7. مهر 1396 - 14:01
امام جمعه چرام گفت:گریه بر امام حسین و جلسه روضه تشکیل دادن بدون اعلان برا‌ئت از فتنه ۸۸ وهتاکان پرچم حسینی نشانگر نفاق است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام،حجت الاسلام سیدنورالله افشار ظهر امروز در خطبه اول نماز جمعه این هفته با بیان اینکه نهضت عاشورا یک مکتب بود که در همه زمان ها و مکان ها حضور دارد،اظهار کرد: برخلاف برخی که می خواهند عاشورا را به یک حادثه تنزیل دهند،برخی از درس های این مکتب که باید شیعه همیشه مورد توجه قرار دهد این است که عاشورا به ما آموخت  پرچم مقاومت،مبارزه ،انقلاب،ایثار و اخلاص در همیشه تاریخ باید بلند نگه داشته شود.

 

امام جمعه چرام،عنوان داشت: و اگر افراد جریان حق دچار تن پروری و دنیاگرایی شوند،آسیب های جدی به ارزش های الهی و دینی وارد می شود.

 

وی،افزود: مکتب حسین (ع) به ما آموخت اگر ارزش های الهی در یک جامعه سقوط کند باید با بذل جان خود در مقابل تمام دنیای کفر ایستاد.

 

حجت الاسلام افشار با تاکید بر این مطلب که فرجام نیک برای اهل تقواست،گفت: وعده الهی است که نور خدا  خاموش شدنی نیست و این وعده برای همه پیروان امام حسین ( ع) است که دیدیم تشییع جنازه جوان رهرو راه حسینی شهید حججی را چه استقبال عظیمی از این سرباز بی سر حسینی کردند.

 

وی،ابراز کرد: عمال آمریکا محسن را مثل اربابش حسین به قربانگاه بردند اما نفهمیدند که خداوند مانند حسین به او عزت می دهد.

 

خطیب جمعه چرام،تصریح کرد: کربلا و مکتب انسان ساز امام حسین به ما آموخت از محاصره نظامی،اقتصادی،شهادت و اسارت نباید ترسید چون بزرگترین معلم این دانشگاه حتی وقتی آب را بستند تسلیم نشد،محاصره نظامی شد با حدود 30 هزار لشکر عبیدالله  بن زیاد با جمع محدودی از یاران اما ایستادگی کرد،رشادت را پذیرفت ولی زور را نپذیرفت.

 

وی،تصریح کرد: دانشگاه امام حسین (ع) به ما یاد داد متوکل های عباس کربلا را شخم زدند تا نام حسین فراموش شود و آب بست قبر مطهر را اما پرچم امام حسین بالاست.

 

حجت الاسلام افشار،ادامه داد: عده ای با نشر شبهات می خواهند ذهن جوانان ما را از حسین دور کنند،کور خوانده اند آنان که به نذورات هیات و مداح هیات اشکال وارد می کنند باید گفت خودتان را خسته نکنید .

 

خطیب جمعه چرام در خطبه دوم نماز سیاسی و عبادی این هفته با اشاره به برخی نکات در خصوص هیات های امام حسین(ع)،گفت: مکتب سیدالشهدا به ما آموخت دیانت و سیاست به هم آمیخته است،اینکه دستور داده شد بعد از آب خوردن یزید را لعنت کنید یعنی حتی آب خوردن شیعه هم سیاسی است.

 

وی،خاطرنشان کرد: سیاست به معنای اینکه هیات و حسینیه به تعبیر شهید صدر باید جوانانی برای مبارزه با اسرائیل تربیت کند.

 

حجت الاسلام افشار،گفت: کسانی که به بهانه مقدس بودن کربلا،هیات و حسینیه می خواهند فقط گریه و اشکی باشد و نفی ظلم و سلطه در جلسه هیات نباشد،به نهضت حسینی خیانت کرده اند،چنین تفکری را آمریکا و انگلیس و اسرائیل دوست دارد و حتی حاضرند مخارج چنین هیاتی را پرداخت کنند آنچنان که مخارج شیعه انگلیسی که تناسبی با آموزه های مکتب حسینی مثل جهاد و شهادت طلبی ندارد،را تامین میکنند.

 

وی با اشاره به انحرافاتی که در حال شکل گیری است،متذکر شد: بعضی می خواهند نبرد کربلا را در همان گودی قتلگاه خلاصه کنند در حالی که پهنای نبرد کربلا به بزرگی و پهنای نبرد حق و باطل است،چنین انحرافاتی باعث می شود یزید بوزینه باز غاصب منبر رسول خدا شود و او را خلیفه رسول الله  بخوانند و خواص مدعی سکوت و عوام پیروی کنند.

 

مسئول شورای فرهنگ عمومی چرام،اظهار داشت: مکتب حسینی می فهماند اگر افق دید را وسیع نکنیم،اگر جمع نشدن حق و باطل را در کنار هم نبینیم انحرافی از جنس سقیفه و بعد کربلا اتفاق خواهد افتاد.

 

وی،افزود: امروز نیز ممکن است در پرتو انحراف گام به گام خواص جامعه و سکوت سلیمان  بن صردها دگرباره امام به قربانگاه رشادت برود،عزاداران حسینی هوشیار باشیم.

 

امام جمعه چرام،گفت: معیار حق شاخص ها هستند نه افراد و اشخاص،کسانی که در آبان 58 لانه جاسوسی را فتح کردند امام راحل آن حرکت راانقلاب دوم نامید اما بعدها برخی این انقلابیون پشیمان شدند،این افراد ملاک نیستند.
حجت الاسلام افشار با ذکر این مطلب که اصرار بر محدود کردن انقلاب اسلامی به دهه اول انقلاب،آرزوی انسان ها و انقلابیون عافیت طلب است

 

وی افزود: تحلیل سیاسی داشته باشیم چون دین داری منهای بصیرت عامل گمراهی است گریه بر امام حسین و جلسه روضه تشکیل دادن بدون  اعلان برا‌ئت از فتنه ۸۸ وهتاکان پرچم حسینی نشانگر نفاق است گریه بر امام حسین  اما بدون موضع گیری در فتنه ۸۸ و ساکت فتنه بودن مثل سعد ابن ابی وقاص ها استکه امام علی در حق او فرمود خذلوا الحق حق را پایمال کرد.

 

افشار اضافه کرد:باید افق دید عزادار حسینی نابودی اسرائیل باشد وجوان در تراز مجلس حسینی کسی است که با دنباله روی از ولایت این اموزهایی  که گفته شد دنبال کند

 

انتهای پیام/ص

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا