24. شهريور 1396 - 14:28
نماینده اسبق شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دلایل انحراف بعضی از جوان در عرصه های مختلف و فعالیت های سیاسی، تصریح کرد: اینکه یک جوان در دام شیاطین عرصه سیاست گرفتار می شود عدم معرفت است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام،  ستار هدایت خواه در جمع دانش پژوهان دوره خط امام استان با بیان اینکه یکی از شرایط لازم برای حضور موثر، سالم، تاثیرگذار و فعال در عرصه های فکری، سیاسی و فرهنگی کسب معرفت است، بیان کرد: یکی از لوازم کسب معرفت این هست که جریان ها، گروه ها و افرادی را که در این عرصه فعالیت دارند را بشناسیم.
 
وی ادامه داد برای این شناخت هم باید مبنای فکری آنها را بررسی کرد و هم سوابق آنها در عرصه های مختلف و مواضعی را که داشته اند.
 
نماینده اسبق شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دلایل انحراف بعضی از جوان  در عرصه های مختلف و فعالیت های سیاسی، تصریح کرد: اینکه یک جوان در دام شیاطین عرصه سیاست گرفتار می شود عدم معرفت است.
 
این فعال فرهنگی و سیاسی تاکید کرد: افراد کم معرفت در زمینه مسائل فکری و سیاسی بهترین طعمه بررای صیادان و شیاطین عرصه سیاست هستند.
 
وی با بیان اینکه شناخت مبانی فکری جریان ها مهم تر از هر چیزی است، افزود: اگر مبنای فکری را بشناسید هم به راحتی نوع رفتارهای آنها در مقاطع مختلف را پیش بینی خواهید کرد و هم رفتارها را تحلیل می کنید.
 
هدایت خواه گفتمان های اساسی کشور را دو گفتمان انقلابی و غیر انقلابی دانست و گفت: گفتمان اول همان گفتمان امامین انقلاب یعنی حضرت امام خمینی (ره) و امام خامنه ای (مدظله العالی) را دنبال می کند و گفتمان دوم نقطه مقابل این و همان جریان های غیرانقلابی موجود در کشور است.
 
این فعال سیاسی با بیان اینکه اختلاف جریان های انقلابی با جریان های غیر انقلابی اختلاف سلیقه نیست بلکه مبنایی و عمقی است، تصریح کرد: اولین مبنای اختلاف روی اصل اسلام است که دیدگاه جریان های غیر انقلابی این هست که اسلام به تنهایی پاسخگوی نیازهای جامعه در شرایط کنونی نیست.
 
هدایت خواه دومین مبنای اختلاف نظر را اصل انقلاب و ماموریت آن دانست و اظهار کرد: جریان های غیرانقلابی در متعادل ترین حالت می گویند هدف انقلاب اسلامی از بین بردن استبداد و خفقان در ایران، پیاده سازی یک حکومت دموکراسی محور و تحقق آزادی های مدنی بود.
 
وی ادامه داد آنها اینگونه مطرح می کنند که هدف براندازی رژیم شاه در ایران، تامین آزادی های مدنی و زمینه سازی برای پیشرفت و توسعه همگام با حرکت های جهانی بود؛ اما امام (ره) و رهبری هدف و ماموریت انقلاب را جهانی می دانند و می گویند که انقلاب تنها مختص ایران نیست و  انقلاب ما نقطه شروع انقلاب جهانی به رهبری حضرت حجت (عج) است که خداوند بر ما منت نهد و ظهورش را در این دوران قرار دهد.
 
نماینده اسبق شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: سومین اختلاف نظر مبنایی این دو گفتمان بحث استکبار ستیزی است که جریان های غیر انقلابی دشمنی دنیای استکبار با انقلاب اسلامی را اعتقادی و استراتژیک نمی دانند و قائل به مبنای ذاتی این دشمنی نمی باشند.
 
هدایت خواه با بیان اینکه حرف اصلی این جریان های غیرانقلابی این هست که دشمنی ها محصول سوءتفاهم ها  و سوءرفتارها آن هم از جانب ما می باشد که با گفتگو و مذاکره نیز قابل برطرف کردند است، افزود: به همین خاطر هست که در سازمان ملل پیشنهاد گفتگوی تمدن ها داده می شود.
 
این فعال سیاسی چهارمین مبنای اختلاف را اصل ولایت مطلقه فقیه عنوان کرد و تصریح کرد: جریان های غیر انقلابی چیزی به نام ولایت فقیه را قوبل ندارند و یا نهایتا می گویند چون در قانون آمده است ما هم می پذیریم در صورتی که امام (ره) می فرمایند: ولایت مطلقه فقیه همان ولایت رسول الله است.

چهارفصل؛

 

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس