

سرورشهيدان‌رهبرآزادگان‌امام‌حسين(ع)وبا سلام ودرود بر تمام رزمندگان اسلام در كليه جبهه ها و درود برتمامى مادرانى كه‌توانستند در دامان خود فرزندانى پرورش دهندكه درهرزمان‌ودرهر مكان‌براى پاسدارى و حراست از اسلام و قرآن در اه خدا جان بركف آماده شوند اكنون كه چند كلمه‌اى را براى شما امت حزب الله و شهيد پروردرلحظات‌آخرعمر برصفحه كاغذى‌مى‌نگارم براى اين است كه شايد توانسته باشم هدايتگرى كوچك براى تمام ملت ايران باشم.

اين حقيربهادر باقريان پيرو حضرت محمد(ص) جنگ ايران و عراق را جنگ حق عليه باطل‌ميدانم و شركت درجبهه‌هاى حق عليه باطل را برخود واجب ميدانم و چنين راهى را آگاهانه و عاشقانه انتخاب نموده ام،تا شايد بتوانم دين خود را نسبت به اسلام و قرآن ادا نموده باشم. زيرا اين‌جنگ‌را خداوند براى‌آزمايش‌مامسلمانان و امتحان مؤمنين واقعى خود به وجود آورده تابلكه كسانى كه با شعار ميگويند ما مسلمانيم و پيرو امام حسين (ع) هستيم خود را بنمايانند.

هان اى ملت شريف ايران شما بوديد كه با فريادهاى الله اكبر خويش و با پشتيبانى بزرگ مرجع عالم بشريت انقلاب را با خون هزاران هزار شهيد گلگون كفن به پيروزى رسانيديد، پس مواظب باشيد كه دشمنان اسلام چه درداخل و چه در خارج ميخواهند به انقلاب ما ضربه بزنند كه يكى از نمونه‌هاى آن‌جنگ تحميلى‌حزب بعث‌عراق به سركردگى‌شطان بزرگ آمريكاى جنايتكار و ديگر حضور ناوگانهاى آمريكائى در خليج فارس ميباشد.

مواظب باشيد كه دشمنان بين شما تفرقه   نيندازندو شما را از روحانيت متعهد جدا نكنند و اگر چنين شود روز بدبختى مسلمانان و روز جشن ابرقدرتهاست. امت حزب‌الله جنگ در موقعيت حساسى قرار گرفته است جنگ ميان حق و باطل با تمام قوا ادامه دارد و دشمنان داحلى و خارجى بر عليه اين انقلاب و در لواى اسلام ولى مخالف ولايت فقيه توطئه ميكند برشماست كه جبهه ها راپركنيد و هميشه در صحنه باشيد و شجاعانه و صبورانه با اين عوامل كفر بستيزيد و به دشمن امان ندهيد كه انشاالله پيروزى از آن ماست و اما پدرومادر و همسرم ،برادران وخواهران و عمويان و دوستان و آشنايانم مرا 

حلال كنيد و از اينكه نتوانستم به شما خدمت نمايم و وظيفه خودرا ادا كنم مرا ببخشيد استدعا دارم براى من‌لباس سياه‌نپوشيدوكارى نكنيدكه دشمن شاد و خوشحال گردد و در شهادت من غمگين نباشيدزيرا جاى شهدامتعالى‌است وپيام‌مهمتراطاعت ازامام خمينى است مبادا از دستور امام سرپيچى كنيد كه روح مرا آزرده ايد و در پايان از كسانيكه در تشيع جنازه اين حقير شركت كرده اند كمال تشكر و قدردانى ميكنم . 
خدايا خدايا تا انقلاب نهدى خمينى را نگهدار .      
 

 
انتهای پیام/گ

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس